Commissie Ethiek: ijkpunt voor interne dialoog De Commissie Ethiek van de Rabobank Groep adviseert - onder leiding van de voorzitter van de raad van bestuur - over morele dilemma's aan de hand van de Gedragscode Rabobank Groep, andere interne gedragslijnen en externe gedragsregels. De adviezen vormen 'mores- prudentie' voor het handelen van de Rabobank. Iedere medewerker van de Rabobank Groep kan op eigen initiatief en naar eigen inschatting vraagstukken uit de praktijk en ethisch gevoelige thema's voorleggen aan de commissie. Sinds 2004 adviseert de commissie ook over maatschappelijke onderwerpen die raken aan de bedrijfsactiviteiten, zoals dierenwelzijn, ontbossing, genetische modificatie, mensenrechten en de wapenindustrie. In 2009 is onder meer advies uitgebracht over het statement dieren welzijn. Ook verdiepte de commissie zich in de inhoud van de Food Agribusiness Principles. Het Bureau Ethiek nam in 2009 ongeveer 70 ethische dilemma's in behandeling. Over zestien daarvan heeft de Commissie Ethiek advies uitgebracht, bijvoorbeeld over het gebruik van 'voorwetenschap' in een klantrelatie en over de relatie met een internationaal agrarisch bedrijf waarmee een engagementtraject is gestart. In juni 2009 is een bijzondere bijeenkomst over integriteitsdilemma's georganiseerd naar aanleiding van het afscheid van de heer Fleemskerk, oud-voorzitter van de raad van bestuur, als voorzitter van de Commissie Ethiek. 88 Verslag 2009 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 89