Verklarende woordenlijst 94 Rabobank Groep jaarverslag 2005 I Directies niet Rabo - gelabelde dochters Rabobank Groep* ACCBank plc Harry de Roo RA (J.H.), voorzitter (Chairman) Colm Darling (C.) Padraic O'Connor (R) Hidzer Kiewiet de Jonge (H.) Alex René Frijters (R.J.A.), directeur De Lage Landen International BV Karei Schellens (C.A.C.M.), voorzitter (Chairman) Gerard van Kaathoven (GJ.C.M.) mr. Ronald Slaats (RAM.) RolfWestmijse RA (R.) FGH Bank Peter Keur (P.C.), voorzitter Frans Overdijk RA (F.B.) Obvion NV drs. Roy van Diem (R.), voorzitter drs. John Smulders (J.I.A.) Robeco Groep NV drs. George Möller (G.A.), voorzitter drs. Leni Boeren (L.M.T.) drs. Sander van Eijkern (S.) drs. Constant Korthout (C.T.L) drs. Niek Molenaar (N.F.) Schretlen Co NV drs. Harold Knebel (H.A.J.M.), voorzitter drs. Bert Wenker (GJ.M.) Gerbert Mos (G.A.) Sylvia Bal-Roose (S.) Per 1 maart 2006 Verklarende woordenlijst 95 Basispuntgevoeligheid (BPV) Het absolute verlies aan marktwaarde van het eigen vermogen bij een parallelle stijging van de rentecurve met 1 basispunt. BIS-ratio Verhoudingsgetal dat de mate van gezondheid (solvabiliteit) weergeeft van een bank. Hoe hoger het getal hoe beter het weerstandsvermogen van de bank is. Deze ratio wordt als percentage berekend door het toetsingsvermogen te delen door de gewogen posten. Externe toezicht houders hanteren een minimumeis van 8,0. Economisch kapitaal De hoeveelheid kapitaal die de bank moet aanhouden om eventuele onverwachte verliezen te kunnen opvangen zonder insolvabel te worden, binnen een periode van één jaar met een door Rabobank gewenste betrouwbaarheidsgraad. De Rabobank hanteert een 99,99% betrouw baarheidsinterval, wat overeenkomt met de AAA-rating van onze bank. Efficiencyratio Bedrijfslasten als percentage van de baten. Dit is een maatstaf voor ban caire productiviteit, hoe lager het percentage hoe hoger de efficiency. Equity at Risk Geeft het percentage aan dat de marktwaarde van het eigen vermogen zal dalen wanneer de rentecurve met 1%-punt (parallel) stijgt. Geeft de gevoeligheid van de marktwaarde van het vermogen voor veranderingen in de rente weer. Gewogen posten Alle balans- en off-balance sheetposten berekend op basis van de door de toezichthouder bepaalde risicograad. Hedge accounting Het volgens dezelfde waarderingsgrondslag opnemen van een hedge item - positie waarvan het risico door middel van een hedge transactie is afgedekt - en een hedge instrument in de winst- en verliesrekening, zodat matching van resultaten ontstaat. Hedge instrument Financieel instrument gebruikt ter dekking van het financieel risico van een hedge item. Income at Risk Dit is het potentiële verlies aan rentewinst in de eerstkomende 12 maanden binnen een betrouwbaarheidsinterval van 97,5% als gevolg van een stijging van de geld- en kapitaalmarktrente. Joint venture Samenwerkingsverband tussen twee of meer juridisch los van elkaar staande bedrijven. Kernkapitaal Het kernkapitaal van de Rabobank Groep bestaat uit het ledenkapitaal de Trust Preferred Securities, de overige reserves, en een deel van het belang van derden. Leasing Een overeenkomst waarbij de eigenaar van een zaak voor een bepaalde periode en tegen een bepaald bedrag aan huur die zaak ter beschikking stelt aan een ander. Risk Adjusted Return on Capital (RAROC) Nettowinst gedeeld door het economisch kapitaal.

Jaarverslagen Rabobank | 2005 | | pagina 50