)Alex de lage landen© ■i™" 100 Rabobank Groep jaarverslag 2005 Rabobank De Rabobank Groep is een brede financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag. Ze bestaat uit 248 zelfstandige lokale Rabobanken in Nederland, de centrale organisatie Rabobank Nederland en een groot aantal gespecialiseerde dochteronder nemingen. De kerndoelstelling van de groep is het genereren van een zo hoog mogelijke klantwaarde. Daartoe biedt de organisatie haar klanten alle mogelijke financiële producten en diensten. De Rabobank Groep bedient meer dan de helft van de 16 miljoen Nederlanders en van de Nederlandse bedrijven. In Nederland heeft zij dominante marktposities op vrijwel alle gebieden van de financiële dienstverlening: woninghypo theken, spaarmiddelen en in de sectoren midden- en kleinbedrijf en food agri. In de grootzakelijke markt in Nederland is de positie inmiddels aanzienlijk versterkt. Wereldwijd focust de Rabobank Groep via Rabobank International primair op de financiering van de internationale food agribusiness, een niche waarin zij een leidende positie bekleedt. De Rabobank Groep heeft de hoogste kwalificatie voor kredietwaardigheid (triple A) en is buiten Nederland met 267 vestigingsplaatsen vertegenwoordigd in 38 landen, www. ra boba n kg roep. n I Alex is van geavanceerde handelssystemen uitgegroeid tot digitale beleggersbank. Alex Beleggersbank bestaat sinds 1999 en is marktleider op het gebied van online beleggen en de grootste aanbrenger van particuliere orders op zowel de Euronext effectenbeurs als de Euronext derivatenbeurs. Alex richt zich op de optimale bediening van een groeiend aantal beleggers, die afhankelijk van hun eigen doelstellingen, zelfstandig wil beleggen. Daarnaast biedt Alex allerlei ondersteunende en educatieve mogelijkheden, waaronder professionele analyses, nieuwsberichten, beleggingsexperts, seminars en het opleidingsinstituut de Alex Academy. www.alex.nl partners in finance De Lage Landen International B.V. is een internationale aanbieder van hoogwaardige activa financieringsproducten. Het bedrijf heeft zijn hoofdkantoor in Eindhoven en daarnaast kantoren en samenwerkings verbanden in meer dan 25 landen in Europa, Noord- en Zuid-Amerika, Zuidoost Azië, Australië en Nieuw-Zeeland. De onderneming is internationaal gespecialiseerd in activa- financiering en Vendor Finance en concentreert zich op de bedrijfstakken Food Agri, Healthcare, Office Equipment, Information Technology, Telecommunication, Trucks and Trailers, Public Finance en Materials Handling Construction Equipment. In Nederland biedt het bedrijf een breed pakket aan leasing-, en handelsfinancierings- producten. Tot zijn productenpakket behoren equipmentlease, ICT-lease, vendor lease en autolease. www.delagelanden.nl 9 miljoen klanten 1,55 miljoen leden Rabobank Nederland Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Marktondersteuning binnenlands retailbankbedrijf Groepsfuncties Corporate Clients Rabobank International Particulieren MKB Private Banking Coöperatie en Bestuur Groep ICT Group Finance Kredieten Shared Services Facilities Overige staven en diensten Vermogensbeheer Beleggen Robeco Groep Schretlen&Co Alex Rabo Vastgoed FGH Bank Overige groepsonderdelen

Jaarverslagen Rabobank | 2005 | | pagina 53