Profiel Rabobank Groep Inhoudsopgave De Rabobank Groep is een financiële dienst verlener op coöperatieve grondslag met een zeer breed aanbod van financiële diensten en producten. Zij vindt haar oorsprong in de lokale kredietcoöperaties die bijna 110 jaar geleden in Nederland werden opgericht door onder nemende mensen die nagenoeg geen toe gang hadden tot de kapitaalmarkt. De lokale Rabobanken die hieruit zijn voortgekomen, hebben een lange traditie in de agrarische sector en het midden- en kleinbedrijf. De Rabobank Groep bestaat uit 248 zelfstandige lokale coöperatieve Rabobanken in Nederland en hun centrale organisatie Rabobank Nederland met haar (internationale) dochterondernemingen. De Rabobank bedient ruim 9 miljoen particuliere en zakelijke klan ten in Nederland en een groeiend aantal in het buitenland, heeft 50.988 medewerkers en is vertegenwoordigd in 38 landen De Rabobank Groep heeft de hoogste kwalificatie voor kredietwaar digheid (triple A) van de bekende internationale ratinginstituten Moody's en Standard Poor's. Gemeten naar kernvermogen behoort de organisatie tot de vijftien grootste financiële instellin gen ter wereld. De lokale Rabobanken en hun klanten vormen het coöperatieve kernbedrijf van de Rabobank Groep. De banken zijn lid en aandeel houder van de overkoepelende coöperatie Rabobank Nederland, die ze bij hun lokale dienstverlening adviseert en ondersteunt. Rabobank Nederland oefent namens De Nederlandsche Bank ook toezicht uit op de lokale banken ter zake van solvabiliteit, liquiditeit en administratieve organisatie. Daarnaast opereert Rabobank Nederland als (internationale) wholesalebank en als bankers'bank van de groep. Rabobank Nederland fungeert tevens als houdstermaatschappij van een groot aantal gespecialiseerde dochterondernemingen. De Rabobank Groep combineert het beste van twee werelden: de lokale betrokkenheid en persoonlijke bediening van de lokale Rabobanken en de deskundigheid en schaalvoordelen van Rabobank Nederland en haar dochterondernemingen. Ambitie De Rabobank Groep wil in Nederland de grootste, beste en meest innovatieve allfinanzdienstverlener zijn. Met hun coöperatieve structuur met inmiddels ruim 1,5 miljoen leden staan de lokale Rabobanken midden in de maatschappij. De Rabobank mag zich in Nederland met recht betrokken, dichtbij en toonaangevend noemen. Internationaal wil de Rabobank Groep de beste food agribank zijn met een sterke aanwezigheid in de belangrijkste food agri- landen in de wereld. Daarbij wordt de jarenlange ervaring op dit gebied in Nederland ingezet. De groep wil daarnaast mondiaal excelleren op het gebied van duurzaam ondernemen en bankieren, passend bij haar identiteit en maatschappelijke positie. De komende jaren zal maatschappelijk verantwoord ondernemen verder worden geïntegreerd in de kernactiviteiten. Onze waarden De Rabobank Groep biedt alle financiële diensten die voor deel name aan het economische verkeer in een moderne samenleving noodzakelijk zijn. De groep wil haar diensten op eigentijdse wijze vormgeven voor mensen en ondernemingen. Wij vinden dat een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn een zorgvuldige omgang met natuur en leefmilieu vergt. Hieraan willen we met onze activiteiten bijdragen. We respecteren de cultuur en de gebruiken van het land van vestiging voorzover die niet strijdig zijn met onze doelstelling en waarden. In ons handelen staat het belang van de klant voorop. Het creëren van klantwaarde realiseren we door: - het bieden van de best mogelijke financiële diensten die klanten als passend ervaren; - het bieden van continuïteit van onze dienstverlening, overeen komstig het langetermijnbelang van de klant; - betrokkenheid van de bank bij de klant en zijn omgeving, waar door realisatie van ambities mede mogelijk wordt gemaakt. Profiel Rabobank Groep Kerngegevens 10 jaar Voorwoord Bestuurders en toezichthouders Rabobank Nederland Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland Strategische lijnen naar de toekomst Financiële doelstellingen en vooruitzichten Klantwaarde Ledenbeleid De mensen van de Rabobank De kernactiviteiten - Binnenlands retailbankbedrijf - Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf - Vermogensbeheer en beleggen - Leasing - Vastgoed - Verzekeren Organisatiebesturing en risicomanagement - Corporate governance - Risicomanagement Maatschappelijk verantwoord ondernemen Geconsolideerde balans Geconsolideerde winst- en verliesrekening Geconsolideerd vermogensoverzicht Geconsolideerd overzicht van kasstromen Toelichting op de belangrijkste balansgegevens Toelichting op de belangrijkste winst- en verliesrekeningposten Accountantsverklaring Personalia Rabobank Groep Verklarende woordenlijst Colofon Overzicht binnen- en buitenlandse vestigingen Rabobank Groep (profielen groepsonderdelen) Organigram Verslag raad van bestuur Jaarcijfers 2005 Aanvullende gegevens omslag omslag 2 6 8 14 17 18 20 22 29 30 36 44 48 51 54 58 59 63 74 80 82 83 85 87 90 92 93 95 97 98 100 omslag

Jaarverslagen Rabobank | 2005 | | pagina 2