Verklarende woordenlijst 80 Rabobank Groep Jaarverslag 2003 Directies niet Rabo-gelabelde dochters Rabobank Groep ACCBank plc drs. Pieter van der Weijden (P.P.M.), voorzitter Colm Darling (C.) Jan Molenaar (J.) Padraic O'Connor (P.) Fergus Murphy (F.) Alex René Frijters (R.J.A.), voorzitter HenkWim van Arem (FI.W.) drs. Peter Verhaar (P.F.) De Lage Landen International BV Karei Schellens (C.A.C.M.), voorzitter Gerard van Kaathoven (GJ.C.M.) Ronald Staats (RAM.) FGH Bank NV Peter Keur (P.C.), voorzitter Frans Overdijk RA (F.B.) Gilde Investment Management BV ir. Boudewijn Molenaar (B.T.), voorzitter Interpolis NV dr. Kick van der Pol (C.), voorzitter Huub Hannen MFE (H.AJ.) plaatsvervangend voorzitter dr. Roel Wijmenga (R.Th.) Obvion NV drs. Roy van Diem (R.), voorzitter Robeco Groep NV ir.Géry Daeninck (G.A.M.J.), voorzitter Stefan Bichsel (S.T.) drs. Hans van der Koogh (H.H.) Schretlen Co NV drs.Harold Knebel (H.A.J.M.), voorzitter Jan Smits (J.W.M.) drs. Bert Wenker (G.J.M.) Effecten bank Stroeve NV drs.Cees Haasnoot RBA (C.), voorzitter Nico van den Haak AA (N.W.), financieel directeur VIB Cor Broekhuyse RA (C.F.), voorzitter Henk Adams (H.) Guillermo Bilbao (G.) Richard Foss (R.D.) Dennis Kern (D.L.) William Padula (W.A.) Pete Penner (PJ.) mr.Sipko Schat (S.N.) drs. Pieter van der Weijden (P.P.M.) Verklarende woordenlijst 81 BIS-ratio Verhoudingsgetal dat de mate van gezondheid (solvabiliteit) weergeeft van een bank. Hoe hoger het getal hoe beter het weerstandsvermogen van de bank is. Deze ratio wordt als percentage berekend door het toetsingsvermogen te delen door de gewogen posten. Externe toezicht houders hanteren een minimumeis van 8,0. CDO's Collaterized debt obligations. Dit is een financiële constructie waarbij de hoofdsom en rente van effecten afhangen van de kasstroom die voor komt uit de onderliggende waardes van de effecten. Bij CDO's bestaat de onderliggende waarde meestal uit een portefeuille van hoogrentende obligaties en bedrijfsleningen, Corporate governance De inrichting van de besturing van een onderneming en het toezicht daarop. Country-banking Bancaire activiteiten in landelijke gebieden in ontwikkelde markten in het buitenland die een sterke positie hebben in de agrarische sector. Economisch kapitaal Dit is de vermogenseis volgens interne maatstaven voor het opvangen van onverwachte verliezen binnen een gegeven betrouwbaarheids interval en een gegeven tijdshorizon (1 jaar). De Rabobank hanteert een 99,99% betrouwbaarheidsinterval, wat overeenkomt met de AAA-rating van onze bank. Efficiencyratio Bedrijfslasten als percentage van de baten. Dit is een maatstaf voor ban caire productiviteit, hoe lager het percentage hoe hoger de efficiency. Equity at Risk De maatstaf voor renterisico op de lange termijn. Dit meet de procen tuele verandering van de marktwaarde van het eigen vermogen bij 1% renteverandering. Gewogen posten Alle balans- en off-balance sheetposten berekend op basis van de door de toezichthouder bepaalde risicograad. Income at Risk Maatstaf voor de renterisicopositie op de korte termijn 1 jaar). Dit is de maximaal mogelijke (met een betrouwbaarheid van 97,5%) rente winstderving in de eerstkomende twaalfmaandsperiode als gevolg van een maximale stijging van de geld- en kapitaalmarktrente. Joint venture Samenwerkingsverband tussen twee of meer juridisch los van elkaar staande bedrijven.

Jaarverslagen Rabobank | 2003 | | pagina 43