Vermogensbeheer en beleggen Cashflow en beleggingsresultaat positief In 2009 kwam de totale cashflow bij Robeco, Sarasin en Schretlen Co uit op 15,8 miljard euro. Klanten profiteerden met hun aandelenbeleggingen van het herstel op de beurzen na het dramatische beleggingsjaar 2008. Bij de vermogensbeheeractiviteiten nam het beheerd en bewaard vermo gen van klanten met 25% toe tot 230,4 miljard euro door de instroom van vermogen en door de positieve beleggingsrendementen. De nettowinst bedroeg 13 miljoen euro. In 2008 kwam de nettowinst nog uit op 162 mil joen euro, exclusief de boekwinst op de verkoop van Alex. De winstdaling hangt vooral samen met de daling van performancegerelateerde provisies bij Robecodochter Transtrend. Ook daalde de rentewinst door de hevige concurrentie op de Nederlandse spaarmarkt. Bij Robeco resulteerde een in 2008 ingezet kostenreductieprogramma in een afname van de kosten en een uitstroom van medewerkers. Het beleggingsassortiment werd verder verduurzaamd. Bij Sarasin nam het tempo van de internationale groeistra tegie af op het gebied van het aantrekken van nieuwe relatiebeheerders, wel opende Sarasin enkele kantoren in Europa en Azië. Robeco breidde haar activiteiten in Azië uit. www.robeco.com,www.sarasin.com,www.schretlen.com Beheerd en bewaard vermogen stijgt met 25% tot 230,4 miljard euro - Cashflow komt uit op 15,8 miljard euro - Beleggingsresultaat bedraagt 34,0 miljard euro Nettowinst bedraagt 13 miljoen euro Aandeel in nettowinst Rabobank Groep 2009 Vermogensbeheer en beleggen 1% Strategie Rabobank Groep Bijdrage aan groepsstrategie Allfinanz-marktleiderschap in Nederland - Bieden van brede toegang tot beleggingsfondsen en vermogensbeheerdiensten voor elk type klant via verschillende distributiekanalen - Robeco actief op Nederlandse spaarmarkt Internationale food- en agribank - Aanbieden van producten op gebied van duurzaamheid en cleantech 32 Verslag 2009 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 33