Rabobank Groep (@)Alex Rabobank accbank de lage landen FGdbank \qX etpolis obvion STROEVE VIB 88 Rabobank Groep jaarverslag 2004 De Rabobank Groep is een brede financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag. Ze bestaat uit 288 zelfstandige lokale Rabobanken in Nederland, de centrale organisatie Rabobank Nederland en een groot aantal gespecialiseerde dochteronder nemingen. De kerndoelstelling van de groep is het genereren van een zo hoog mogelijke klantwaarde. Daartoe biedt de organisatie haar klanten alle mogelijke financiële producten en diensten. De Rabobank Groep bedient meer dan de helft van de Nederlanders en de Nederlandse bedrijven. In Nederland is zij marktleider op vrijwel alle gebieden van financiële dienstverlening: woninghypotheken, spaarmid- delen, midden- en kleinbedrijf en agrarische sector. In de grootzakelijke markt is de positie inmiddels aanzienlijk versterkt. Wereldwijd focust de Rabobank Groep via Rabobank International primair op de financiering van de internationale food agri- business, een niche waarin zij een leidende positie bekleedt. De Rabobank Groep heeft de hoogste kwalificatie voor kre dietwaardigheid (Triple A) en is buiten Nederland met 244 vestigingsplaatsen vertegen woordigd in 37 landen. www.rabobankgroep.nl ACCBank, in 1927 opgericht als Agricultural Credit Corporation, is een sterk merk op het Ierse platteland. De bank richt zich behalve op agrariërs ook op het midden- en kleinbedrijf en particuliere klanten. De bank streeft daarbij naar langdurige relaties met haar klanten, door klantwaarde te leveren. ACCBank heeft een goede uit gangspositie voor verdere groei op de Ierse markt. De bank en haar klanten kunnen daarbij profiteren van het uitgebreide productaanbod van de Rabobank Groep op de Neder landse markt, bestaande uit bankproducten, verzekeringen, employment benefits, leasing en beleggingsproducten. www.accbank.com beleggersbank Alex is van geavanceerde handelssystemen uitgegroeid tot digitale beleggersbank. Alex Beleggersbank bestaat sinds 1999 en is marktleider op het gebied van online beleggen en de grootste aanbrenger van particuliere orders op zowel de Euronext effectenbeurs en de Euronext derivatenbeurs. Alex richt zich op de optimale bediening van een groeiend aantal beleggers, die afhankelijk van hun eigen doelstellingen, zelfstandig wil len beleggen. Daarnaast biedt Alex allerlei ondersteunende en educatieve mogelijkheden, waaronder professionele analyses, nieuwsberichten, beleggingsexperts, seminars en het opleidingsinstituut de Alex Academy. www.alex.nl partners in finance De Lage Landen is een inter nationale aanbieder van hoogwaardige activa financie ringsproducten, vendor finance en commercial finance produc ten. Met een netwerk van meer dan 20 landen in Europa, Noord- en Zuid Amerika, Zuidoost Azië, Australië en Nieuw Zeeland concentreert het bedrijf zich internationaal op de bedrijfstakken: Food Agriculture, Healthcare, Office Equipment, Information Technology, Telecommunication en Materials Handling Construction Equipment. In Nederland biedt het bedrijf een breed pakket aan leasing-, en handelsfinancieringsproducten aan dat vooral via de lokale Rabobanken, maar ook recht streeks wordt afgezet. Tot haar productenpakket behoren equipmentlease, auto- en bedrijfswagenlease, ICT-lease, consumer finance en handels financiering. www.delagelanden.nl FGH Bank is gespecialiseerd in het financieren van commercieel vastgoed. De vastgoedbank heeft hoog waardige kennis op het gebied van financierings- en beleggingsvraagstukken, waardebepaling, technische vastgoedanalyse, fiscale en juridische aspecten en risi cobeheer. Om de regionale marktontwikkelingen van dichtbij te kunnen volgen, beschikt de bank over een landelijk dekkend netwerk, waarbij relatiemanagers de contacten met de relaties onderhouden. De klanten kring bestaat voornamelijk uit projectontwikkelaars, en institutionele en particuliere beleggers in commercieel vastgoed, van midden- en kleinbedrijf tot grote onder nemingen en beursgeno teerde vastgoedfondsen. www.fghbank.nl GILDE INVESTMENT MANAGEMENT Gilde Investment Management is een verschaffer van risico dragend vermogen. Gilde beheert gespecialiseerde funds waaronder de Gilde Buy-Out Funds, de Gilde IT- Funds, Gilde Participaties en het Biotech Nutrition Fund. Gilde Participaties is een van de leidende