i Beric fc. oorzitter Het jaar 2006 was een succesvol jaar, ondanks een aantal in financieel en strategisch opzicht lastige uitdagingen in onze markten. Met een nettowinstgroei van 13% realiseerden we andermaal onze doelstelling van een groei van minimaal 12%. Minstens zo belangrijk is dat de klanttevredenheid verder toenam. Met een aantal aansprekende internationale acquisities en participaties werd verder invulling gegeven aan de ambitie om wereldwijd een toonaangevende food agribank te worden. I Alle groepsonderdelen droegen bij aan de nettowinststijging. Ondanks de zware concurrentiestrijd op de Nederlandse hypotheekmarkt en de zijeffecten van de fusiebewegingen bij de lokale Rabobanken wist het binnenlands retailbank- bedrijf een gezonde stijging van het resultaat te realiseren Daarbij werd het marktaandeel op de hypotheekmarkt weer tot boven de 25% opgeschroefd. Het wholesalebankbedrijf en het internationaal retailbank- bedrijf lieten een sterke stijging van de winst zien, mede dankzij de goede resultaten van de participaties. Onze dochters Robeco, De Lage Landen, Rabo Bouwfonds, Alex, Schretlen Co en Obvion boekten wederom fraaie resultaten. Veel aandacht werd besteed aan de uitbouw van de succes volle samenwerking met Eureko/Achmea en aan de wijze waarop de beoogde vervolgstappen gestalte kunnen krijgen. 2006 was ook een jaar waarin de Rabobank wederom een aantal voor haar sector toonaangevende initiatieven en projecten het daglicht liet zien. Door het verslag heen is een bloemlezing van deze vaak baanbrekende en grens verleggende projecten te vinden. Resultaatgroei ondanks lastige hypotheekmarkt Het nettoresultaat van de Rabobank groeide in het verslag jaar met 13% tot EUR 2,3 miljard. Met name de kredietver lening in het buitenland groeide sterk, hetgeen leidde tot een stijging van de kredietverlening aan de private sector van maar liefst 17%. Ondanks de verkrappende rentemarge wisten we een stijging van de baten te realiseren van 7% tot EUR 10,0 miljard. Een prestatie van formaat. Ondanks de mooie spreiding van het resultaat is de vertraging van het groeitempo bij de lokale Rabobanken een punt van zorg. De groei van de baten vlakte wat af onder druk van aanhoudende felle concurrentie. Bovendien moesten lokaal meer mensen worden aangenomen door het nijpende probleem van de toegenomen wet- en regelgeving. Verder zijn nagenoeg alle lokale Rabobanken momenteel bezig met een intensieve maar noodzakelijke opschalings- operatie. Veel van de nieuwe combinaties van lokale Rabobanken beleefden in 2006 hun eerste jaar na een fusie, waarin over het algemeen meer kosten worden gemaakt. Goed jaar met toonaangevende initiatieven Ik wil uw aandacht vragen voor het thema 'Toonaan- gevend'van ons mooie jaarverslag over 2006. Zoals u weet, kent de Rabobank drie ijzeren kernwaarden: dichtbij, betrokken en toonaangevend. Veel van onze is een bloemlezing te vinden van deze projecten, maatschappelijk verantwoorde initiatieven kunnen we met recht toonaangevend noemen. Ook in het afgelopen jaar werd op lokaal en nationaal niveau een is een bloemlezing te vinden van deze projecten, grootstedelijk project door Rabo Bouwfonds nabij het van de introductie van Rabo Mobiel, met vaste Centraal Station in Amsterdam, tot de financiering van abonnementskosten en betaalfunctie, via de lancering Groen Label Kassen door Rabo Groenbank en de van de Rabocard met klimaatbijdrage, de innovatieve investering in de National Microfinance Bank in Tanzania. groot aantal projecten gestart. Door het jaarverslag heen financiering van een windmolenpark en een baanbrekend Ik wens u veel leesplezier! Voor 2007 zijn we, gesteund door een krachtige allfinanz- organisatie en een gunstig economisch klimaat, opnieuw optimistisch gestemd. Krachtig herstel economie Terwijl in 2005 alleen in de Verenigde Staten, Azië en diverse opkomende landen sprake was van een voorspoedige economische ontwikkeling, liet 2006 wereldwijd een sterk economisch herstel zien. Nederland bleef niet achter en beleefde een economische groei van 2,9%, bijna een ver dubbeling ten opzichte van 2005. Met een plus van 13% realiseerde de AEX-index in lijn met veel Europese beurzen een dubbelcijferige groei. De investeringen van bedrijven namen toe, terwijl ook de consument zijn bestedingen eindelijk weer opvoerde. Ondanks de lopende reorganisatieprocessen realiseerden we in 2006 de doelstelling van een hoger marktaandeel op de hypotheekmarkt. Met een aandeel van boven de 25% heeft de Rabobank tot mijn grote genoegen haar traditionele marktleiderschap weer versterkt. Marktleiderschap in Nederland Naast het weer uitgebouwde marktleiderschap op het gebied van hypotheken door de lokale Rabobanken en Obvion kon de Rabobank in 2006 ook in andere zeer concurrerende markten haar dominante marktaandeel handhaven. Ik denk daarbij aan onze positie op de spaar- markt en in het midden- en kleinbedrijf, en uiteraard aan ons traditioneel zeer hoge marktaandeel in de agrarische 4 Rabobank Groep jaarverslag 2006 Bericht van de voorzitter 5

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 5