eidend in Chi "Het doet ons veel genoegen dat wij als eerste buitenlandse bank door de Chinese overheid zijn gevraagd voor deze moge lijkheid om een rol te spelen in het proces van modernisering van rurale kredietcoöperaties in China. Wij zien dit tevens als een geweldige kans om onze franchise in food agribanking in China verder uit te bouwen. Door onze technische kennis op het gebied van banking en marketing beschikbaar te stellen, gaat de Rabobank een leidende rol spelen bij het ont wikkelen van een toonbeeld van een 'moderne, duurzame bestpractise-plattelandsbank' in China." Fergus Murphy, regiomanager Rabobank International regio Azië Daarnaast heeft de Rabobank specifieke expertise op het gebied van Telecom Media Internet en Trade Commodity Finance. Telecom, Media Internet is een belangrijke focussector naast food agri. Sinds 1996 is Telecom Media Internet actief op in de belangrijkste markten waaronder Europa, Noord-Amerika en Azié en sinds kort ook in Latijns-Amerika. Een gedegen markt- en sector kennis stelt de mondiale Telecom Media Internet-afdeling in staat klanten in dit segment een breed pakket financiële- en adviesdiensten aan te bieden. De afdeling Telecom Media Internet werkt bij haar dienstverlening nauw samen met andere afdelingen binnen Rabobank International, waaronder Global Financial Markets, Corporate Finance en Participaties. De mondiaal opererende afdeling Trade Commodity Finance richt zich voornamelijk op klanten die actief zijn in de markt voor agro- producten, maar tevens op klanten in de meta len- en energiemarkt. Door diepgaande kennis van deze markten is Rabobank International bij uitstek geschikt en in staat producenten en handelsbedrijven op het gebied van genoemde grondstoffen adequaat te onder steunen met maatwerkfinancieringsoplossin gen. Ook biedt deze afdeling haar klanten een brede range van producten op het gebied van exportfinanciering 40 Rabobank Groep jaarverslag 2006 De internationale retailactiviteiten In de afgelopen jaren heeft de Rabobank Groep haar internationale retailactiviteiten uitgebreid door autonome groei, door overnames van lokale retailbanken en door het starten van nieuwe activiteiten. Deze activiteiten werden onder meer opgezet in Brazilië, Chili en met het openen van nieuwe internetbanken. Retailactiviteiten worden nu ontplooid in de regio's Europa, Noord- en Zuid-Amerika, Australië Nieuw-Zeeland en Azië. Daarnaast worden klanten bediend via een drietal inter netbanken in België, Ierland en Nieuw-Zeeland. Europa In Europa ontplooit Rabobank International haar retailactiviteiten in Ierland via ACCBank en in Polen via haar minderheidsbelang van 35% in Bank Gospodarki Zywnosciowej (BGZ). ACCBank is van oorsprong nauw verbonden met de agrarische sector. In Polen is BGZ een belangrijke bank in de agrarische en voedselverwerkende sector. Gezien haar agrarische achtergrond biedt BGZ een uitstekend perspectief voor verdere uitbreiding van het internationale retailbankbedrijf. In 2006 startte BGZ met het verkopen van beleggingsfondsen van Robeco. Noord- en Zuid-Amerika In de Verenigde Staten onderneemt Rabobank International via Rabobank Noord-Amerika retailactiviteiten in Californië. Het in oktober 2006 uitgebrachte bod op de aandelen van de Mid-State Bank Trust is erop gericht de bestaande marktpositie in een van de belang rijkste agrarische gebieden in de VS verder uit te breiden. Deze acquisitie wordt begin 2007 afgerond. Door de overname breidt Rabobank het aantal filialen in Californië uit van bijna 50 tot ruim 90. In het verslagjaar werd Community Hulp aan rurale kredietcoöperatie in China De Rabobank gaat de United Rural Cooperative Bank of Hangzhou (URCB) helpen bij haar verdere ontwikkeling. De bank verwierf in juli 2006 een aandeel van 10% pro cent in deze Chinese bank. In dezelfde transactie nam International Finance Corporation, onderdeel van de Wereldbank, een belang van 5%. De investering door de Rabobank vertegenwoordigt de eerste buitenlandse deelneming in een Chinese rurale kredietcoöperatie en vormt een waardevol precedent in de herstructurering en hervorming van de 35.000 kredietcoöperaties die het Chinese platteland rijk is. De hervorming van het systeem van rurale kredietcoöperaties is ingezet door de Chinese regering en is van groot belang voor de ont wikkeling van het platteland en de armoedebestrijding in China. Behalve geld zet de Rabobank ook haar kennis in om URCB verder te privatiseren en te moderniseren. Zo adviseert ze over de versterking van bestuur en management, business development, distributiebeleid, marketing, kredietbewaking, risicomanagement en de ontwikkeling van IT-systemen. Onze Chinese partners hechten veel waarde aan de coöperatieve grondslag van de Rabobank, want die komt in veel opzichten overeen met hun eigen coöperatieve banksysteem. Bank of Central California geïntegreerd in de bestaande Rabobank Noord-Amerika-organisatie. In 2007 zal Mid-State Bank Trust eveneens worden opgenomen in de bestaande structuur. In het verslagjaar werd in Brazilië het kantoren netwerk verder uitgebreid. Inmiddels zijn buiten Sao Paulo meer dan tien kantoren operationeel. Mede door de verdere uitbreiding van het net werk groeide de kredietverlening in 2006 voor spoedig. Australië en Nieuw-Zeeland Evenals in de regio Amerika, zijn de retailbank- activiteiten in Australië en Nieuw-Zeeland vooral gericht op de food agrisector. De primaire diensten die worden aangeboden Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf 41

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 23