partijen in de Neder landse markt voor grote en mid delgrote buy-outs. Het bedrijf richt zich vooral op situaties van bedrijfsopvolging, verzelfstandi ging en groei. Om te komen tot optimale prestaties biedt Gilde Participaties een netwerk van ondernemers, sparringpartners en adviseurs. www.gilde.nl Interpolis is de verzekeraar binnen de Rabobank Groep. Het bedrijf biedt een breed assortiment schade- en levensverzekeringen en is een belangrijke aanbieder van bedrijfszorg (arbodienst- verlening en reïntegratie) en pensioenen. Met meer dan een miljoen particulieren en enkele honderdduizenden bedrijven als klant is Interpolis een van de grootste verze keringsmaatschappijen in Nederland. In de agrarische sector is Interpolis marktleider. Het bedrijf heeft een coöpe ratieve inslag: dit betekent samenwerken aan continuïteit en zekerheid voor klanten. Winst is daarbij niet het belangrijkste doel. Interpolis is hoofdzakelijk actief op de Nederlandse markt. Het hoofdkantoor staat in Tilburg. www.interpolis.nl Obvion is een hypotheekbedrijf dat zich richt op de markt van het onafhankelijke intermediair. Het bedrijf is een samenwer kingsverband van de Rabobank Groep en het Algemeen Burgelijk Persioenfonds. De strategie van Obvion is gestoeld op vijf belang rijke pijlers: onafhankelijkheid, snelheid en flexibiliteit, samen ondernemen, individuele aan dacht en professionele kennis. Dit wordt in de praktijk vertaald in een snelle en betrouwbare levering, deskundigheid en het streven naar een volledig en concurrerend productaanbod. Het kantoor van Obvion staat in Heerlen. www.obvion.nl ROBECO Robeco, opgericht in 1929, is een vermogensbeheerder pur sang. Wereldwijd voor ziet Robeco 700 institutio nele en circa 1,5 miljoen particuliere klanten van beleggingsproducten en -diensten. Particulieren worden zowel bediend via banken en andere distribu tiepartners als via directe kanalen. Het productaanbod omvat vastrentende en aan delenbeleggingen alsmede alternative investments. Behalve de thuismarkten de Benelux en de Verenigde Staten is Robeco actief in Frankrijk, Zwitserland, Duitsland, Spanje, het Midden-Oosten en Japan. Het beheerd vermogen bedraagt circa EUR 113 miljard (eind 2004). Robeco heeft wereldwijd ruim 1.600 medewerkers, verspreid over negen landen. www.robeco.nl SCHRETLEN CO 6 VERMOGENSMANAGEMENT ^1 Schretlen Co is binnen de Rabobank Groep de specialist in vermogensmanagement. Het bedrijfsonderdeel richt zich primair op vermogende parti culieren en middelgrote insti- tutionele beleggers. Onder de klanten van Schretlen bevin den zich veel directeurengroot aandeelhouder en ex-onder nemers. Vaak zijn zij via de lokale Rabobank bij Schretlen terecht gekomen. De kern activiteit van Schretlen bestaat uit vermogensmanagement. Dit is een doordacht concept voor de langere termijn waarin vermogensplanning volledig geïntegreerd is met vermo gensbeheer of -advies. Naast het hoofdkantoor in Amsterdam heeft Schretlen vestigingen in Amsterdam, Apeldoorn, Heerenveen, Maastricht, Rotterdam en Waal re. www.schretlen.com Effectenbank Stroeve is specialist op het gebied van beleggen. Stroeve richt zich op het realiseren van vermogensgroei voor particuliere beleggers. Daarnaast verricht het bedrijf effectengerelateerde diensten voor zelfstandige vermogensbeheerders. Als bewarende en uitvoe rende instelling biedt Effectenbank Stroeve bancaire activiteiten zoals het uitvoeren van beurs transacties, het bewaren van gelden en stukken en het verzorgen van rapportages. Effectenbank Stroeve opereert vanuit één vestiging in Amsterdam. www.stroeve.nl VALLEY INDEPENDENT BANK VIB Corp is een bancaire houdstermaatschappij die via haar dochteronderneming Valley Independent Bank met name in Californië financiële diensten aanbiedt. VIB is een netwerk van kleinere lokale banken gericht op persoonlijke klantenservice. Haar 24 vestigingen beslaan een gebied dat zich uitstrekt van de Imperial Valley aan de Mexicaans-Californische grens tot aan Fresno in de Central Valley. VIB heeft een breed aanbod aan diensten op het gebied van retail banking, waaronder leningen aan particulieren en aan bedrijven, depositorekenin gen, creditcards en overige bankdiensten. De cliënten van VIB zijn particulieren, waaronder veel boeren en ranchehouders, en het midden- en kleinbedrijf. www.vibcorp.com

Jaarverslagen Rabobank | 2004 | | pagina 48