Directeuren en commissarissen Samenstelling raad van bestuur Rabobank Nederland een retailbanknetwerk opgestart met een sterke focus op food agri. Het op food agri gerichte Trade Commodity Finance is autonoom sterk gegroeid. Om optimaal te profiteren van de synergie- voordelen zal de Rabobank focussen op de integratie van de gedane overnames. Rabo Development investeerde de afgelopen jaren in partnerbanken in Tanzania, China, Zambia, Mozambique, Paraguay en Rwanda. Dochters: verdere groei en versterking synergie De vermogensbeheeractiviteiten zijn in 2006 uitgebreid door het vergroten van het belang in Sarasin. Op diverse terreinen, zoals de distributie van fondsen, is synergie bereikt. Robeco realiseerde een verbetering van de beleggingsperformance en een verschuiving van haar focus in de richting van alternatieve beleggingsproducten, onder meer door de overname van Transtrend en SAM Groep in 2007. In 2007 is besloten internetbroker Alex te verkopen vanwege de toenemende overlap met de dienst verlening door Rabo Direct Beleggen. De beoogde groei bij de Rabo Vastgoedgroep is gerealiseerd door de acquisitie van onderdelen van Bouwfonds in 2006 en de autonome groei bij FGH Bank. De leasing activiteiten zijn gegroeid, zowel autonoom als ten gevolge van de acquisitie van Athlon Car Lease in 2006. De gerealiseerde groei in autoleasing droeg bij aan een versterking van de positie van de Rabobank Groep op de binnenlandse retailmarkt. Op het terrein van verzekeren is de integratie van Interpolis met Eureko gerealiseerd en is het productenpalet uitgebreid met onder meer zorgverzekeringen. 12 Rabobank Groep Jaarverslag 2008 Vlnr. staand: drs. Bert Heemskerk, dr. Piet Moerland. Zittend: ir. Piet van Schijndel, prof. dr. ir. Bert Bruggink, mr. Sipko Schat. Leden raad van bestuur en aandachtsgebieden Drs. Bert Heemskerk (H.) Voorzitter (tot en met 30 juni 2009) - Audit Rabobank Groep - Communicatie - Juridische en Fiscale Zaken - Human Resources, corporate - Toezicht Compliance - Kennis en Economisch Onderzoek - Bestuurssecretariaat - Rabobank International - Managing Board Rabobank International, voorzitter - Regionaal Management Amerika, Azië en Europa - CFRO-domein Rabobank International - HR-domein Rabobank International Dr. Piet Moerland (P.W.) Voorzitter (vanaf 1 juli 2009) - Coöperatie Bestuur Aangesloten Banken - Human Resources, Coöperatie Bestuur - MKB - Bedrijfsmanagement - MVO Prof. dr. ir. Bert Bruggink (A.) CFO - Control Rabobank Groep - Group Risk Management - Kredietrisicomanagement - Bijzonder Krediet Beheer - Treasury - Investor Relations Ir. Piet van Schijndel (PJ.A.) - Particulieren - Private Banking - Groep ICT - De Lage Landen - Robeco Mr. Sipko Schat (S.N.) - Rabobank International - Managing Board Rabobank International, plv. voorzitter - COO-domein Rabobank International - Corporate Clients Nederland - Global Financial Markets - Corporate Finance - Trade Commodity Finance - Participaties - Rabo Vastgoedgroep Drs. Hans ten Cate (J.C.) De heer Ten Cate ging per 1 juli 2008 met pensioen. Bestuurssecretaris Drs. Rens Dinkhuijsen (L.A.M.) 13 Over de Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2008 | | pagina 8