'J f v - 8 Rabobank Groep Jaarverslag 2003 2) 'Visie Rabobank 2005+' Dit project heeft ook de bijzondere aandacht van de raad van commis sarissen. In de loop van 2003 is hiermee goede voortgang geboekt. In de tweede helft van het jaar heeft de centrale kringvergadering zich positief uitgesproken over de aanbevelingen van het project. Inmiddels wordt overal in het land, onder leiding van de besturen van de twintig kringen, hard gewerkt aan de uitwerking daarvan. Er is door de raad in een vroegtijdig stadium gepleit voor het betrachten van een grote mate van zorgvuldigheid, zowel qua inhoud als qua proces. Kijkend naar de kwaliteit van de inhoudelijke uitwerking, alsmede naar de georganiseerde betrokkenheid van alle aangesloten banken bij de beraadslagingen, is naar de mening van de raad van commissarissen goed aan dit zorgvul- digheidsvereiste voldaan. Verder heeft de raad van commissarissen met betrekking tot dit onderwerp de raad van bestuur regelmatig voorzien van inhoudelijke en procesmatige adviezen. 3) Evaluatie lokaal bestuursmodel Ook dit project is intensief door de raad van commissarissen gevolgd, waarbij de commissie voor coöperatieve aangelegenheden (CCA) het voortouw heeft genomen. Zo heeft deze commissie uitvoerig stilgestaan bij de uitkomsten van de intern uitgevoerde enquête over het functio neren van het bestaande bestuursmodel op lokaal niveau. Gedurende de verdere inhoudelijke uitwerking heeft de CCA steeds aandacht gevraagd voor een goede balans tussen de drie pijlers van coöperatieve corporate governance: slagvaardig bestuur, onafhankelijk toezicht en passende ledeninvloed. Deze pijlers moeten in welk model dan ook geborgd zijn. De commissarissen hebben zich niet alleen beziggehouden met het identificeren van dergelijke belangrijke ijkpunten maar hebben ook de bestuurlijke activiteiten met betrekking tot de voortgang van dit project aandachtig gevolgd. 4) Budget 2004 Conform de statuten is het budget voor 2004 door de raad van commis sarissen besproken en goedgekeurd. Hierin heeft de audit committee belangrijk voorwerk gedaan. Daarbij hebben de commissarissen zich onder andere groot voorstander getoond van het voorstel om de gewenste en noodzakelijke activiteiten van Rabobank Nederland grondig door te lichten. Naarmate de professionalisering van de aangesloten banken toeneemt, met als effect dat deze banken beter zelfstandig in staat zullen zijn allerlei functies te organiseren, zal de behoefte van deze banken aan ondersteuning van Rabobank Nederland veranderen. 5) Aanpassing AGRB en financieringsaangelegenheden De raad van commissarissen heeft zich uitvoerig gebogen over de aan passing van de Algemene Goedkeuringsregeling Bedrijven (AGRB) die de kaders beschrijft waarbinnen de aangesloten banken zelfstandig tot r f 1 i 3 Lancering Generatiehypotheek. Rabobank opent eerste ServiceWinkel. Verslag raad van commissi kredietverlening kunnen komen. Daarnaast heeft de zich in het kader van het risicobeheer op periodieke ren over geselecteerde grote kredietposten. 6) Samenwerking Eureko/Achmea De strategische besprekingen met Eureko/Achmea zijn door de raad van commissarissen nauwlettend gevolgd. Het voorstel om, als eerste stap op weg naar verdere samenwerkingsver te gaan tot het nemen van een beperkt aandelenbelang in Eureko in combinatie met een gezamenlijk samenwerkingsinitiatief op het gebied van zorgverzekeringen, is indrin gend aan de orde geweest. De raad van commissarissen heeft over deze plannen een positiefoordeel uitgesproken. Deze goedkeuring betrof tevens het voorstel om - ter versteviging van de onderlinge banden - over te gaan tot de wederzijdse benoeming van een commissaris. Tot slot Door de uitvoering van projecten en activiteiten vervult Rabobank Nederland binnen onze coöperatieve organisatie een cruciale rol bij het consolideren en waar mogelijk uitbouwen van de vooraanstaande marktpositie van de bank. De raad van commissarissen bedankt allen die hieraan met grote inzet een bijdrage leveren: de raad van bestuur, de centrale kringvergadering en de medewerkers van de Rabobank Groep. Voorstel aan de algemene vergadering Ter voldoening aan het bepaalde in de statuten van Rabobank Nederland heeft de raad van commissarissen het jaarverslag en de jaarrekening onderzocht. Een bespreking van deze stukken met de externe accountant heeft daarvan deel uitgemaakt. Mede op grond van de verklaring van Ernst Young Accountants en gelet op het bepaalde in artikel 19 sub e van de statuten stellen wij de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor om de jaarrekening 2003 vast te stellen en de winst te bestemmen overeenkomstig het gedane voorstel. audit committee basis laten informe-

Jaarverslagen Rabobank | 2003 | | pagina 7