Jonge, agrarische ondernemers zijn van groot belang voor een gezonde, toekomstgerichte en succesvolle Nederlandse agrarische sector. De Rabobank investeert daarin met het in 2006 geïntroduceerde Rabo Opvolgers Perspectief. Dit unieke programma helpt jonge agrariërs die een bedrijf willen overnemen. Bij iedere bedrijfsoverdracht krijgt de ondernemer te maken met drie vragen: waar ligt mijn kracht, kan ik het financieren en hoe neem ik het bedrijf over? Het Rabo Opvolgers Perspectief geeft antwoord op die vragen. Zo weten opvolgers al vroeg in het overnametraject hoe het met hun persoonlijke en met hun ondernemerskwaliteiten gesteld is, wat de betekenis daarvan is voor hun toekomstige bedrijf en op welke terreinen ze zich verder kunnen ontwikkelen. Ook leren ze in een training hun visie op zichzelf, hun bedrijf en de omgeving aan te scherpen en een strategisch plan te ont wikkelen en te realiseren. Rabo Opvolgers Perspectief is ontwikkeld met het Landbouw Economisch Instituut (LEI), het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt en De Boer CS Organi satieadviseurs. Je moet vooruitkijken "Ik heb binnen het Rabo Opvolgers Perspectief de Rabo Opvolgers Spiegel gedaan. Daardoor ben ik nog eens op mijn kracht en zwaktes gewezen. Daaraan kan ik nu concreet werken. Sommige van mijn zwaktes worden perfect aan gevuld door Rianne. Zij volgde de Rabo Opvolgers Training, waarin je leert hoe je via strate giebepaling en acties je toe komstdroom kunt bereiken. Je moet in deze branche voor uitkijken, écht ondernemer zijn. Het Rabo Opvolgers Perspectief helpt daarbij." Ton van Helmond neemt samen met zijn vrouw Rianne het melkvee- en loonbedrijf van zijn ouders over.

Jaarverslagen Rabobank | 2006 | | pagina 19