Leden ing. A.J.A.M. Vermeer, voorzitter prof. dr. L. Koopmans, vast lid prof. h.c. dr. ir. MJ.M.Tielen, vast lid prof. mr. I.P. Asscher-Vonk A. de Bruijn mr. S.E. Eisma prof. dr. ir. L.O. Fresco mr. P.F.M. Overmars ir. H.C. Scheffer prof. dr. A.H.C.M. Walravens Voorts sprak het audit compliance committee over de halfjaarrapportages van het directoraat Toezicht. Bijzondere aandacht ging uit naar de verbeteringen die de Rabobank heeft ingevoerd in het kader van de zorgplicht jegens particuliere klanten. Daarnaast kwamen aan de orde: de borging van het kredietbeleid in de Rabobankorganisatie, de financiële situatie in de binnen vaart en glastuinbouw en het jaarplan Ondersteuning Aangesloten Banken 2010. Conform zijn taakopdracht besprak het audit compliance committee ook de ontwikkelingen binnen de Rabobank Groep op ICT-gebied en heeft het zich laten informeren over het beleid ten aanzien van de fiscale planning van de Rabobank Groep. Commissie voor coöperatieve aangelegenheden De commissie voor coöperatieve aangelegenheden bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende beleidsvoornemens van de raad van bestuur over de coöperatieve beleids- en structuurdimensie van de lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. Daarnaast bereidt de commissie de besluitvorming voor over maatschappelijk verantwoord ondernemen. In 2009 heeft de commissie onder andere gesproken over de actualisering van het bestuursmodel voor de lokale Rabobanken. Ook heeft de commissie aandacht besteed aan de optimalisering van de bediening van de klanten van de lokale Rabobanken door implementatie van het programma Rabobank 2010 en de daarvoor door Rabobank Nederland te leveren ondersteuning. De commissie behandelde het maatschappelijk verslag 2008 en wisselde met de raad van bestuur van gedachten over de ontwikkeling van een visie op maat schappelijk verantwoord ondernemen voor de Rabobank op de middellange termijn. Voorts heeft de commissie geadviseerd over de door de Rabobank onderschreven zogenoemde Food Agribusiness Principles als onderdeel van de grondslagen van haar handelen. In het kader van het thema maatschappelijk verantwoord ondernemen sprak de commissie tevens over het door de Rabobank onderschreven Animal Welfare Statement. Leden prof. dr. L. Koopmans, voorzitter prof. mr. I.P. Asscher-Vonk prof. dr. ir. L.O. Fresco ir. H.C. Scheffer dr. ir. A.W. Veenman ing. A.J.A.M. Vermeer prof. dr. A.H.C.M. Walravens Leden prof. dr. A.H.C.M. Walravens, voorzitter prof. mr. I.P. Asscher-Vonk prof. dr. ir. L.O. Fresco prof. dr. L. Koopmans ir. H.C. Scheffer dr. ir. A.W. Veenman ing. A.J.A.M. Vermeer Benoemingscommissie De benoemingscommissie bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende de samenstelling van en (her)benoemingen in de raad van commissarissen en de raad van bestuur. Tevens brengt de commissie aan de raad van commissarissen advies uit ten aanzien van benoemingen op directeursposities binnen de Rabobank en de gelieerde ondernemingen en behandelt zij het thema 'management en talent' in de volle breedte. De benoemingscommissie behandelde de benoemingen en herbenoemingen in de raad van commissarissen en in de raad van bestuur in 2009. Remuneratiecommissie De remuneratiecommissie bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende de remuneratie van de leden van de raad van bestuur en het remuneratiebeleid voor de leden van het Executive Kader. Daarnaast volgt zij nauwgezet het remuneratiebeleid in de externe markt en adviseert zij de raad van commissarissen over de nieuw verschenen richtlijnen betreffende het beloningsbeleid in de bancaire sector. In 2009 heeft de remuneratie commissie zich, binnen de kaders van het door de centrale kringvergadering vastgestelde remuneratiebeleid en aan de hand van de beoordeling van het functioneren van de raad van bestuur en de individuele leden van de raad van bestuur, gericht op de beloningsvoorstellen voor de individuele leden van de raad van bestuur. Leden mr. S.E. Eisma, voorzitter prof. h.c. dr. ir. MJ.M.Tielen mr. P.F.M. Overmars Beroepscommissie De beroepscommissie fungeert als adviserende beroepsinstantie bij geschillen tussen lokale Rabobanken of tussen een of meer lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. In 2009 is aan de beroepscommissie één aangelegenheid ter behandeling voorgelegd, waarover zij een advies aan de raad van commissarissen heeft geformuleerd. Reflectie op eigen functioneren De raad van commissarissen beoordeelt doorlopend het eigen functioneren en dat van de afzonderlijke commissies. Ook wordt jaarlijks in een bilateraal gesprek tussen de voorzitter en elke commissaris het functioneren van de desbetreffende commissaris geëvalueerd. Voor zover noodzakelijk worden op basis van deze reflectie verbeteringen in het functioneren van de raad en de afzonderlijke commissies aangebracht en individuele of collectieve inspanningen 72 Verslag 2009 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 73