(@)Alex accbank de lage landen© Rabobank 88 Rabobank Groep jaarverslag 2004 1 De Rabobank Groep is een brede financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag. Ze bestaat uit 288 zelfstandige lokale Rabobanken in Nederland, de centrale organisatie Rabobank Nederland en een groot aantal gespecialiseerde dochteronder nemingen. De kerndoelstelling van de groep is het genereren van een zo hoog mogelijke klantwaarde. Daartoe biedt de organisatie haar klanten alle mogelijke financiële producten en diensten. De Rabobank Groep bedient meer dan de helft van de Nederlanders en de Nederlandse bedrijven. In Nederland is zij marktleider op vrijwel alle gebieden van financiële dienstverlening: woninghypotheken, spaarmid- delen, midden- en kleinbedrijf en agrarische sector. In de grootzakelijke markt is de positie inmiddels aanzienlijk versterkt. Wereldwijd focust de Rabobank Groep via Rabobank International primair op de financiering van de internationale food agri- business, een niche waarin zij een leidende positie bekleedt. De Rabobank Groep heeft de hoogste kwalificatie voor kre dietwaardigheid (Triple A) en is buiten Nederland met 244 vestigingsplaatsen vertegen woordigd in 37 landen. www.rabobankgroep.nl ACCBank, in 1927 opgericht als Agricultural Credit Corporation, is een sterk merk op het Ierse platteland. De bank richt zich behalve op agrariërs ook op het midden- en kleinbedrijf en particuliere klanten. De bank streeft daarbij naar langdurige relaties met haar klanten, door klantwaarde te leveren. ACCBank heeft een goede uit gangspositie voor verdere groei op de Ierse markt. De bank en haar klanten kunnen daarbij profiteren van het uitgebreide productaanbod van de Rabobank Groep op de Neder landse markt, bestaande uit bankproducten, verzekeringen, employment benefits, leasing en beleggingsproducten. www.accbank.com beleggersbank Alex is van geavanceerde handelssystemen uitgegroeid tot digitale beleggersbank. Alex Beleggersbank bestaat sinds 1999 en is marktleider op het gebied van online beleggen en de grootste aanbrenger van particuliere orders op zowel de Euronext effectenbeurs en de Euronext derivatenbeurs. Alex richt zich op de optimale bediening van een groeiend aantal beleggers, die afhankelijk van hun eigen doelstellingen, zelfstandig wil len beleggen. Daarnaast biedt Alex allerlei ondersteunende en educatieve mogelijkheden, waaronder professionele analyses, nieuwsberichten, beleggingsexperts, seminars en het opleidingsinstituut de Alex Academy. www.alex.nl partners in finance De Lage Landen is een inter nationale aanbieder van hoogwaardige activa financie ringsproducten, vendor finance en commercial finance produc ten. Met een netwerk van meer dan 20 landen in Europa, Noord- en Zuid Amerika, Zuidoost Azië, Australië en Nieuw Zeeland concentreert het bedrijf zich internationaal op de bedrijfstakken: Food Agricuiture, Healthcare, Office Equipment, Information Technology, Telecommunication en Materials Handling Construction Equipment. In Nederland biedt het bedrijf een breed pakket aan leasing-, en handelsfinancieringsproducten aan dat vooral via de lokale Rabobanken, maar ook recht streeks wordt afgezet. Tot haar productenpakket behoren equipmentlease, auto- en bedrijfswagenlease, ICT-lease, consumer finance en handels financiering. www.delagelanden.nl 9 miljoen klanten 1,46 miljoen leden Rabobank Nederland Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Marktondersteuning binnenlands retailbankbedrijf Groepsfuncties Corporate Clients Rabobank International Particulieren MKB Private Banking Coöperatie en Bestuurszaken Groep ICT I Kredieten Shared Services Facilities Overige staven en diensten Verzekeringen Pensioenen Bedrijfszorg Interpolis Vermogensbeheer Beleggen Robeco Groep Schretlen&Co Effectenbank Stroeve Alex Rabo Vastgoed De Lage Landen FGH Bank Overige groepsonderdelen Gilde Obvion

Jaarverslagen Rabobank | 2004 | | pagina 47