Organigram Rabobank Groep Profielen Rabobank Groep Rabo Bouwfonds de lage landen® obvion ROBECO Sarasin Schretlen co t 9 miljoen klanten 1,64 miljoen leden 188 lokale Rabobanken Rabobank Nederland Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Marktondersteuning binnenlands retailbankbedrijf Groepsfuncties Rabobank International Corporate Clients Nederland Particulieren Private Banking Audit, Toezicht, ICT, Finance, Communicatie, Personeel, Coöperatie en Bestuur, Kredieten, Shared Services Facilities Overige staven en diensten Vermogensbeheer Beleggen Robeco Groep Rabö Bouwfonds Eureko (38%) ivu i Schretlen Co Rabobank De Rabobank Groep is een brede financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag. Ze bestaat uit 188 zelfstandige lokale Rabobanken in Nederland, Rabobank Nederland en een groot aan tal gespecialiseerde dochterondernemingen. De kerndoelstelling van de groep is het genereren van een zo hoog mogelijke klant waarde. Daartoe biedt de organisatie haar klanten alle mogelijke financiële producten en diensten. De Rabooank Groep bedient meer dan de helft van de 16 miljoen Nederlanders en van de Nederlandse bedrijven. In Nederland heeft zij dominante markt posities op vrijwel alle gebieden van de financiële dienstverlening: woninghypotheken, spaarmiddelen en in de sectoren midden- en kleinbedrijf en food agri. In de grootzakelijke markt in Nederland is de positie inmiddels aanzienlijk versterkt. Wereldwijd focust de Rabobank Groep via Rabobank International primair op de financiering van de inter nationale food agribusiness, een niche waarin zij een leidende positie bekleedt. De Rabobank Groep heeft de hoogste kwalificatie voor kredietwaardigheid (triple A) en is buiten Nederland met 330 vestigingsplaatsen vertegenwoordigd in 41 landen, www.rabobankgroep.nl Rabo Bouwfonds is een internationale vastgoedonderneming met drie op vastgoed gerichte kernactiviteiten: ontwikkelen, financieren en investment management. Rabo Bouwfonds opereert op de particuliere en zakelijke markt en behoort tot de grootste vastgoed ondernemingen van Europa. Rabo Bouwfonds had ultimo 2006 zo'n 1900 medewerkers in dienst, waarvan bijna 500 in het buiten land. Het ontwikkelen van vastgoed gebeurt door Bouwfonds Property Development en Rabo Vastgoed. Het financieren van vastgoed gebeurt door FGH Bank en haar labels Nederlandse Hypotheekbank en Rijnlandse Bank. Op het gebied van vastgoedbeleggingen zijn Bouwfonds Asset Management en FGH Asset Management actief. Alex is van geavanceerde handelssysteem uitgegroeid tot digitale beleggersbank. Alex Beleggersbank bestaat sinds 1999 en is met meer dan 100.000 beleggersrekeningen marktleider op het gebied van online beleggen en de grootste aanbrenger van particuliere orders op zowel de Euronext effectenbeurs als de Euronext derivatenbeurs. Alex richt zich op de optimale bediening van een groeiend aantal beleggers, die afhankelijk van hun eigen doelstellingen, volledig zelfstandig of met advies wil beleggen. Daarnaast biedt Alex allerlei ondersteunende en educatieve mogelijkheden, waaronder professionele analyses, nieuwsberichten, beleggingsexperts, seminars en het opleidingsinstituut de Alex Academy, welke recent gecertificeerd is door de Universiteit van Maastricht. www.alex.nl partners in finance De Lage Landen is een internationale aanbieder van hoogwaardige programma's op het gebied van activafinanciering. De Lage Landen heeft kantoren en samenwerkingsverbanden in meer dan 25 landen in Europa, Noord- en Zuid-Amerika, Zuidoost Azië, Australië en Nieuw-Zeeland. De onderneming specialiseert zich internationaal in activafinanciering en Vendor Finance, en concen treert zich op de bedrijfstakken: