Profiel Rabobank Groep De Rabobank Groep is een financiële dienst verlener op coöperatieve grondslag met een zeer breed aanbod van financiële diensten en producten. Zij vindt haar oorsprong in de lokale kredietcoöperaties die ruim honderd jaar gele den in Nederland werden opgericht door onder nemende mensen die nagenoeg geen toegang hadden tot externe financiering. De lokale Rabobanken die hieruit zijn voortgekomen, hebben een lange traditie, vooral in de agrarische sector en in het midden- en kleinbedrijf. Lokale Rabobanken en Rabobank Nederland De lokale Rabobanken en hun klanten vormen het coöpera tieve kernbedrijf van de Rabobank Groep. Klanten kunnen lid worden van hun coöperatieve lokale Rabobank. De lokale Rabobanken op hun beurt zijn lid en aandeelhouder van de overkoepelende coöperatie Rabobank Nederland, die ze bij hun lokale dienstverlening adviseert en ondersteunt. Rabobank Nederland oefent namens De Nederlandsche Bank ook toezicht uit op de solvabiliteit, liquiditeit en administratieve organisatie van de lokale Rabobanken. Daarnaast opereert Rabobank Nederland als (internationale) wholesalebank en als bankers'bank van de groep. Rabobank Nederland fungeert tevens als houdstermaatschappij van een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen. De Rabobank Groep De Rabobank Groep bestaat uit 188 zelfstandige lokale coöperatieve Rabobanken met ruim 1.200 kantoren in Nederland en hun centrale organisatie Rabobank Nederland met haar (internationale) dochterondernemingen. De Rabobank bedient ruim negen miljoen particuliere en zakelijke klanten in Nederland en een groeiend aantal in het buitenland, heeft 56.000 medewerkers en is vertegen woordigd in 42 landen. De Rabobank Groep heeft de hoogste kwalificatie voor kredietwaardigheid (Triple A) van de bekende internationale ratinginstituten Standard Poor's, Moody's en Dominion Bond Rating Service. Gemeten naar kernvermogen behoort de organisatie tot de twintig grootste financiële instellingen ter wereld. De Rabobank Groep combineert het beste van twee werelden: de lokale betrokkenheid en persoonlijke bedie ning van de lokale Rabobanken én de deskundigheid en schaalvoordelen van Rabobank Nederland en haar dochterondernemingen. Missie en ambitie De Rabobank stelt het gezamenlijke belang van mensen en gemeenschappen voorop. Vanuit betrokkenheid bij dat belang wil de Rabobank een stuwende en vernieuwende kracht zijn die bijdraagt aan een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn. Het realiseren van de huidige en toekomstige ambities van mensen en gemeenschappen is daarbij het doel. Het versterken van onderlinge samen werking en het aandragen van de best mogelijke financiële oplossingen zijn daarbij de middelen. Vanuit deze missie is het de ambitie van de Rabobank Groep om in Nederland de grootste, beste en meest klantgedreven en vernieuwende instelling te zijn op financieel terrein. Met hun coöperatieve structuur en inmiddels ruim anderhalf miljoen leden staan de lokale Rabobanken midden in de maatschappij. De Rabobank mag zich in Nederland met recht betrokken, dichtbij en toonaangevend noemen. Betrokken bij haar klanten en hun wereld speelt de Rabobank dichtbij hen een actieve toonaangevende rol. Kernwoorden daarbij zijn innoverend, inspirerend, kundig en visionair. De Rabobank is bovendien een persoonlijke bank, een bank met een gezicht. Via de menselijke kant komt de Rabobank tot zaken: via het menselijke'oranje' komt de bank tot het zakelijke 'blauw', de twee kernkleuren van de Rabobank-huisstijl. Internationaal wil de Rabobank Groep de beste food agri- bank zijn met een sterke aanwezigheid in de belangrijkste food agrilanden in de wereld. Daarbij wordt de jarenlange ervaring ingezet, die op dit gebied in Nederland is opgedaan. De groep wil daarnaast mondiaal excelleren op het gebied van duurzaam ondernemen en bankieren, passend bij haar identiteit en maatschappelijke positie. Maatschappelijk verantwoord ondernemen zal verder worden geïntegreerd in de kernactiviteiten. Onze waarden De Rabobank Groep biedt in Nederland alle financiële diensten die voor deelname aan het economische verkeer in een moderne samenleving noodzakelijk zijn. De groep wil haar diensten op eigentijdse wijze vormgeven voor mensen en ondernemingen. De Rabobank vindt dat een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn een zorgvuldige omgang met natuur en leefmilieu vergt. Hieraan wil de Rabobank met haar activiteiten bijdragen. De Rabobank respecteert de cultuur en de gebruiken van het land van vestiging, daarbij eveneens rekening houdend met de eigen doelstellingen en waarden. In het handelen van de Rabobank staat het belang van de klant voorop. Het creëren van klantwaarde wordt gerealiseerd door - het bieden van de best mogelijke financiële diensten die klanten als passend ervaren; - het bieden van continuïteit in dienstverlening, overeen komstig het langetermijnbelang van de klant; - betrokkenheid van de bank bij de klant en zijn omgeving, waardoor realisatie van ambities mede mogelijk wordt gemaakt. Profiel Rabob

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 2