Inhoud Over de Rabobank Groep 10 Verslag raad van bestuur 34 Beheersaspecten 98 Jaarcijfers 114 Kerngegevens omslag Rabobank Groep in het kort 2 Over de Rabobank Groep Wie zijn we, wat doen we en hoe doen we het. Daar gaat het om in deze sectie van het jaarverslag van de Rabobank Groep. Voorzitter Bert Heemskerk laat zijn licht schijnen over 2007 en blikt vooruit naar 2008. Een uitgebreid profiel waarin ook de strategie van de Rabobank Groep aan bod komt met de beleidsuitgangspunten voor de komende jaren. Op weg naar groei met in het achterhoofd houdbare duurzaamheid. Tenslotte vindt u in deze sectie hoe de Rabobank Groep in elkaar zit. Bericht van de voorzitter Het Strategisch Kader van de Rabobank Groep Samenstelling raad van bestuur Rabobank Nederland Rabobank Groep in profiel Verslag raad van bestuur Het verslag van de raad van bestuur is in de loop der jaren sterk in omvang toegenomen. Een helder verhaal achter de cijfers is tegenwoordig onontbeerlijk. In het verslag van de raad van bestuur vindt u een uitgebreide verantwoording over het beleid in 2007. Hierbij wordt gedetailleerd ingegaan op grote lijnen als het groepsresultaat en de markt ontwikkelingen. Maar ook op de ontwikkelingen bij de lokale Rabo- banken, Rabobank International, Robeco, Sarasin, De Lage Landen en Rabo Bouwfonds. Een heldere uiteenzetting van hun opbouw en strategie. En van hun synergie binnen de Rabobank Groep. Maar ook risicomanagement, een belangrijk aspect in de financiële wereld van vandaag, krijgt veel ruimte in het verslag. En natuurlijk komen de leden, medewerkers, sponsoring en maatschappelijk verantwoord onder nemen ruim aan bod. Rabobank Groep Binnenlands retailbankbedrijf Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Vermogensbeheer en beleggen Leasing Vastgoed 34 Risicomanagement 73 39 Maatschappelijk verantwoord ondernemen 83 De medewerkers van de Rabobank Groep 86 49 De leden van de coöperatie 90 57 Sponsoring 92 63 Beheersaspecten Corporate governance, hoe besturen we de bank en hoe houden we toezicht daarop, is binnen de Rabobank Groep sterk ontwikkeld. In deze sectie van het verslag leest u uitgebreid over de wijze waarop de Rabobank Groep in alle geledingen wordt bestuurd. Voor velen is de governance van een van de oudste coöperaties van Nederland wellicht nog niet zo inzichtelijk als die van een beurs genoteerde onderneming. Toch kent de Rabobank Groep een aantal unieke 'checks and balances'die in veel opzichten een corporate governance in alle geledingen betekenen die nóg stringenter is dan die bij beurs genoteerde ondernemingen. Dit hoofdstuk wordt gevolgd door een uitgebreid verslag van de raad van commissarissen. Zij gaan in op ontwikkelingen van 2007 en stippen de belangrijkste nog eens aan. Corporate governance Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland Samenstelling raad van Rabobank Nederland Jaarcijfers In deze sectie van het verslag zijn de belangrijkste jaarcijfers opgenomen met de balans, de winst-en-verliesrekening, het vermogensoverzicht, een overzicht van kasstromen, de bedrijfssegmenten en de accountantsverklaring. Er is uiteraard ook een veel uitgebreidere jaarrekening beschikbaar waarin alle hierboven genoemde overzichten uitgebreid van tekst en uitleg worden voorzien. Jaarverslag op internet Geconsolideerde balans 114 Het jaarverslag is los te bestellen via Geconsolideerde winst-en-verliesrekening 116 www.rabobankgroep.nl, maar deze is Geconsolideerd vermogensoverzicht 117 ook via deze site als bestand te down Geconsolideerd overzicht van kasstromen 118 loaden. Via internet kan met behulp Bedrijfssegmenten 119 van een handige zoekfunctie snel en Accountantsverklaring 120 gemakkelijk de gewenste informatie in het verslag gevonden worden. Rabobank Groep Jaarverslag 2007 5 Inhoud

Jaarverslagen Rabobank | 2007 | | pagina 5