U lü iroftj Innovatief en energiezuinig "De duurzame bouw is begon nen met de sloop: van de mate rialen van het oude gebouw is bijna 98% hergebruikt. In het nieuwe gebouw zijn straks tal van innovatieve en energie zuinige maatregelen genomen. Zo maken we voor warmte en koude-energie gebruik van opslag in de bodem en is het verlichtingsniveau afhankelijk van het binnenvallende buiten licht en de aanwezigheid van personen. De energieprestatie coëfficiënt van het gebouw is 0,66. Normaal ligt die op zo'n 1,10. Hoe lager de coëfficiënt, hoe energiezuiniger het gebouw." Jan de Graaf, projectdirecteur nieuwbouw Rabobank Nederland Kantoor als ontmoetingsplek Aan de Croeselaan in Utrecht verrijst het nieuwe bestuurs centrum van Rabobank Neder land. Vanaf 2009 komen hier zo'n 6.300 medewerkers te werken. In het gebouw past de Rabobank een nieuwe manier van werken toe. Medewerkers krijgen geen eigen werkplek meer, maar bepalen zelf waar ze werken, afhankelijk van de activiteit die ze op dat moment uitvoeren. Door deze flexibiliteit verandert de functionaliteit van het kantoor: behalve een werk plek wordt het een belangrijke ontmoetingsplaats. De 105 meter hoge toren wordt een van de meest duurzame kan toorgebouwen van Nederland en krijgt een open uitstraling door het gebruik van transpa rante materialen. Zo krijgt het pand een glazen pui die het semi-openbare karakter en de interactie met de omgeving vergroot. 54 Rabobank Groep jaarverslag 2006

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 30