Rabobank Projectenfonds Het Rabobank Projectenfonds stimuleert innovatieve, duurzame projecten in Nederland die economisch en maatschappelijk van belang zijn voor een grote groep leden. In 2009 zijn 17 aanvragen gehonoreerd, waaronder die voor een miniacademie ondernemerschap allochtone vrouwen, voor een terugverdientoets voor duurzaamheidinnovaties in de tuinbouw en voor een project dat voor artsen en patiënten online-beeldmateriaal beschikbaar stelt over erfelijkheid en erfelijke aandoeningen. Herman Wijffels Innovatieprijs De uitverkiezing voor de Herman Wijffels Innovatieprijs wordt jaarlijks georganiseerd vanuit het Herman Wijffels Fonds met als doel innovatief en maatschappelijk verantwoord ondernemen te stimuleren. In 2009 waren er 553 (409) aanmeldingen, een record. De eerste prijs a 50.000 euro werd gewonnen door DyeCoo Textile Systems met een C02-verfmachine. Deze machine verft textiel met behulp van C02 en pure kleurstoffen in plaats van chemicaliën en water. Voor de beoordeling en verdere advisering van de deelnemers wordt samengewerkt met het Octrooicentrum Nederland en SenterNovem. Share4More Share4More is een fonds op vrijwillige basis waaraan huidige en gepensioneerde medewerkers van de Rabobank maandelijks een bijdrage schenken. De raad van bestuur van Rabobank Nederland verdubbelt het ingelegde bedrag. Met donaties helpt het fonds de positie van kinderen, vrouwen en gehandicapten in ontwikkelingslanden te verbeteren. Donateurs kunnen hiervoor zelf projecten voordragen, leder jaar worden vele kleinschalige projecten gesteund die betrekking hebben op het verbeteren van de gezondheidszorg, het onderwijs en het terugdringen van kindersterfte en armoede. Share4More wil de komende jaren doorgroeien naar 10.000 donateurs. Vrijwilligerswerken de Rabobank Het op allerlei manieren bijdragen aan vrijwilligersactiviteiten die de kwaliteit van de samen leving verbeteren, is ook een vorm van coöperatief dividend. Veel lokale Rabobanken onder steunen verenigingen en stichtingen via sponsoring of donaties maar daarnaast zijn bijvoorbeeld ook medewerkers actiefin besturen, worden faciliteiten beschikbaar gesteld, wordt kennis gedeeld en worden partijen samengebracht. Medewerkers van 101 van de 147 lokale Rabobanken besteedden 58.762 uur aan vrijwilligerswerk, medewerkers van Rabobank International 21.084 (11.382) uur, en medewerkers van de overige groepsonderdelen 6.632 (4.872) uur. Landelijk heeft de Rabobank een partnership met de Vereniging van Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk. Daarnaast werkt de Rabobank samen met diverse partijen die het vrijwilligerswerk stimuleren en ondersteunen. Maatschappelijke sponsoring De Rabobank richt zich in het sponsorbeleid op duurzame partnerships die een vitale en sociale samenleving bevorderen. De focus ligt op cultuur en sport, met name wielrennen, hockey en paardensport. De structurele samenwerking met lokale Rabobanken geeft veel lokale sportverenigingen een solide fundament. In 2009 stak de Rabobank Groep voor 58 miljoen euro in sponsoring. Van het sportsponsorbudget wordt 1% beschikbaar gesteld voor gehandicaptensport. De lokale Rabobanken besteedden 7,5 miljoen euro aan cultuur sponsoring, en ook het Van Gogh Museum en de tentoonstelling 100 jaar Juliana in Paleis 't Loo konden rekenen op sponsoring. Maatschappelijke ambities van klanten Vermogende klanten willen steeds vaker bijdragen aan maatschappelijke initiatieven. De Rabobank kan de klant hierbij op twee manieren van dienst zijn: - De Rabo Charity Desk - Klanten van Rabobank Private Banking die een deel van hun ver mogen willen schenken aan een goed doel of die een eigen stichting willen oprichten kunnen hiermee invulling geven aan hun maatschappelijke ambities. Speciale adviseurs helpen deze klanten bij het vinden van geschikte doelen om mee samen te werken of om aan te schenken. - Klantenfonds Rabobank Foundation - Klanten van Rabobank kunnen via dit fonds een schenking doen of een fonds op naam oprichten voor de projecten van Rabobank Foundation. In 2009 zijn bijvoorbeeld schenkingen mogelijk gemaakt aan projecten binnen de thema's duurzame ketenontwikkeling in ontwikkelingslanden en sociaal ondernemerschap in Nederland.

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 91