Vastgoed Groei kredietportefeuille, maar minder vastgoed in ontwikkeling In 2009 bleven de omstandigheden in de vastgoedmarkt slecht. Hoewel Rabo Vastgoedgroep relatief goed gepositioneerd was en haar markt posities behield, bleven de volumeontwikkelingen door het economische klimaat bij alle divisies laag. Zo werden er minder woningen ontwikkeld. In het verslagjaar verkocht Bouwfonds Property Development 7.341 woningen ten opzichte van 8.746 in 2008. Bij MAB Development daalde de productie van commercieel vastgoed van 393 miljoen euro naar 254 miljoen euro. Bij FGH Bank nam de kredietportefeuille met 5% toe tot 17,2 miljard euro, verbeterde de marge op nieuwe verstrekkingen en namen de waardeveranderingen toe. Het beheerd vermogen bij Bouwfonds REIM steeg met 2% tot 7,0 miljard euro. Ondanks het gure vastgoedklimaat steeg het nettoresultaat van Rabo Vastgoedgroep met 7% tot 92 miljoen euro. Verdere invulling werd gegeven aan duurzaam vastgoed, integer onder nemen, maatschappelijke betrokkenheid en verantwoorde bedrijfsvoering. www.rabovastgoedgroep.nl Aantal verkochte woningen daalt met 16% tot 7.34 7 Kredietportefeuille stijgt met 5% tot 17,2 miljard euro Beheerd vermogen in vastgoed neemt met 2% toe tot 7,0 miljard euro Nettoresultaat Rabo Vastgoedgroep stijgt met 7% tot 92 miljoen euro - Waardeveranderingen bedragen 14 basispunten Aandeel in nettowinst Rabobank Groep 2009 Vastgoed 4% Strategie Rabobank Groep Bijdrage aan groepsstrategie Allfinanz-marktleiderschap in Nederland - Behoud en versteviging van de leidende positie in de markt voor koopwoningen en in de markt voor commercieel vastgoed - Verhoging verkoop van Rabobankhypotheken bij nieuwbouwprojecten - Behoud toppositie in markt voor vastgoedfinancieringen - Uitbreiding van vastgoedkennis - Beschikbaar stellen van verschillende vastgoedgerelateerde fondsen aan klanten van Rabobank Internationale food- en agribank - Opzetten en uitbreiden van agrarische vastgoedfondsen via Rabo FARM 42 Verslag 2009 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 43