Vooruitblik vermogensbeheer en beleggen van het renteresultaat met 28% tot 104 (144) miljoen euro. Mede dankzij de toename van de handelsresultaten bij Sarasin stegen de overige baten met 100 miljoen euro tot 123 miljoen euro, exclusief Alex. Bedrijfslasten nemen met 6% af Bij Robeco daalden de lasten als gevolg van het besparingsprogramma. Ondanks kosten reducties namen de lasten bij Sarasin beperkt toe door de uitbreiding van de activiteiten. Per saldo daalden de totale bedrijfslasten bij de vermogensbeheeractiviteiten in 2009 met 6% tot 950 (1.013) miljoen euro. Vooral als gevolg van het kostenreductieprogramma bij Robeco namen de personeelskosten bij de vermogensbeheeractiviteiten met 1% af tot 553 (559) miljoen euro. Dit programma resulteerden in een afname van de personeelssterkte met 3% tot 3.501 (3.620) fte. Ook daalden hierdoor de andere beheerskosten met 18% tot 288 (352) miljoen euro. Mede als gevolg van hogere afschrijvingen op software en immateriële activa stegen de afschrijvingslasten met 7% tot 109 (102) miljoen euro. Waardeveranderingen bedragen 4 miljoen euro In 2008 moest Sarasin waardeveranderingen op financiële instellingen verantwoorden als gevolg van de turbulentie op de financiële markten. In 2009 zijn hier geen additionele waarde veranderingen bijgekomen. Uit hoofde van de hypotheekportefeuille realiseerde Robeco in 2009 waardeveranderingen van enkele miljoenen euro's. Per saldo kwamen de waardeveran deringen bij de vermogensbeheeractiviteiten uit op 4 (42) miljoen euro. Voor 2010 wordt een positieve cashflow en een verdere groei van het beheerd vermogen voorzien. Door de genomen besparingsmaatregelen ligt het kostenniveau op een lager niveau, wat positief uitwerkt op de winstgevendheid van de vermogensbeheer- en beleggingsactivi teiten. Robeco zal onder leiding van een grotendeels vernieuwde directie de strategie opnieuw tegen het licht houden. Ook zal de samenwerking met andere groepsonderdelen verder worden uitgebreid. Robeco gaat verantwoord beleggen verder integreren in de dienstverlening. Factoren op het gebied van milieu, maatschappij en goed ondernemingsbestuur zullen voor alle mainstreambeleggingen worden geïntegreerd in het analyse- en beleggingsproces. Ook zal een uitsluitingsbeleid worden ingevoerd en de eigen bedrijfsvoering zal nog verantwoorder worden ingericht. Sarasin wil haar internationale groeistrategie continueren in de markten voor vermogende en institutionele klanten. Als gevolg van de uitbreiding van de activiteiten buiten de Zwitserse thuismarkt komt naar verwachting een groter deel van de inkomsten uit internationale activiteiten. Schretlen Co en Rabobank Private Banking onderzoeken de mogelijkheden om gezamenlijk de positie van de Rabobank Groep in de markt voor vermogende en welgestelde klanten uit te breiden. 37 Vermogensbeheer en beleggen

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 38