Profiel Rabobank Groep De Rabobank Groep is een internationale financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag, actief op het gebied van retailbanking, wholesale- banking, vermogensbeheer, leasing en vastgoed. In Nederland ligt de nadruk op Allfinanz-dienstverlening, de internationale focus is gericht op de food- en agribusiness. De Rabobank Groep bestaat uit de zelfstandige lokale Rabobanken en hun centrale organisatie Rabobank Nederland met een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen. De onderdelen kennen een sterke onderlinge verwantschap. Het totale personeelsbestand van de Rabobank Groep in 48 landen bestaat uit ongeveer 59.000 fte en er worden wereldwijd circa 9,5 miljoen klanten bediend. Rabobank Gemeten naar tier 1-vermogen, behoort de Rabobank Groep tot de 25 grootste financiële instellingen ter wereld. De ratinginstituten Standard Poor's, Moody's Investor Service en DBRS geven de Rabobank Groep de hoogste kwalificatie voor kredietwaardigheid, de triple A-rating. De 147 lokale Rabobanken vormen het coöperatieve kernbedrijf van de Rabobank Groep. De totale personeelssterkte is circa 28.000 fte. Betrokken, dichtbij en toonaangevend bedienen deze medewerkers in Nederland ongeveer 6,7 miljoen particuliere klanten en ongeveer 0,8 miljoen zakelijke klanten met een volledig pakket financiële diensten. De 1.010 vestigingen en 3.063 geldautomaten vormen samen het dichtste bankennetwerk van Nederland. De lokale Rabobanken willen de klant zo goed mogelijk bedienen door een optimaal gebruik van ver schillende distributiekanalen, zoals de kantoren, het internet en de telefoon. Binnen de coöpe ratieve structuur kunnen klanten lid worden van hun lokale Rabobank. Op hun beurt zijn de lokale Rabobanken lid - en aandeelhouder - van de overkoepelende coöperatie Rabobank Nederland, die de lokale dienstverlening ondersteunt. Rabobank Nederland oefent namens De Nederlandsche Bank controle uit op de bedrijfs voering, uitbesteding, solvabiliteit en liquiditeit van de lokale Rabobanken en fungeert ook als houdstermaatschappij van een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen in binnen-en buitenland. Rabobank Nederland heeft een personeelssterkte van circa 6.200 fte. Rabobank International is het wholesalebankbedrijf en het internationaal retailbankbedrijf van de Rabobank Groep, en heeft inclusief de buitenlandse dochterondernemingen een personeelssterkte van ongeveer 14.500 fte. Met een netwerk in 30 landen en kantoren in 528 vestigingsplaatsen, is Rabobank International wereldwijd thuis in de belangrijkste markten. Rabo Development ondersteunt de ontwikkeling van een bancaire infrastructuur in ontwikke lingslanden door minderheidsbelangen in plattelandsbanken te nemen en door expertise en mensen ter beschikking te stellen. De Rabobank Foundation komt op voor kwetsbare en kansarme groepen in binnen- en buitenland met geld, menskracht en kennis. 96 Verslag 2009 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 97