m Maatschappelijk verantwoord ondernemen In 2006 bereikte de Rabobank veel op het gebied van maatschappe lijk verantwoord ondernemen (MVO), na de voorbereidingen die getroffen zijn in 2005. Veel aandacht is besteed aan het integreren van MVO in de kredietverlening. Duidelijke keuzes zijn gemaakt in de prioriteit van doelstellingen en kernprestatie-indicatoren. De nadruk ligt op die MVO-activiteiten die de grootste positieve impact hebben op de samenleving en onze dienstverlening. Strategie en doelstellingen 92 RabobankGroepjaarverslag 2006 Issuemanagement 2006 stond in het teken van het vormgeven van issuemanagement oftewel het identificeren en juist omgaan met maatschappelijke trends. De gesignaleerde trends en issues werden door de Rabobank gebruikt voor het formuleren van doelstellingen, het vaststellen van kernprestatie- indicatoren en het leggen van nieuwe accenten op het MVO-beleid van de Rabobank. Om dit goed te kunnen doen, werd een proactieve dialoog met diverse stakeholders gevoerd. In 2006 vonden met achttien stakeholders diepte-interviews plaats. Nadruk op financiële dienstverlening Nagenoeg alle stakeholders van de Rabobank op het gebied van MVO beoordelen 'verduur zaming van de financiële dienstverlening'als Verdere versterking van de identiteit en reputatie van de Rabobank als coöperatieve, betrokken en op duurzaamheid georiënteerde bank. - Grotere marktoriëntatie van MVO door versnelde integratie van MVO-criteria in het kredietproces. - Groei in afzet van MVO-producten en -diensten. - Verdere uitbouw van het Rabobank Development Program. - Realisering van een verdere verlaging van de belasting van het milieu. "Onbekende risico's bij ontwikkeling op zee" "De ontwikkeling van een windmolenpark op zee brengt onbekende risico's met zich mee, omdat de bouw- omstandigheden op zee min der goed voorspelbaar zijn dan op het vasteland. Dan is een 'non-recourse'-financiering prettig. Een logisch gevolg is wel dat je alleen met technolo gieën kunt werken waarvan bewezen is dat ze werken, niet met de onbewezen modernste windmolens. Want de bank wil zekerheid. Maar zeker is dat deze transactie de verdere ont wikkeling van offshoreparken parken in West-Europa versnelt." Jaap Groenhof, directeur Energy Investments Holding BV Maatschappelijk verantwoord ondernemen 93

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 49