De Rabobank en de European Bank for Reconstruction and Development hebben samen een private-equityfonds opgericht. De focus van dit fonds ligt op investeringen in middel grote bedrijven in de food- en agrisector in Polen en andere EU-lidstaten in Centraal en Zuidoost-Europa. Rabo Private Equity, de investeringsmaatschappij van de Rabobank, richt zich met haar label Rabo Capital op middelgrote Nederlandse ondernemingen en met Rabo Ventures op jonge cleantechbedrijven. Als internationaal opererend venturecapitalfonds verschaft Rabo Ventures eigen vermogen aan snelgroeiende ondernemingen in de cleantechsector. De Rabobank participeert eveneens in onafhankelijk opererende private-equityondernemingen als Langholm en in een aantal fondsen van Gilde. Rabo Development ondersteunt plattelandsbanken in ontwikkelingslanden Rabo Development helpt in ontwikkelingslanden bestaande plattelandsbanken te transformeren tot professionele, moderne financiële instellingen. Op deze manier slaagt de Rabobank erin miljoenen klanten in andere delen van de wereld toegang te verlenen tot financiële dienst verlening conform haar oorspronkelijke missie in Nederland. De partnerbanken van Rabo Development onderscheiden zich van andere banken doordat ze nadrukkelijk ook het platte land als hun marktgebied beschouwen. Deze banken blijven zelfstandig en profiteren van het kapitaal, de expertise, de producten, het netwerk en de managementcapaciteit van de Rabobank. Daarvoor gebruikt Rabo Development de kennis en ervaring van Rabobankmede- werkers uit alle geledingen van de organisatie. Voortdurend worden experts op het gebied van kredietmanagement, risicomanagement, productontwikkeling, distributie, ICT, HR en andere specialisaties uitgezonden. Via partnerbanken kunnen miljoenen klanten bankieren Bank Land Belang (in Kantoren Medewerkers Klanten National Microfinance. BankTanzania35 134 2.4812.055.000. United Rural Cooperative Bank of Hang/houChina10 136 1.728 1.400.000 Zambia National Commercial Bank Zambia46 55 903. 235.000 Banco Terra Mozambique319 129 7.040 Banco RegionalParaguay40 35 630 55.000 Banque Populair du RwandaRwanda35 194 1.443 1.075.000 Totaal 563 7.31.4 4.827.040. Door de strategische allianties van Rabo Development komt de financiële dienstverlening van de partnerbanken binnen het bereik van een groot deel van de bevolking.Tegelijkertijd draagt dit bij aan de versterking van de wereldwijde positie van de Rabobank in de food- en agrimarkt. Per eind 2009 heeft Rabo Development in de volgende zes partnerbanken een minderheidsbelang: National Microfinance Bank in Tanzania, Zambia National Commercial Bank, United Rural Cooperative Bank of Hangzhou in China, Banco Terra in Mozambique, Banque Populaire du Rwanda en Banco Regional in Paraguay. In de tweede helft van 2008 werden de voormalige ABN AMRO-activiteiten in Paraguay van Banco Santander overgenomen. De fysieke integratie van dit bedrijf met Banco Regional vond in november 2009 plaats. Naast de kapitaaluitbreiding in Banco Regional vond in 2009 eveneens een kapitaaluitbreiding plaats in Banco Terra. In totaal bieden de zes partnerbanken werkgelegenheid aan meer dan 7.300 medewerkers uit de lokale bevolking. Via meer dan 560 kantoren worden ruim 4,8 miljoen klanten bediend in ontwikkelingslanden. Naast de ontwikkeling van partnerbanken ondersteunt Rabo Development ook enkele andere financiële instellingen, zoals de Principle Bank for Development and Agriculture Credit in Egypte, de AGRO Bank in Maleisië en de First Merchant Bank in Malawi. Verantwoorde kredietverlening in de food- en agribusiness De Rabobank Groep wil bijdragen aan de verduurzaming van de food- en agribusiness. In 2009 is conceptbeleid ontwikkeld voor twaalf waardeketens die onder meer een uitwerking zijn van de Food Agribusiness Principles. In de eerste helft van 2010 wordt besloten over het implementatieplan voor de Principles en het waardeketenbeleid. 28 Verslag 2009 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 29