Leasing De economische omstandigheden leidden in 2009 bij De Lage Landen - de leasedochter van de Rabobank Groep - tot verliezen op de verkoop van ex-leaseauto's en een toename van de waardeveranderingen. De netto winst daalde met 52% tot 112 miljoen euro. De rentewinst nam toe door de verbeterde marges op nieuwe business. De Lage Landen slaagde erin de kosten onder controle te houden, de bedrijfslasten namen daardoor slechts beperkt toe. De kredietportefeuille nam met 3% toe tot 24,1 miljard euro. De groei vlakte af omdat klanten investeringen uitstelden. Mede door een acquisitie die De Lage landen in Italië deed, steeg het aantal leaseauto's bij haar internationale autoleasebedrijf Athlon Car Lease met 2% tot 216.000. De Lage Landen integreerde MVO verder in haar kernactiviteit leasing. Omdat De Lage Landen ondanks moeilijke marktomstandigheden over de eerste helft van 2009 gezonde financiële resultaten kon rapporteren en een aantal nieuwe klantrelaties aanging, mocht De Lage Landen tijdens de internationale Asset Finance Conference de 'European Vendor Partner ship of the Year'-award in ontvangst nemen. www.delagelanden.com Verbetering marges op nieuwe business, groei leaseportefeuille vlakt af Kredietportefeuille stijgt met 3% tot 24,7 miljard euro - Aandeel food en agri in portefeuille stijgt met 4,6%-punt tot 24,3% Nettowinst neemt met 52% af tot 7 72 miljoen euro - Efficiencyratio verslechtert met 1,3%-punt tot 60,0% - Waardeveranderingen bedragen 132 basispunten en liggen boven het langjarig gemiddelde - RAROC bedraagt 10,4% 5% Strategie Rabobank Groep Bijdrage aan groepsstrategie Allfinanz-marktleiderschap in Nederland - Rabobank ondersteunen met equipmentleasing-, autoleasing- en factoringproducten - Vergroten van marktaandeel in consumentenkredieten Internationale food- en agribank - Volgen, begeleiden en ondersteunen van food- en agrigerelateerde producenten, vendoren en distributeurs van kapitaalgoederen - Uitbreiding aandeel food en agri in portefeuille 38 Verslag 2009 Rabobank Groep Aandeel in nettowinst Rabobank Groep 2009 Leasing

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 39