Bk' afli 38 Rabobank Groep Jaarverslag 2003 hun valuta- en renterisico's afdekken. Via regionale treasuryteams krijgen klanten actuele informatie over treasuryproducten en het beheersen van valuta- en renterisico's. De combinatie van RaboDealAssist en de continue informatie van de regionale treasuryteams resulteerde in een forse omzetstijging van derivaten. Euronext Amsterdam en Rabobank introduceren note ring van geldmarktinstrumenten In het kader van het liquiditeitenmanagement voor de Rabobank Groep is door Group Treasury het afgelopen jaar veel aandacht besteed aan het verhandelbaar maken van kortlopend Rabobankpapier. Mede als uit vloeisel daarvan beleefde het financiële centrum van Amsterdam in 2003 een dubbele primeur. Euronext opende de mogelijkheid tot notering van kortlopend schuldpapier - Certificates of Deposit (CD's) van financiële instellingen en Commercial Paper (CP's) van bedrijven - en de Rabobank was de eerste uitgevende instelling die van deze nieuwe mogelijkheid gebruik heeft gemaakt. Beide partijen ondertekenden in dit verband de noteririgsovereenkomst van het'Euro 25,000,000,000 Euro-Commercial Paper and Certificate of Deposit Programme'van Rabobank Nederland. De mogelijkheid tot notering van geldmarktinstrumenten is gezamenlijk ontwikkeld door Euronext Amsterdam en Group Treasury. Stijging operationeel resultaat Het operationeel resultaat van het wholesale bankbedrijf steeg in 2003 met 10% tot EUR 987 miljoen. De baten namen met 8% toe. De bedrijfs lasten stegen met 6%. De kostenstijging is met name het gevolg van integratie van overgenomen onderdelen van Rabobank International. Group Treasury wist onvoldoende te profiteren van de marktomstandig heden. Ondanks de lagere kosten daalde het resultaat. www.rabobank.com,www.gilde.nl en www.rabosecurities.com Gilde Investment Management Gilde Investment Management voorziet bedrijven van risicodragend kapitaal. Door gespecialiseerde investeringsfondsen (onder meer Gilde IT, Gilde Buy Out en Gilde Participaties) waarin ook derden participeren, wordt risicodragend kapitaal in ondernemingen geïnvesteerd. Na verloop van tijd worden de aandelen in deze bedrijven verkocht en de investeringen te gelde gemaakt. Het afgelo pen jaar hebben de aandeelhouders van Gilde IT fund II - vanwege wisselingen in het management van het fonds - besloten dat uitsluitend nog vervolginvesteringen in bestaande participaties mogen worden gedaan. Het totaal aan uitstaande investeringen van Gilde Investment Management bedroeg eind 2003 EUR 611 miljoen. Doordat de marktomstandigheden in 2003 licht herstelden werd een bescheiden positief resultaat behaald. 01 Prinsjesdag: kabinet Balkenende II <jj presenteert een recordbedrag van ar EUR 17 miljard aan bezuinigingen EBBBrli "li O O CM Wholesalebankbedrijf 39 Rabo International Advisory Services (RIAS) Hoewel geen onderdeel van het wholesalebankbedrijf levert Rabo International Advisory Services (RIAS) met haar adviesdiensten wereld wijd een belangrijke bijdrage aan de internationale kernactiviteiten van de Rabobank Groep. RIAS is opgericht om de langjarige expertise van de Rabobank op het gebied van financieren, coöperatieontwikkeling en agribusiness internationaal in te zetten, met name ten behoeve van opkomende markten en ontwikkelingslanden in Centraal- en Oost-Europa, Afrika, Azië en Latijns-Amerika. RIAS richt zich op herstructurering en advisering van financiële instellingen die zich bezighouden met de financiering van boeren en kleinere bedrijven en draagt bij aan de ontwikkeling van duurzame coöperatieve organisaties. Voorbeelden van projecten waarbij RIAS in het verslagjaar betrokken was, zijn: herstructurering van landbouwbanken in Egypte en Kirgizië, opzetten van een suikerbietencoöperatie in Rusland, alsmede ontwikkeling van financiële instrumenten om deze coöperatie en de verwerking van suikerbieten te financieren. Met haar know-how draagt RIAS ook bij aan de versterking van de positie van Rabobank International als leidende internationale food- en agribusinessbank.Zo adviseert RIAS bij de consolidatie en modernisering van grote coöperaties die klant zijn van Rabobank International. De adviezen aan deze klanten hebben onder meer betrekking op versterking van hun corporate governance en van hun kapitalisatie, op verbetering van hun kredietwaardigheid en op invoering van een transparant systeem van uitbetaling van de leden voor de door hen geleverde producten. RIAS heeft in dit kader een aantal coöperatieve organisaties in het Verenigd Koninkrijk geadvi seerd, op basis waarvan Rabobank Internationals Londense vestiging nieuwe commerciële activiteiten heeft kunnen ontwikkelen. Kerngegevens wholesalebankbedrijf 2003 2002 mutatie Resultaten Totaal baten Totaal bedrijfslasten Operationeel resultaat 1.954 967 987 1.815 915 900 8% 6% 10% Balansgegevens Balanstotaal 257,6 244,5 5% Omvang kredietverlening 47,9 47,8 0% Totaal gewogen posten 38,8 35,9 8% Aantal fte's* 5.2524.72911% Inclusief aquisities.

Jaarverslagen Rabobank | 2003 | | pagina 22