"Nieuw elan aan wonen, werken, verblijven en cultuur." fXT TH rtTwrr prr rif nrvtr Een stad op zich 58 Rabobank Groep jaarverslag 2006 Vastgoed I 59 primair op de ontwikkeling van woongebieden, retailprojecten en multifunctionele projecten. Groei in de markt voor binnenstedelijke her ontwikkeling is een van de belangrijkste speer punten voor de toekomst. Bouwfonds Property Development behoort tot de grootste ontwikkelaars van koopwoningen en commercieel vastgoed in Europa. Bouwfonds Property Development en Rabo Vastgoed zijn samen onbetwist marktleider in de markt voor projectmatige koopwoningen in Nederland en hebben een leidende positie op het gebied van binnenstedelijke herontwikkeling. De ontwikkelingsactiviteiten worden voor het merendeel ontplooid vanuit Nederland. Daarnaast is Bouwfonds Property Development prominent aanwezig in Frankrijk, via Bouwfonds Marignan en Bouwfonds MAB, maar ook in Duitsland en een aantal andere Europese lan den. De landen- en regiovestigingen opereren grotendeels zelfstandig, waardoor er dankzij het lokale management sprake is van een sterke binding met de omgeving. Deze sterke lokale autonomie heeft meerdere voordelen, zoals een sterk gevoel voor de markt, mogelijkheden om in te spelen op lokale kansen, en kennis van landelijke regelgeving. Orderportefeuille fors uitgebreid De orderportefeuille woningbouw van de divisie Development heeft eind 2006 een potentie voor 134 duizend woningen, waarvan 119 duizend in Nederland en 15 duizend in het buitenland. De orderportefeuille commercieel vastgoed heeft een omvang van 3.233 duizend m2. Deze portefeuille bestaat voor 44% uit retail, voor 39% uit gemengd gebruik en voor 17% uit kantoren. Eind 2006 was echter sprake van een substantiële overcapaciteit, vooral bij verouderde kantoorpanden. Dat is de reden waarom Rabo Bouwfonds een selectief beleid voert ten aan zien van het ontwikkelen en herstructureren van kantoren. Rabo Bouwfonds verkocht in geheel 2006 14.073 woningen. Het aantal door Rabo Vastgoed verkochte woningen bedroeg 2.691 (1.767). Divisie Finance Het financieren van vastgoed gebeurt door FGH Bank, de Nederlandse Hypotheekbank en Rijnlandse Bank. FGH Bank is gespecialiseerd in het financieren van commercieel vastgoed en richt zich op de grootzakelijke professionele markt. Behalve financieringen biedt FGH Bank, via dochteronderneming FGH Vastgoed Expertise, ook vastgoedadviesdiensten aan. FGH Vastgoed Expertise geeft onder meer

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 32