Food Agriculture, Healthcare, Office Equipment, Information Technology, Telecommunications, Financial Institutions, Trucks Trailers, Public Finance and Materials Handling Construction Equipment. In Nederland biedt het bedrijf een breed pakket leasing- en handelsfinancieringsproducten aan. Tot het productenpakket behoren equipmentlease, auto- en bedrijfswagenlease, ICT-lease, consumer finance en handels financiering. Sinds 2006 is Athlon Carlease onderdeel van De Lage Landen Groep. www.delagelanden.com Obvion verstrekt hypotheken en eenvoudige financiële producten via een selectie van kwalitatief goede, onafhankelijke intermediairs. Obvion biedt goedgeprijsde producten, hoogwaardige product opties en ondersteuning van het intermediair. Verder kiest Obvion voor een snelle en vlekkeloze procesgang waarbij betrouwbaar heid voorop staat. Door de samenhang van deze onderdelen onderscheidt Obvion zich in de markt. Obvion is de grootste geldverstrekker die uitsluitend het intermediaire kanaal bedient, met een marktaandeel dat sinds de start in 2002 meer dan verdubbeld is tot 5,2% in 2006. Obvion is voortgekomen uit een samenwerkingsverband van Rabobanken ABP. Het hoofdkantoor is gevestigd in Heerlen. www.obvion.nl Robeco, opgericht in 1929, is een vermogensbeheerder pur sang. Wereldwijd voorziet Robeco circa 700 institutionele en circa 1,5 miljoen particuliere klanten van beleggingsproducten en -diensten. Particulieren worden zowel bediend via banken en andere distributiepartners als via directe kanalen. Het productaanbod omvat vastrentende en aandelenbeleggingen alsmede alternative investments. Behalve in thuismarkten de Benelux en de Verenigde Staten heeft Robeco vestigingen in Frankrijk, Zwitserland, Duitsland, Spanje, Polen en het Midden-Oosten en Japan. Het beheerd vermo gen bedraagt circa EUR 142 miljard (per eind 2006). Robeco heeft wereldwijd circa 2.000 medewerkers, verspreid over tien landen. www.robeco.nl Bank Sarasin is een toonaangevende Zwitserse private bank die in 1841 is opgericht. Haar duurzame succes is gebaseerd op ver trouwen, vertrouwelijkheid, expertise en toewijding. De kern activiteiten van Bank Sarasin bestaan uit beleggingsadvies en vermogensbeheerdiensten voor particuliere en institutionele klanten, en beleggingsfondsen. Corporate finance, brokerage en financiële analyse completeren het pakket diensten en producten. Bij Sarasin werken ruim 1.100 medewerkers. Het hoofdkantoor van de Sarasin Groep staat in Bazel, andere Zwitserse vestigingen staan in Zürich, Genève en Lugano. Internationaal heeft de Sarasin Groep kantoren in Dubai, Guernsey, Hongkong, Londen, Luxemburg, München, Parijs en Singapore. De aandelen van Bank Sarasin zijn genoteerd aan de SWX, de Zwitserse effectenbeurs. www.sarasin.com VERMOGENSMANACEMENT Schretlen Co is de vermogensbank binnen de Rabobank Groep. Haar missie is het begeleiden van topvermogenden bij het waar maken van hun ambities op het gebied van vermogensvraag stukken. Schretlen Co richt zich primair op (zeer) vermogende particulieren en middelgrote instellingen. Kernactiviteit is vermo gensbeheer en -advies, gecombineerd met vermogensplanning. Er wordt intensief contact onderhouden en samengewerkt met lokale Rabobanken. Dat heeft onder meer geresulteerd in Rabobank Beheerd Beleggen (RBB) en Rabobank Effecten Advies Desk (READ), beide samenwerkingsverbanden tussen Schretlen Co en lokale banken op het gebied van effectendienstverlening. Naast het hoofdkantoor in Amsterdam heeft Schretlen Co vestigingen in Apeldoorn, Heerenveen, Rotterdam en Waalre. www.schretlen.com :g:_"7Z77_ 108 Rabobank Groep jaarverslag 2006

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 58