Colofon 82 Rabobank Groep Jaarverslag 2003 Kernkapitaal Het kernkapitaal van de Rabobank Groep bestaat uit het ledenkapitaal, de Trust Preferred Securities.de overige reserves, Fonds voor algemene bankrisico's en een deel van het belang van derden. Leasing Een overeenkomst waarbij de eigenaar van een zaak voor een bepaalde periode en tegen een bepaald bedrag aan huur die zaak ter beschikking stelt aan een ander. Operationeel resultaat Het verschil tussen de baten en de bedrijfslasten. Rendement eigen vermogen Nettowinst als percentage van het eigen vermogen per jaarultimo van het voorgaande jaar. Sale lease back Een overeenkomst waarbij een onderneming een productiemiddel, ken nis of octrooien aan een bank of leasemaatschappij verkoopt en vervol gens weer huurt van de bank of leasemaatschappij. Securitisatie Herstructurering van kredieten in de vorm van verhandelbare effecten. Tier 1-ratio Verhoudingsgetal tussen kernkapitaal en gewogen posten. Externe toe zichthouders hanteren een minimumeis van 4,0. Toetsingsvermogen De som van het kernkapitaal en het aanvullende kapitaal. Het aanvul lende kapitaal bestaat uit herwaarderingsreserves, een deel van de achtergestelde schulden minus aftrekposten volgens de richtlijnen van De Nederlandsche Bank. Triple A rating Dit is de hoogste credit rating die door rating agencies wordt toegekend. Een triple A rating betekent dat de kredietwaardigheid van de onder neming zo hoog is dat de kans dat het bedrijf failleert minimaal is. Value at Risk Een maatstaf voor het marktrisico uit hoofde van de handelsportefeuille, welke op basis van historische gegevens het maximaal mogelijke verlies dat de Rabobank Groep kan lijden met een waarschijnlijkheid van 99% binnen één dag meet. Vendor finance Het aanbieden van verkoopondersteunende financieringsproducten (waaronder leasing) via de distributiekanalen van een producent of distributeur van kapitaalgoederen. Uitgave Rabobank Nederland, Directoraat Communicatie Redactie Rob Boumans, Andries van der Bruggen (jaarrekening), Jan Dost, Sandra van Gils, Mario van de List, Mare van de Ven Art-direction en vormgeving Eden Design Communication, Amsterdam Borghouts Design, Haarlem Fotografie Themafotografie Hollandse Hoogte,Tjeerd Fonk, Amsterdam Portretten bij interviews Edwin Walvisch, Haarlem Portretten bestuursleden Joost Guntenaar, Amsterdam Fotografiebegeleiding Gert van der Ros, Huisstijlmanangement Tekstcorrecties Mary Pranger, Amsterdam Internet lnfo.nl, Amsterdam SiteManagement C&F Report, Amsterdam Coördinatie grafische productie Kobalt Media Services, Amstelveen Lithografie NEROC'VGM, Amsterdam Druk Plantij nCasparie, Utrecht Materiaalgebruik Bij de vervaardiging van het drukwerk werd gebruikgemaakt van min der milieubelastende materialen. Bij de druk werd Reflecta ECO mine- raalolievrije inkt gebruikt op 250 en 135 grams PhoeniXmotion Xantur. Publicatie Deze publicatie en de afzonderlijke uitgave'Rabobank Groep Jaarrekening 2003 en overige gegevens'vormen het jaarverslag, de jaar rekening en de overige gegevens van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank BA. De interviews uit dit verslag behoren niet tot het wettelijke jaarverslag. Openbaarmaking De uitgave'Rabobank Groep Jaarrekening 2003 en overige gegevens' wordt na vaststelling gedeponeerd ten kantore van het handelsregister bij de Kamer van Koophandel onder nummer 30.046.259. Jaarverslagen De Rabobank Groep publiceert de volgende (halfjaarverslagen: Jaarverslag 2003 (Nederlands en Engels); Jaarrekening 2003 en overige gegevens (Nederlands en Engels); Maatschappelijk jaarverslag 2003 (Nederlands en Engels), verschijnt juni 2004 Halfjaarverslag 2004 (Nederlands en Engels), verschijnt september 2004. Exemplaren van deze verslagen zijn op te vragen bij Rabobank Nederland, Directoraat Communicatie. Croeselaan 18,3521 CB Utrecht Postbus 17100,3500 HG Utrecht Telefoon 030-216 22 98 Fax 030-216 19 97 E-mail rabocomm@rn.rabobank.nl Alle jaarverslagen zijn raadpleegbaar op internet: www.rabobankgroep.nl/jaarverslagen

Jaarverslagen Rabobank | 2003 | | pagina 44