Rabobank Groep (@)Alex accbank de lage landen© VI B FGdbank STROEVE obvion ROBECO Rabobank De Rabobank Groep is een brede financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag. Ze bestaat uit 328 zelfstandige lokale Rabobanken in Nederland, de centrale organisatie Rabobank Nederland en een groot aantal gespecialiseerde dochteronder nemingen. De kerndoelstelling van de groep is het genereren van klantwaarde. Daartoe biedt de organisatie haar klanten alle mogelijke financiële producten en diensten. De Rabobank Groep bedient meer dan de helft van de Nederlanders en de Nederlandse bedrijven. In Nederland is zij marktleider op vrijwel alle gebieden van financiële dienstverlening: woninghypotheken, spaarmid- delen, midden- en kleinbedrijf en agrarische sector. In de groot- zakelijke markt is de positie inmiddels aanzienlijk versterkt. De Rabobank Groep heeft de hoogste kwalificatie voor kre dietwaardigheid (Triple A) en is buiten Nederland met 222 vestigingsplaatsen vertegen woordigd in 33 landen, www. ra boba n kg roep.n I ACCBank,in 1927 opgericht als Agricultural Credit Corporation, is een sterk merk op het Ierse platteland. De bank richt zich behalve op agrariërs ook op het midden- en kleinbedrijf en particuliere klanten. De bank streeft daarbij naar langdurige relaties met haar klanten, door klantwaarde te leveren. ACCBank heeft een goede uit gangspositie voor verdere groei op de Ierse markt. De bank en haar klanten kunnen daarbij profiteren van het uitgebreide productaanbod van de Rabobank Groep op de Neder landse markt, bestaande uit bankproducten, verzekeringen, employment benefits, leasing en beleggingsproducten. www.accbank.com beleggersbank Alex is van online broker uit gegroeid tot digitale beleg gersbank. Alex is marktleider op het gebied van online beleggen en de grootste aanbrenger van particuliere orders op zowel de Euronext effectenbeurs en de Euronext derivatenbeurs. Alex richt zich op de optimale bediening van een groeiend aantal beleggers, die afhankelijk van hun eigen doelstellingen, zelf willen beleggen. Hiertoe heeft het bedrijf een geavanceerd handelsplatform ontwikkeld, waarmee beleggers zelf orders naar de nationale en internationale beurzen kunnen sturen. Daarnaast biedt Alex allerlei ondersteunende en educatieve mogelijkheden, waaronder professionele analyses, nieuwsberichten, beleggingsexperts, seminars en het kennisplatform Alex Academy. www.alex.nl partners in finance De Lage Landen International B.V. is een internationale aanbie der van hoogwaardige activa financieringsproducten. Het bedrijf heeft haar hoofdkantoor in Eindhoven en daarnaast kantoren en samenwerkings verbanden in 21 landen in Europa, Noord- en Zuid Amerika, Zuidoost Azië, Australië en Nieuw Zeeland. De onderne ming is internationaal gespecia liseerd in activafinanciering en Vendor Finance en concen treert zich op de bedrijfstakken Food Agriculture, Healthcare, Office Equipment, Information Technology, Telecommunication en Materials Handling Construction Equipment. In Nederland biedt het bedrijf een breed pakket aan leasing-, en handelsfinancieringsproducten. Tot haar productenpakket behoren equipmentlease, ICT- lease, vendorlease en autolease. www.delagelanden.nl Robeco biedt producten en diensten op het gebied van discretionair vermogensbe heer en heeft een compleet \tvterpo/is aanbod van beleggings fondsen. Het productaan VALLEY INDEPENDENT BANK bod omvat vastrentende en aandelenbeleggingen, gemengde portefeuilles, SCHRETLEN CO FGH Bank is gespecialiseerd Interpolis is de verzekeraar geldmarktfondsen en alter Schretlen Co is binnen de VIB Corp is een bancaire in het financieren van binnen de Rabobank Groep. natieve beleggingen. De Rabobank Groep de specialist houdstermaatschappij die via commercieel vastgoed. De Het bedrijf biedt een breed fondsen voor de particuliere in vermogensmanagement. haar dochteronderneming vastgoed bank heeft hoog assortiment schade- en markt worden zowel direct Het bedrijfsonderdeel richt Valley Independent Bank met waardige kennis op het levensverzekeringen en is door Robeco als door andere zich primair op vermogende name in Californië financiële gebied van financierings- een belangrijke aanbieder financiële instellingen particulieren en middelgrote diensten aanbiedt. VIB is een en beleggingsvraagstukken, GILDE INVESTMENT MANAGEMENT van bedrijfszorg (arbodienst- verspreid. Een