Leasing Vastgoed Vermogensbeheer en beleggen De vermogensbeheeractiviteiten van de Rabobank Groep worden uitgevoerd door de internationaal opererende vermogens beheerder Robeco, de Nederlandse private- bank Schretlen Co en de Zwitserse private-bank Sarasin. Met deze groepson- derdelen biedt de Rabobank haar klanten de mogelijkheid om te beleggen in een groot aantal beleggingsfondsen en gebruik te maken van een uitgebreid pakket van vermogensbeheerdiensten. Deze groepson- derdelen hebben in totaal een personeels sterkte van circa 3.500 fte. Nettowinst bedraagt 13 miljoen euro in miljoenen euro's 400 1 350 300 250 200 150 100 50 0 2008 2009 Beheerd en bewaard vermogen stijgt met 25% in miljarden euro's 2008 2009 In 2008 droeg de boekwinst op de verkoop van Alex nog aanzienlijk bij aan de winst. De resultaatdaling in 2009 hing verder vooral samen met de afname van de perfor- mancegerelateerde provisies bij Robeco- dochter Transtrend. Door de positieve cashflowontwikkeling en het herstel van de aandelenkoersen nam het beheerd vermogen van klanten toe. Bij Robeco daalden de kosten en de personeelsbezet ting als gevolg van het al in 2008 ingezette kostenreductieprogramma. Sarasin paste het groeitempo aan op het gebied van het aantrekken van nieuwe relatiebeheerders met het oog op de verslechterde economi sche situatie. De Lage Landen, verantwoordelijk voor de leaseactiviteiten van de Rabobank Groep, ondersteunt met het vendorfinanceconcept in meer dan 30 landen fabrikanten en distri buteurs bij hun afzet. In negen Europese landen is zij actief met haar internationale autoleasebedrijf Athlon Car Lease. In Neder land biedt De Lage Landen een breed pakket lease-, handels-, en consumenten- financieringsproducten aan, onder andere met het online label Freo. De Lage Landen heeft een personeelssterkte van ongeveer 4.700 fte. Nettowinst bedraagt Kredietportefeuille 112 miljoen euro stijgt met 3% in miljoenen euro's in miljarden euro's 2008 2009 2008 2009 De Lage Landen realiseerde in 2009 een hogere marge op nieuwe business. Het resultaat van Athlon Car Lease stond onder druk door de slechte markt voor tweede hands auto's. Tegen het einde van 2009 begon deze markt echter weer aan te trekken. Door de verslechterde economische omstandigheden stegen de waardeveran deringen en vlakte de groei van de krediet portefeuille af. In Italië breidde Athlon Car Lease haar autoleaseactiviteiten uit. Mede hierdoor steeg het aantal leaseauto's in portefeuille met 2% tot 2 i 6.000. De Lage Landen won de 'European Vendor Partner ship of the Year'-award. De particuliere en de zakelijke vastgoed activiteiten van de Rabobank Groep zijn belegd bij Rabo Vastgoedgroep. De drie kernactiviteiten zijn ontwikkeling van woningen en commercieel vastgoed, vastgoedfinanciering en het bedienen van beleggers in vastgoed. Rabo Vastgoedgroep is actief met de merken Bouwfonds Pro perty Development, MAB Development, FGH Bank en Bouwfonds REIM. Rabo Vast goedgroep heeft een personeelssterkte van circa 1.500 fte en is behalve in Nederland vooral actiefin Duitsland en Frankrijk. Nettoresultaat Rabo Kredietportefeuille Vastgoedgroep stijgt met 5% bedraagt 92 miljoen euro in miljoenen euro's in miljarden euro's Rabo Vastgoedgroep ondervond in 2009 hinder van de slechte omstandigheden in de vastgoedmarkt. Zij verkocht 7.34 i woningen, een daling van 16% ten opzichte van 2008, en ook leverde zij minder commercieel vastgoed op. FGH Bank realiseerde een beheerste kredietgroei, verbeterde de marge op nieuwe vastgoedfinancieringen en de waardeveranderingen namen toe. Bij Bouw fonds REIM steeg het beheerd vermogen met 2% tot 7,0 miljard euro. 5 Rabobank Groep in het kort

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 6