1 1 1 Onderdelen Rabobank Groep Het verankeren van ledeninvloed en ledenzeggenschap en het verwerven van betrokken leden vormen de kern van het ledenbeleid. Zo wordt de coöperatieve identiteit onderstreept door de invloed die leden kunnen uitoefenen via de ledenraden. Ledenraden bestaan uit 30 tot 50 leden van een lokale Rabobank en vormen een dwarsdoorsnede van het ledenbe stand van lokale Rabobanken. De raden fungeren in toenemende mate als betrokken klank bord voor directie en/of bestuur en commissarissen. Coöperatief dividend Maatschappelijke betrokkenheid en het zogeheten 'corporate citizenship'van de Rabobank komt tot uiting in het coöperatief dividend dat jaarlijks vanuit de winsten van de lokale Rabobanken terugvloeit naar de samenleving. Coöperatief dividend omvat bestedingen en inspanningen ter verbetering van de economische, sociale en culturele omgeving, inclusief initiatieven op het terrein van duurzaamheid. Steeds meer lokale Rabobanken geven vorm aan hun coöperatief dividend door de instelling van een samenstel van onder meer coöpera tieve fondsen en regionale duurzaamheidsfondsen. Leden hebben invloed op de verdeling van deze gelden. Rabobank Groep 9 miljoen klanten 1,64 miljoen leden 174 lokale Rabobanken Rabobank Nederland Ondersteuning Staffuncties Rabobank International Lokale Rabobanken Rabobank Groep 1 Particulieren MVO 1 Food&agri MKB 1 Investor Relations 1 Wholesalebankbedrijf 1 Private Banking 1 Long Term Funding 1 Internationaal retailbankbedrijf 1 Overige ondersteunende afdelingen 1 Overige stafafdelingen Merken Vermogens beheer Leasing Vastgoed Verzekeren Wonen Zakelijk 1 Robeco 1 Schretlen Co 1 Sarasin IRIS 1 De Lage Landen - Athlon 1 Rabo Bouwfonds - FGH Bank 1 Eureko(39%) - Interpolis 1 Obvion 1 Zoekallehuizen.nl 1 Bizner 1 Rembrandt Fusies en Overnames De lokale Rabobanken en hun leden vormen de kern van het bankbedrijf en zijn de belangrijkste stakeholders van de coöperatie. In het middelste gedeelte van het organisatieschema staat Rabobank Nederland als centrale (juridische) entiteit. In Nederland faciliteert Rabobank Nederland de lokale Rabobanken ondermeer op het gebied van de ontwikkeling van nieuwe producten en in de marktbewerking. Binnen Rabobank Nederland worden staffuncties voor de lokale Rabobanken en voor de gehele Rabobank Groep uitgevoerd, zoals Shared Services Facilities. Groep ICT en Coöperatie en Bestuur, Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen, Investor Relations, Long Term Funding, Personeelszaken, Juridische- en Fiscale Zaken, Kennis en Economisch Onderzoek en Communicatie. Tenslotte bedient Rabobank International met haar expertise een groot aantal corporate en retailklanten wereldwijd. Het onderste deel van het organisatieschema beschrijft de belangrijkste merken binnen de Rabobank Groep die onder hun eigen naam op de verschillende markten opereren. 24 Rabobank Groep Jaarverslag 2007 Rabobank Lokale Rabobanken De 174 zelfstandige lokale Rabobanken hebben ruim 1.100 vestigingen en meer dan 3.100 geldautomaten. Bij de lokale Rabobanken werken circa 29.000 medewerkers. De lokale Rabobanken bedienen miljoenen Nederlandse particuliere en zakelijke klanten met een compleet pakket van financiële dienstverlening. Rabobank Nederland Rabobank Nederland is de centrale organisatie en staat in dienst van de lokale Rabobanken en de groepsonderdelen. Rabobank Nederland bestaat uit marktondersteuning voor het midden en kleinbedrijf, particulieren en private banking klanten en voert daarnaast een aantal centrale staffuncties uit voor de Rabobank Groep. Directievoorzitter: Bert Heemskerk Het hoogste echelon van de Rabobank Directeuren Rabobank Nederland: Cor Broekhuyse RA (C.F.) Drs. Ralf Dekker (R.J.) Jan Dijkstra (J.D.) Drs. Tjalling Halbertsma (T.B.) Mr. drs. Rob ten Heggeler (R.H.L.) Drs. Harold Knebel (H.A.J.M.) Drs. Jos van Lange (J.H.P.M.) Drs. Hans van der Linden (J.A.M.) Drs. Bert Mertens (H.HJ.) Monika Milz (M.R.) Rik Op den Brouw (H.) Mr. Thomas van Rijckevorsel (T.C.A.M Rinus van der Struis RE RA (M.) Harry de Roo RA (J.H.) Karei Schellens (C.A.C.M.) Rutger Schellens (R.V.C.) Gerlinde Silvis (A.G.) Ronald Slaats (R.A.M.) Mr. Jan van Veenendaal (J.) Mr. drs. Joop Wijn (J.G.) Groep draagt de titel directeur Rabobank Nederland, per 1 maart 2008 Rabobank International Rabobank International Shared Services Facilities Rabo Bouwfonds Rabobank International Rabo Wielerploegen Rabo Bouwfonds Audit Rabobank Groep Coöperatie en Bestuur Aangesloten Banken Communicatie Groep ICT Particulieren Toezicht Rabobank International De Lage Landen Rabobank International Personeel De Lage Landen Juridische en Fiscale Zaken MKB Rabobank International Rabobank International - het wholesalebankbedrijf en het internationaal retailbankbedrijf - heeft wereldwijd meer dan 10.000 medewerkers in dienst en bedient haar klanten vanuit 29 landen Rabobank International heeft naast regionale activiteiten wereldwijd aangestuurde onderdelen zoals Global Financial Markets, Structured Finance, Leveraged Finance, Direct Banking, Telecom Media Internet en Trade Commodity Finance. Rabobank International focust zich specifiek op de food agriklanten. Het Ierse ACCBank is een 100%-dochter van Rabobank International en in Polen heeft Rabobank International een 46%-belang in Bank BGZ. Ook heeft Rabobank International belangen in private equity. Managing Board: Drs. Hans ten Cate (J.C.), voorzitter Mr. Sipko Schat (S.N.), vice voorzitter Cor Broekhuyse RA (C.F.) Drs. Ralf Dekker (RJ.) Mr. drs. Rob ten Heggeler (R.H.L.) Harry de Roo RA (J.H.) Rutger Schellens (R.V.C.) 25 Over de Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2007 | | pagina 15