Jaarcijfers i f r Geconsolideerde balans Geconsolideerde winst-en-verliesrekening Geconsolideerd vermogensoverzicht Geconsolideerd overzicht van kasstromen Bedrijfssegmenten Accountantsverklaring Microkredieten helpen armoede te bestrijden Het microkrediet stond in 2006 volop in de belangstelling door de uitreiking van de Nobelprijs voor de vrede aan Mohammed Yunus, de grondlegger van het microkrediet in Bangladesh. Ook de Rabobank Foundation levert met microkredieten al meer dan 30 jaar een bijdrage aan coöperaties in derdewe reldlanden. Het gaat om kleine leningen, waarmee mensen kunnen investeren in een beter bestaan. Op deze manier bereikt de Rabobank Founda tion wereldwijd ruim 3,2 mil joen leden van coöperaties, waarvan de helft op of onder de armoedegrens leeft. Van 2001 tot 2006 konden 399 organisa ties rekenen op een bijdrage van de Rabobank Foundation. Uit een evaluatie blijkt dat deze coöperaties snel groeien: jaar lijks stijgt het ledenaantal met gemiddeld 15%. 96 Rabobank Groep jaarverslag 2006 Nieuwe participaties in banken in ontwikkelingslanden De ambitie van de Rabobank is om voor de bevolking van ontwikkelingslanden de toegang tot financiële dienstverlening laagdrempeliger te maken. Hiervoor bestaat sinds 2004 het Rabo Deveiopment Program. De doelstelling van de Rabobank om in 2006 te investeren in enkele rurale banken in ontwikkelingslanden is gehaald. Eind 2006 kocht de Rabobank 49% van de aandelen van de Zambia National Commercial Bank. Rabo Deveiopment levert het manage ment en verbindt zich aan een driejarig Technical Assistance-programma. Ook werd een overeenkomst getekend met de United Rural Cooperative Bank of Hangzhou (URCB) in China voor de acquisitie van een aandeel van 10% in de Chinese bank. Daarnaast heeft deTanzaniaanse National Microfinance Bank (NMB), waarin Rabobank sinds 2005 een 35%-belang heeft, in 2006 het kantorennet met enkele kantoren uitgebreid en gemoderniseerd, onder andere door de ingebruikname van de eerste geldautomaten. Bedrijfsvoering Het beleid van de Rabobank Groep voor een duurzame bedrijfsvoering is gericht op het verminderen van de benodigde hoeveelheden grondstoffen en energie, bijvoorbeeld energie besparing en duurzame autolease. Parallel daaraan wordt gewerkt aan verbetering van de kwaliteit of duurzaamheid van input (met onder andere door het inkopen van groene elektriciteit en FSC-papier) en output (door bijvoorbeeld het gebruiken van roetfilters op diesels, en afvalmanagement). Voor meer informatie www.rabobankgroep.nl/duurzaamheid 97

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 51