Wereldwijd aanwezig Robeco Robeco, opgericht in 1929 te Rotterdam, levert wereldwijd beleggingsproducten en -diensten aan ongeveer 700 institutionele en 1,5 miljoen particuliere klanten. Particulieren worden bediend via banken en andere distributiepartners, alsmede via directe kanalen. Het productaanbod bestaat uit aandelen beleggingen, vastrentende beleggingen, geldmarktfondsen, vastgoedfondsen, duurzaam- en verantwoord beleggen en alternatieve beleggingen, zoals private equity, hedgefondsen en gestructureerde producten. Behalve op de thuismarkten Nederland en de Verenigde Staten is Robeco actief in Europa, Azië en het Midden-Oosten. Wereldwijd zijn er circa 1.700 fte in dienst. www.robeco.com Sarasin De Sarasin Groep, opgericht in 1841, is van oudsher een leidende Zwitserse private bank. Haar aandelen zijn genoteerd aan de SWX, de Zwitserse effectenbeurs. De Rabobank Groep heeft een belang van 46% in Sarasin en bezit 69% van de stemrechten. De Sarasin Groep is een internationale dienstverlener die duurzaamheid hoog in het vaandel heeft staan, vertegenwoordigd is in 13 landen in Europa, het Midden-Oosten en Azië en heeft circa 1.500 fte in dienst. Sarasin biedt een hoog niveau van dienst verlening en expertise als beleggingsadviseur en vermogensbeheerder voor vermogende particulieren en institutionele klanten. www.sarasin.com Schretlen Co Binnen de Rabobank Groep richt vermogensbank Schretlen Co zich met vermogensbeheer en -advies, gecombineerd met vermogensplanning, op vermogende particulieren en middelgrote instellingen in Nederland. Naast het hoofdkantoor in Amsterdam heeft Schretlen Co vestigingen in Apeldoorn, Heerenveen, Rotterdam en Waalre. Samenwerking met lokale Rabobanken heeft onder meer geresulteerd in Rabobank Beheerd Beleggen en de Rabobank Effecten Advies Desk. Schretlen Co heeft ongeveer 300 fte in dienst. www.schretlen.com Zoekallehuizen.nl Zoekallehuizen.nl is de zoekmachine die dagelijks vrijwel alle websites van makelaars afspeurt. Bovendien neemt zoekallehuizen.nl ook alle websites mee waarop het woningaanbod van particulieren staat. Zoekallehuizen.nl heeft het woningaanbod van zowel NVM makelaars, LMV makelaars, VBO makelaars en makelaars die niet zijn aangesloten bij een makelaarsorganisatie. www.zoekallehuizen.nl Deelnemingen Eureko De Rabobank heeft een belang van 39% in Eureko, een internationale financiële dienstverlener op het gebied van verzekeringen en er werken circa 25.000 fte. Achmea, onderdeel van Eureko, is op de Nederlandse thuismarkt de grootste verzekeringsgroep met labels als Centraal Beheer Achmea, Interpolis, Avéro Achmea, FBTO, Agis Zorgverzekeringen en Zilveren Kruis Achmea. Eureko bedient in Nederland een brede klantengroep van particulieren, overheden en bedrijven. Eureko is ook over de grens actiefin twaalf Europese landen. Tussen de Rabobank en Eureko is sprake van hechte samenwerking op het gebied van verzekeren. Het grootste deel van de verzekeringsproducten die de lokale Rabobanken verkopen is afkomstig van Interpolis. Het gaat om een breed assortiment schade-, zorg- en levens verzekeringen voor zowel particulieren als bedrijven. Met meer dan een miljoen particulieren en enkele honderdduizenden bedrijven als klant is Interpolis een van de belangrijkste spelers in de Nederlandse verzekeringsmarkt. In de agrarische sector is Interpolis marktleider. www.eureko.net 20 Rabobank Groep Jaarverslag 2008 Het Rabobank-merk wordt door de lokale Rabobanken en Rabobank International in 27 landen gevoerd. Met de andere groepsonderdelen tezamen is de Rabobank Groep actief in 45 landen, inclusief Nederland, verspreid over 569 vestigingsplaatsen. Daarnaast is Rabo Development actief in 9 landen en de Rabobank Foundation in 26 landen. Noord-Amerika Europa Azië Australië Canada België 0 Bahrein 0 Australië Verenigde Staten 0 Denemarken 0 China 0 Nieuw-Zeeland 0 Duitsland 0 India Latijns-Amerika 0 Finland 0 Indonesië Argentinië 0 Frankrijk 0 Japan Brazilië 0 Groot Brittannië 0 Korea 0 Chili 0 Guernsey 0 Maleisië Curapao 0 Hongarije 0 Oman Kaaiman Eilanden 0 Ierland 0 Quatar 0 Mexico 0 Italië 0 Singapore 0 Luxemburg 0 Verenigde Arabische 0 Nederland Emiraten 0 Noorwegen 0 Oostenrijk 0 Polen 0 Portugal 0 Roemenië 0 Rusland 0 Slowakije 0 Spanje 0 Tsjechië 0 Turkije 0 Rabobank merk 0 Zweden 0 Groepsonderdelen 0 Zwitserland 0 Rabobank merk en groepsonderdelen Voor verdere informatie over onze vestigingen en kantoren, zoals vestigingsplaats en contactgegevens: www.rabobank.com 21 Over de Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2008 | | pagina 12