Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland "De graanhandel zal de komende jaren groeien, net als de concurrentie. Maar Europese politieke beslissingen als de regulering van gewasprijzen hebben de grootste invloed op onze sector." 6 Rabobank Groep jaarverslag 2004 Samenstelling van de raad van commissarissen In de profielschets van de raad van commissarissen zijn eisen met betrekking tot deskundigheid en samenstelling opgenomen. Naast een brede en deskundige samenstelling van de raad is het van belang dat de raad van commissarissen onafhankelijk is en dat het ontstaan van ook maar een schijn van belangenverstrengeling wordt voorkomen. Zowel bij de benoeming als bij de herbenoeming van commissarissen bestaat uitgebreid aandacht voor het onafhankelijkheidsaspect. De algemene vergadering van Rabobank Nederland van 16 juni 2004 heeft dr. W.F. Duisenberg en prof.dr. A.H.C.M. Walravens als nieuwe leden van de raad van commissarissen benoemd. De laatstgenoemde benoeming vloeide voort uit de uitbreiding van de strategische samenwerking die Rabobank Nederland en Eureko/Achmea nastreven. Daarbij werd afgesproken om over te gaan tot de wederzijdse benoeming van een commissaris. De algemene vergadering van 16 juni 2004 herbenoemde dr.ir. T. de Boon en ir. B. Bijvoet in de raad van commissarissen. De raad van commissarissen kent sinds 24 juni 2004 de volgende samenstelling (zie hiernaast). Commissies van de raad van commissarissen De raad van commissarissen kent vier commissies. Deze commissies stellen adviezen op aan de raad van commissarissen, die op zijn beurt mede op basis hiervan besluiten neemt. De samenstelling van deze vier commissies is sinds 2 december 2004 als volgt (zie rechterpagina). Raad van commissarissen prof.dr. Lense Koopmans (L.) voorzitter ing. Antoon Vermeer (AJ.A.M. plaatsvervangend voorzitter mr. Sjoerd Eisma (S.E.) secretaris drs. Leo Berndsen (L.J.M.) lid ir. Bernard Bijvoet (B.) lid dr.ir. Teun de Boon (T.) lid dr. Wim Duisenberg (W.F.) lid Rinus Minderhoud (M.) lid ir. Hans van Rossum (J.A.A.M.) lid ir. Herman Scheffer (H.C.) lid prof.dr.ir. Martin Tielen (M.J.M.) lid dr.ir. Aad Veenman (A.W.) lid prof.dr. Arnold Walravens (A.H.C.M.) lid Werkwijze Om goed toegerust te zijn voor de vervulling van zijn taken, laat de raad van commissarissen zich regelmatig informeren over bancaire en niet- bancaire onderwerpen. In 2004 werd specifiek aandacht besteed aan de activiteiten die gericht zijn op het 'in control' zijn, de invoering van de IFRS-regels, de code-Tabaksblat en de door de interne accountantsdienst Alexander Rothe, chief executive officer CetreideAO, Duitsland, een graanhandelaar en grondstoffenleverancier voor boeren Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland Commissie en taakomschrijving Samenstelling Audit committee Rinus Minderhoud (M.) voorzitter Bereidt besluitvorming voor van de raad van commissarissen drs. Leo Berndsen (LJ.M.) vast lid betreffende financiële aangelegenheden. prof.dr. Lense Koopmans (L.) vast lid dr. Wim Duisenberg (W.F.) roulerend lid mr. Sjoerd Eisma (S.E.) roulerend lid dr.ir. Aad Veenman (A.W.) roulerend lid ing. Antoon Vermeer (AJ.A.M.) roulerend lid Commissie voor coöperatieve aangelegenheden ing. Antoon Vermeer (AJ.A.M.) voorzitter Bereidt besluitvorming voor van de raad van commissarissen betreffende prof.dr. Lense Koopmans (L.) vast lid beleidsvoornemens van de raad van bestuur inzake de coöperatieve prof.dr.ir. Martin Tielen (M J.M.) vast lid inrichting van de aangesloten banken en Rabobank Nederland. dr.ir. Teun de Boon (T.) roulerend lid ir. Bernard Bijvoet (B.) roulerend lid ir. Hans van Rossum (J.A.A.M.) roulerend lid ir. Herman Scheffer (H.C.) roulerend lid prof.dr. Arnold Walravens (A.H.C.M.) roulerend lid Benoemings- en honoreringscommissie prof.dr. Lense Koopmans (L) voorzitter Bereidt besluitvorming voor van de raad van commissarissen betreffende ir. Herman Scheffer (H.C.) lid benoeming, schorsing en ontslag van de leden van de raad van bestuur, als dr.ir. Aad Veenman (A.W.) lid mede het beleid inzake hun remuneratie. ing. Antoon Vermeer (AJ.A.M.) lid prof.dr. Arnold Walravens (A.H.C.M.) lid Beroepscommissie mr. Sjoerd Eisma (S.E.) voorzitter Fungeert als beroepsinstantie bij geschillen tussen aangesloten banken, of ir. Hans van Rossum (J.A.A.M.) lid tussen een of meer aangesloten banken en Rabobank Nederland. prof.dr.ir. Martin Tielen (M J.M.) lid Besloten is de benoemings- en honoreringscommissie in 2005 te splitsen in twee afzonderlijke commissies.

Jaarverslagen Rabobank | 2004 | | pagina 6