aantal beleg institutionele beleggers. Onder Effectenbank Stroeve is netwerk van kleinere lokale waardebepaling, technische verlening en reïntegratie) en Obvion is een hypotheekbedrijf gingsfondsen, inclusief het de klanten van Schretlen specialist op het gebied banken gericht op persoon vastgoedanalyse, fiscale en Gilde Investment Management pensioenen. Met meer dan dat zich richt op de markt van vlaggenschip Robeco N.V., bevinden zich veel directeuren van beleggen. Stroeve richt lijke klantenservice. Haar 24 juridische aspecten en risico is een verschaffer van risico een miljoen particulieren en het onafhankelijke intermediair. is genoteerd aan de grote grootaandeelhouder en ex- zich op het realiseren van vestigingen beslaan een beheer. Om de regionale dragend vermogen. Gilde enkele honderdduizenden Het bedrijf is een samenwerkings Europese aandelenbeurzen. ondernemers. Vaak zijn zij via de vermogensgroei voor gebied dat zich uitstrekt van marktontwikkelingen van beheert gespecialiseerde funds bedrijven als klant is verband van de Rabobank Groep Het hoofdkantoor van lokale Rabobank bij Schretlen particuliere beleggers. de Imperial Valley aan de dichtbij te kunnen volgen, waaronder de Gilde Buy-Out Interpolis een van de grootste en het Algemeen Burgelijk Robeco staat in Rotterdam. terecht gekomen. De kern Daarnaast verricht het Mexicaans-Californische beschikt de bank over een Funds, de Gilde IT-Funds, Gilde verzekeringsmaatschappijen Persioenfonds. De strategie van Daarnaast heeft het bedrijf activiteit van Schretlen bestaat bedrijf effectengerelateerde grens tot aan Fresno in de landelijk dekkend netwerk, Participaties en het Biotech in Nederland. In de agrarische Obvion is gestoeld op vijf belang vestigingen in België, uit vermogensmanagement. diensten voor professionele Central Valley. VIB heeft een waarbij relatiemanagers de Nutrition Fund. Gilde Participaties sector is Interpolis marktleider. rijke pijlers: onafhankelijkheid, Frankrijk, Luxemburg, Dit is een doordacht concept partijen. Als bewarende en breed aanbod aan diensten contacten met de relaties is een van de leidende partijen Het bedrijf heeft een coöpe snelheid en flexibiliteit, samen Zwitserland, Duitsland en voor de langere termijn waarin uitvoerende instelling op het gebied van retail onderhouden. De klanten in de Nederlandse markt voor ratieve inslag: dit betekent ondernemen, individuele aan Spanje. In de Verenigde vermogensplanning volledig biedt Effectenbank Stroeve banking, waaronder leningen kring bestaat voornamelijk grote en middelgrote buy-outs. samenwerken aan continuïteit dacht en professionele kennis. Staten heeft Robeco kanto geïntegreerd is met vermo bancaire activiteiten zoals aan particulieren en aan uit projectontwikkelaars, en Het bedrijf richt zich vooral op en zekerheid voor klanten. Dit wordt in de praktijk vertaald ren in New York, Chicago en gensbeheer of -advies. het uitvoeren van beurs bedrijven, depositorekenin institutionele en particuliere situaties van bedrijfsopvolging, Winst is daarbij niet het in een snelle en betrouwbare San Francisco (Weiss, Peck Naast het hoofdkantoor in transacties, het bewaren gen, creditcards en overige beleggers in commercieel verzelfstandiging en groei. Om belangrijkste doel. Behalve levering, deskundigheid en het Greer), Boston (Boston Amsterdam heeft Schretlen van gelden en stukken en bankdiensten. De cliënten vastgoed, van midden- en te komen tot optimale prestaties op de Nederlands markt is streven naar een volledig en Partners), White Plains (Sage vestigingen in Amsterdam, het verzorgen van rappor van VIB zijn particulieren, kleinbedrijf tot grote onder biedt Gilde Participaties een Interpolis actiefin Ierland, concurrerend productaanbod. Capital Management) en Apeldoorn, Heerenveen, tages. Effectenbank Stroeve waaronder veel boeren en nemingen en beursgeno netwerk van ondernemers, Luxemburg en Portugal. Het Het kantoor van Obvion staat in Toledo (Harbor Capital Maastricht, Rotterdam en opereert vanuit één vesti ranchhouders, en het teerde vastgoedfondsen. sparring partners en adviseurs. hoofdkantoor staat in Tilburg. Heerlen. Advisors). Waalre. ging in Amsterdam. midden- en kleinbedrijf. www.fghbank.nl www.gilde.nl www.interpolis.nl www.obvion.nl www.robeco.nl www.schretlen.com www.stroeve.nl www.vibcorp.com

Jaarverslagen Rabobank | 2003 | | pagina 46