Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland In 2009 ondervond ook de Rabobank de gevolgen van de wereldwijde economische terugslag na de crisis op de financiële markten. Dit vertaalde zich in een daling van de nettowinst ten opzichte van 2008. Dankzij de beproefde coöperatieve governance met strikte 'checks and balances' slaagt de Rabobank er ook bij tegenwind in haar solide financiële positie te behouden en haar leden en klanten een veilige haven te bieden. Voorstel aan de algemene vergadering Raad van commissarissen van Rabobank Nederland Samenstelling www.rabobank.com/rvc In lijn met het bepaalde in de statuten van Rabobank Nederland heeft de raad van commissa rissen het jaarverslag en de jaarrekening 2009 van Rabobank Nederland, van de Rabobank Groep en de daaraan toegevoegde gegevens onderzocht. De raad van commissarissen besprak deze stukken met de raad van bestuur, de interne accountant en de externe accountant Ernst Young Accountants LLP en nam kennis van de verklaring van Ernst Young Accountants LLP bij de jaarrekening 2009. De raad van commissarissen stelt de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor om de jaarrekening 2009 vast te stellen. Corporate governance De drie pijlers van de governance van Rabobank Nederland zijn slagvaardig bestuur, effectieve ledeninvloed en een sterk en onafhankelijk toezicht. De corporate governance van Rabobank Nederland, de naleving van de Nederlandse corporate governance code en de voorbereidingen in het kader van de Code Banken worden in dit verslag beschreven in het hoofdstuk Corporate Governance. Daarin staat tevens de taakopdracht van de raad van commissarissen en de rol die de raad van commissarissen in de governancestructuur van Rabobank Nederland vervult. De raad van commissarissen onderschrijft de inhoud van dit hoofdstuk. Informatie over de samenstelling van de raad van commissarissen is in dit verslag opgenomen in het hoofdstuk Directeuren en commissarissen. Voor de profielschets van de raad van commissarissen wordt verwezen naar de website. Honorering raad van commissarissen In 2009 bedroeg de honorering van de leden en oud-leden van de raad van commissarissen van Rabobank Nederland in totaal 1,6 (1,6) miljoen euro. Benoemingen en herbenoemingen Benoemingen en herbenoemingen van commissarissen vinden plaats door de algemene vergadering op voordracht van de raad van commissarissen en na advies van de centrale kring vergadering. Op 18 juni 2009 besloot de algemene vergadering van Rabobank Nederland de heren Koopmans en Tielen ieder voor een periode van vier jaar als commissaris te herbenoemen. De heer Berndsen was in 2009 volgens het rooster van aftreden eveneens periodiek aftredend en besloot zich niet herkiesbaar te stellen. De raad van commissarissen dankt hem zeer voor zijn hooggewaardeerde bijdrage aan het functioneren van de raad van commissarissen gedurende de afgelopen jaren. De algemene vergadering besloot mevrouw prof. mr. I.P. Asscher-Vonk en de heer A. de Bruijn ieder voor een periode van vier jaar te benoemen tot lid van de raad van 70 Verslag 2009 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 71