Rabobank Groep in het kort Rabobank Groep De Rabobank Groep is een internationale financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag die actief is op het gebied van retail- banking, wholesalebanking, vermogensbeheer, leasing en vastgoed. In Nederland streeft de Rabobank Groep naar Allfinanz-marktleider- schap en internationaal ligt de focus op het uitbreiden van de leidende positie als food- en agribank. De Rabobank Groep bestaat uit de zelfstandige lokale Rabobanken en hun centrale organisatie Rabobank Nederland met een aantal dochterondernemingen en deelnemingen. De Rabobank Groep heeft een personeelssterkte van ongeveer 59.000 fte en is actief in 48 landen. Nettowinst bedraagt Kredietportefeuille 2.288 miljoen euro stijgt met 2% in miljoenen euro's 2.000 .000 in miljarden euro's 3.500 350 3.000 300 2.500 250 150 De slechte economische omstandigheden resulteerden bij de Rabobank Groep in een toename van de waardeveranderingen. Vanwege het gedaalde activiteitenniveau werd groepsbreed op kosten bespaard. Door winsttoevoeging en uitgifte van hybride vermogensinstrumenten steeg de tier i-ratio in 2009 met i, i %-punt tot 13,8%. Door de economische situatie nam de vraag naar krediet af en hierdoor liep de groei van de kredietverlening terug, vooral in de tweede helft van 2009. Bedrijven en particulieren vertrouwden meergeld toe aan de lokale Rabobanken, terwijl bij Rabobank International sprake was van een daling van de toevertrouwde middelen. Binnenlands retailbankbedrijf De Rabobank Groep is in Nederland niet alleen de grootste hypotheekverstrekker, spaarbank en verzekeringsintermediair, maar ook de marktleider in het midden- en kleinbedrijf. De 147 zelfstandige lokale Rabobanken hebben 1.010 vestigingen, 3.063 geldauto maten en een personeelssterkte van circa 28.000 fte. Zij bedienen in Nederland onge veer 6,7 miljoen particuliere klanten en ongeveer 0,8 miljoen zakelijke klanten met een compleet pakket financiële diensten. Ook Obvion, een samenwerking met APG, behoort tot het binnenlands retailbank bedrijf. Deze hypotheekverstrekker werkt samen met onafhankelijke intermediairs. Nettowinst bedraagt 1.213 miljoen euro in miljoenen euro's Kredietportefeuille stijgt met 4% in miljarden euro's 1.400 1.200 .000 In 2009 nam het resultaat van het binnen lands retailbankbedrijf af door hevige concurrentie in de spaarmarkt en door de toename van de waardeveranderingen. In de bedrijvenmarkt en de hypotheekmarkt breidde de Rabobank haar positie uit. De lokale Rabobanken konden de leningen- groei geheel zelfstandig financieren met de aanwas van toevertrouwde middelen. Zij zijn volop bezig met de invoering van het programma Rabobank 2010. Doel is verbetering en vernieuwing van de klant bediening tegen lagere kosten. 2008 2009 2008 2009 Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Rabobank International is het wholesalebank bedrijf en het internationaal retailbankbedrijf van de Rabobank Groep. Binnen Nederland richt ze zich op alle marktsectoren en wordt prioriteit gegeven aan het zo goed mogelijk in de breedte bedienen van de grootzakelijke markt. Buiten Nederland ligt de focus op de bediening van de food- en agriklanten. Rabo bank International heeft een internationaal kantorennetwerk, met vestigingen in 30 landen wereldwijd en een personeelssterkte van circa 14.500 fte. Rabo Development draagt middels haar partnerbanken in zes ontwikkelingslanden bij aan de versterking van de wereldwijde positie van de Rabobank in de food- en agrimarkt. 4 Verslag 2009 Rabobank Groep Nettowinst bedraagt Kredietportefeuille 646 miljoen euro daalt met 7% in miljoenen euro's in miljarden euro's 800 120 700 105 Door de afbouw van de kredietverlening aan niet food- en agriklanten in het buiten land daalde bij Rabobank International de omvang van de kredietportefeuille. Het aandeel food en agri in de portefeuille nam toe. De ontwikkeling van de rentestructuur had een positieve invloed op de batenont wikkeling bij het wholesalebankbedrijf, hoewel de impact hiervan in de tweede helft van 2009 afvlakte. Het slechte econo mische klimaat resulteerde in afwaarde ringen op enkele private-equitybelangen en een stijging van de waardeveranderingen.

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 5