De Floriade, internationale ontmoetingsplaats voor vakmensen uit de tuinbouwwereld. Een tentoonstelling vol ambitie en innovatie. Kom en 'fee! the art of nature'. '2 Rabobank Groep Jaarverslag 2001 Strategie en beleid 13 RABOBANK GROEP OOK STERK IN EUROPA De ontwikkelingen in de Europese financiële wereld gaan snel. We staan aan de vooravond van een ingrij pende consolidatie. Niets doen betekent dat de relatieve omvang van de Rabobank Groep en haar aantrekkingskracht voor klanten zullen afnemen. Hoe sterker thuis, hoe aantrekkelijker als Europese partner De Rabobank Groep wil de sprong naar Europa maken als vormgever en deelgenoot van een leidende pan- Europese financiële retailgroep. Daartoe worden mogelijkheden verkend met bij voorkeur coöperatieve maar ook met niet-coöperatieve partners. De weg naar een sterke Europese presentie zal niet gemakke lijk zijn. Eén ding staat daarbij echter voorop. We zul len alleen die mogelijkheden onderzoeken die bij ons passen, die toegevoegde waarde bieden voor onze klanten en waarmee het coöperatief bankieren het best kan worden gediend. Vaststaat dat hoe sterker de Rabobank Groep is op de thuismarkt, hoe aantrekkelijker zij is als Europese partner. VERSTERKING VERMOGENSPOSITIE Voor het realiseren van de groeistrategie van de Rabobank Groep is veel kapitaal benodigd. Om daar in te voorzien is het allereerst van belang dat een bevredigende winst wordt gemaakt, zodat het kapi taal substantieel kan groeien door winstinhouding. Ook kijken naar rol voor de leden Vermogensgroei door winstinhouding vereist flinke en voortdurende inspanningen om de opbrengst te verhogen en de kostenstijging binnen de perken te houden. Op termijn biedt dit echter onvoldoende soelaas om de marktleiderschapsambitie van de Rabobank Groep waar te kunnen maken. Diverse mogelijkheden worden onderzocht om extra kapitaal 1 aan te trekken. Daarbij zal ook worden gekeken naar I de rol die de leden van de lokale Rabobanken als kapitaalverschaffer kunnen spelen.

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 8