Verslag van de raad van commissarissen 6 Rabobank Groep Jaarverslag 2003 Personele ontwikkeling In mei 2003 werd mevrouw S. Dekker benoemd tot minister. Vanwege deze benoeming legde zij haar commissariaat bij Rabobank Nederland neer.Tijdens de algemene vergadering van 5 juni 2003 werden de heren M.Minderhoud, ir.J.A.A.M.van Rossum en ing.A.J.A.M. Vermeer herbe noemd als lid van de raad van commissarissen. In december 2003 maakte de raad van commissarissen bekend dat de heer dr. W.F. Duisenberg als nieuw lid van de raad van commissarissen zal worden voorgedragen aan de algemene vergadering van juni 2004. Ter voorbereiding op zijn formele benoeming wordt de heer Duisenberg vanaf 1 april 2004 bij de activiteiten van de raad van commissarissen betrokken. Commissies De raad van commissarissen kent vier commissies. Deze zijn ingesteld om de taken en verantwoordelijkheden van de raad goed te kunnen vervullen.Twee van deze commissies kennen naast reguliere leden ook een aantal roulerende leden. Daar is voor gekozen om de gehele raad intensief te betrekken bij de verschillende facetten van de toezicht houdende rol. De samenstelling van deze commissies per 1 januari 2004 is als volgt (zie tabel op pagina 7). Werkwijze Teneinde goed toegerust te zijn voor de vervulling van zijn taken, laat de raad van commissarissen zich regelmatig door middel van speciale bijeenkomsten uitvoerig informeren over een breed spectrum van bancaire en niet-bancaire onderwerpen. Hierdoor wordt het kennis niveau van de leden verbreed en ontstaat beter inzicht in de elementen die voor de besturing van Rabobank Nederland en de uitoefening van toezicht daarop van belang zijn. Zo werd in dit kader gedurende het verslagjaar specifiek aandacht besteed aan de activiteiten op het gebied van structured finance, hypotheken en financiering/treasury. De voorzitter van de raad van commissarissen onderhoudt op maand- basis contact met de voorzitter van de raad van bestuur. Ook wordt door de voorzitter van de raad van commissarissen maandelijks overlegd met de interne accountant. Verder vindt minimaal tweemaal per jaar een gesprek plaats tussen de voorzitter van de raad van commissarissen, de voorzitter van de audit committee, de externe accountant en de interne accountant. Nederlandse corporate governancecode Hoewel formeel niet op de Rabobank van toepassing, is de raad van commissarissen van mening dat de code de inrichting en het functione ren van de corporate governance,ook bij de Rabobank, ten goede kan Nederland kiest: PvdA wint fors. Na 125 dagen komt er een kabinet van CDA, WD en D'66. Verslag van de raad van commissarissen komen. Samen met de raad van bestuur wordt thans onderzocht in hoe verre toepassing van deze voorstellen op Rabobank Nederland mogelijk en gewenst is. Indien dit leidt tot aanpassingen in statuten en reglemen ten, zullen deze wijzigingen naar verwachting ter behandeling kunnen worden voorgelegd aan de algemene vergadering van het jaar 2005. Vervulling toezichthoudende rol Het afgelopen jaar heeft de raad van commissarissen zich gericht op de uitoefening van zijn toezichthoudende taken. Deze betreffen het toe zicht op het beleid van de raad van bestuur, alsmede op de algemene gang van zaken bij Rabobank Nederland en daarmee verbonden onder nemingen. Met enige regelmaat heeft de raad van commissarissen ook als klankbord van de raad van bestuur gediend. Naast alle reguliere zaken die door de raad van commissarissen zijn behandeld, valt in het bijzonder te wijzen op onderstaande onderwerpen. 1) Jaarrekening 2002 Ten behoeve van de toetsing van de jaarrekening 2002 door de raad van commissarissen is weer intensief voorwerk verricht door de audit committee. Dit betrof onder andere een gedetailleerde bespreking van de managementletter. Commissies uit de raad van commissarissen Audit committee Taak: adviseert de raad van commissarissen over financieel- economische en toezichtgerelateerde onderwerpen M. Minderhoud, voorzitter prof.dr. L. Koopmans, regulier lid drs. LJ.M. Berndsen, regulier lid ir. AJ.A.M. Vermeer, roulerend lid mr. S.E. Eisma, roulerend lid ir. H.C. Scheffer, roulerend lid dr.ir.A.W.Veenman, roulerend lid Commissie voor coöperatieve aangelegenheden Taak: adviseert de raad van commissarissen over het functioneren van de coöperatie in brede zin ing. AJ.A.M. Vermeer, voorzitter prof.dr. L. Koopmans, regulier lid prof.dr.ir. M J.M.Tielen, regulier lid ir. B. Bijvoet, roulerend lid dr.ir.T. de Boon, roulerend lid ir. J.A.A.M. van Rossum, roulerend lid Benoemings- en honoreringscommissie Taak: adviseert de raad van commissarissen over onderwerpen betreffende benoeming en honorering prof.dr. L. Koopmans, voorzitter ing. AJ.A.M. Vermeer, lid ir. H.C. Scheffer, lid dr.ir.A.W.Veenman, lid Beroepscommissie Taak: adviseert de raad van commissarissen over beroepszaken waarbij de raad conform de statuten als beroepsinstantie optreedt mr. S.E. Eisma, voorzitter ir. J.A.A.M. van Rossum, lid prof.dr.ir. M J.M.Tielen, lid

Jaarverslagen Rabobank | 2003 | | pagina 6