Strategie De Lage Landen De Lage Landen weerstaat de crisis De Lage Landen bedient klanten van de Rabobank met een breed pakket leasing- en factoringproducten en draagt bij aan de versteviging van de positie van de Rabobank Groep in de Nederlandse markt voor consumentenkredieten. Wereldwijd biedt De Lage Landen financieringsoplossingen voor producenten en distributeurs van kapitaalgoederen. De Lage Landen nam eind 2008 al een aantal maatregelen om het hoofd te bieden aan de crisis en er versterkt uit te komen. In 2009 is hieraan verdere invulling gegeven. Zo werd actiever gestuurd op een verbetering van de marge. Waar mogelijk werd het risicomanagement verder aangescherpt. Er werd een stringenter acceptatiebeleid doorgevoerd en extra personeel ingezet op Collection en Recovery. Door verschillende maatregelen, waaronder vermindering van reis bewegingen, verhoging van het algemene kostenbewustzijn en de uitstroom van een aantal medewerkers, werd de lastentoename gereduceerd. In 2009 investeerde De Lage Landen verder in haar systemen om de kwaliteit van haar diensten verder te verbeteren. Met de inge bruikname van een nieuw ERP-systeem in Wayne, de grootste locatie van De Lage Landen in de Verenigde Staten, zijn de infrastructuur en de processen verder verbeterd. In 2010 zal dit zelfde systeem eveneens in Eindhoven worden geïmplementeerd. Bij leasing meer focus op Nederland en internationale food en agri In lijn met de strategie van de Rabobank Groep richt De Lage Landen zich op groei in Nederland en in de internationale food- en agrimarkt. Met een marktaandeel van meer dan 30% in de Nederlandse leasemarkt is De Lage Landen marktleider. De samenwerking tussen verschillende bedrijfsonderdelen is verder verstevigd om een integraal aanbod van producten en diensten te kunnen bieden. Nieuwe partnerships met ondermeer Kuhn, een producent van agrarische machines, en DeLaval, een aanbieder van melkapparatuur zorgden voor verdere groei in de internationale food- en agrimarkt. Ook zochten De Lage Landen en Rabobank International naar samenwerkingsmogelijkheden om extra waarde voor de klant te genereren. De Lage Landen biedt food- en agriklanten van Rabobank International dienstverlening aan in onder meer Noord-Amerika, Australië, Polen en Nederland. De in 2008 opgezette joint venture tussen De Lage Landen en Bank BGZ, de Poolse retailbank van Rabobank International, ontwikkelde zich in 2009 voorspoedig. BGZ Leasing bedient zowel klanten van Bank BGZ als Nederlandse klanten van de Rabobank met leaseproducten. De Lage Landen is klantgerichte organisatie De Lage Landen is een klantgerichte organisatie die streeft naar een hoge klanttevredenheid. In 2009 kreeg het bedrijf diverse prijzen, waaronder de 'European Vendor Partnership of the Year'-award. Ook werd Freo door Independer uitgeroepen tot de meest gewaardeerde krediet verstrekker van Nederland. Onder het Freo-label verstrekt De Lage Landen online consumenten kredieten. Uit het jaarlijkse onderzoek van Heliview onder autoleaseklanten bleek dat de algemene tevredenheid over Athlon Car Lease toenam tot 7,5 (7,2). Daarbij is de klantengroep bovengemiddeld trouw. Verdere integratie van MVO Bij De Lage Landen richt de verdere integratie van MVO in de kernactiviteit leasing zich op de volgende speerpunten: verantwoord ondernemen, duurzame innovaties, maatschappelijke betrokkenheid, en duurzame en energie-efficiënte bedrijfsvoering. De Lage Landen herziet momenteel haar gedragscode. Sinds maart 2009 adviseert een eigen Business Principles Committee de directie over de toepassing van de ethische en MVO-principes van de Rabobank en van De Lage Landen. In het klantacceptatiebeleid voor vendor finance heeft De Lage Landen eind 2009 MVO-criteria opgenomen met betrekking tot vendoren en eindgebruikers. Verder is MVO actief onder de aandacht van de medewerkers gebracht en is het bedrijf besprekingen begonnen met vendoren over een gezamenlijke visie en mogelijke samenwer king op het vlak van maatschappelijk verantwoord ondernemen. De Lage Landen wil, behalve een partner in finance, nadrukkelijk een partner in duurzame oplossingen zijn. In 2009 zijn in new business development belangrijke stappen gezet op het gebied van duurzame food- en agribusiness en cleantech. Zo sloot De Lage Landen met een wereldwijde producent in de Verenigde Staten een vendorarrangement voor de toepassing van ledverlichting. 39 Leasing

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 40