De ambitie van de Rabobank Groep Colofon Rabobank Groep Jaarverslag 2001 Hoe de Rabobank Groep in de wereld wil staan De Rabobankorganisatie is in Nederland opgericht door ondernemende mensen die nagenoeg geen toegang hadden tot de kapitaalmarkt. Ze heeft een traditie in het midden- en kleinbedrijf en met name in de agrarische sector. Door op coöperatieve basis samen te werken is een financiële instelling ontstaan die het klanten mogelijk maakt hun financiële ambi ties in te vullen. Dit vormt het kompas van de Rabobank Groep:zij wil het mensen en ondernemin gen mogelijk maken onafhankelijk en volwaardig deel te nemen aan het economische verkeer. De groep biedt alle financiële diensten die voor deel name aan het economische verkeer in een moderne samenleving noodzakelijk zijn. Ze heeft zich in Nederland ontwikkeld tot een brede financiële dienstverlener die haar diensten op eigentijdse wijze wil vormgeven voor mensen en ondernemingen ook elders in de wereld. De Rabobank Groep vindt dat een duurzame ontwik keling van welvaart en welzijn een zorgvuldige omgang met natuur en leefmilieu vergt. Hieraan wil ze met haar activiteiten bijdragen. Ze respecteert de cultuur en de gebruiken van het land van vestiging voorzover die niet strijdig zijn met haar doelstelling en waarden. Bij alle activiteiten die ze onderneemt, zal de Rabobank Groep het onderhouden van haar solvabiliteit en liquiditeit als voorwaarde voor continuïteit hanteren. De doelstelling Wij, medewerkers en bestuurders van de Rabobank Groep, kiezen als vertrekpunt en doelstelling het belang van de klant. Wij willen voor hem of haar waarde scheppen door: het bieden van de best mogelijke financiële diensten die klanten als passend ervaren; het bieden van continuïteit van onze dienst verlening overeenkomstig het langetermijnbelang van de klant; betrokkenheid van de bank bij de klant en zijn omgeving waardoor realisatie van ambities mede mogelijk wordt gemaakt. De waarden Wij vinden het belangrijk dat klanten ons ervaren en herkennen in: integriteit: handelen overeenkomstig de bedoel ingen die wij zeggen te hebben; respect: zo met klanten omgaan dat zij het respect van de bank ervaren; deskundigheid: in staat zijn om wat we zeggen waar te maken. De legitimatie van de Rabobank Groep in de maatschappij Wij stellen ons open voor het oordeel van hen voor wie onze dienstverlening van betekenis is. Klanten die hun betrokkenheid bij de bank vormgeven in een lidmaatschap verwerven zeggenschap over onze koers en de wijze waarop wij bijdragen aan het reali seren van hun ambities. Uitgave Publicatie Rabobank Nederland Deze publicatie en de afzonderlijke uitgave 'Rabobank Directoraat Communicatie Groep Jaarrekening 2001 en overige gegevens'vormen het jaarverslag, de jaarrekening en de overige gegevens van de Redactie Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank BA. Lian Bakx.Jan Dost De interviews uit dit verslag behoren niet tot het wettelijke Ronald van Logtenstein jaarverslag. Andries van der Bruggen (jaarrekening) Openbaarmaking Art-direction en vormgeving De uitgave'Rabobank Groep Jaarrekening 2001 en overige Borghouts Design, Haarlem gegevens'wordt na vaststelling gedeponeerd ten kantore van het handelsregister bij de Kamer van Koophandel Fotografie onder nummer 30046259. Frans-Jan Fortunati, Carel van Hees, Frank Tielemans, Witho Worms Jaarverslagen De Rabobank Groep publiceert de volgende jaarverslagen: Tekstcorrecties Jaarverslag 2001 Mary Pranger, Amsterdam (Nederlands en Engels); Jaarrekening 2001 en overige gegevens Internet (Nederlands en Engels); lnfo.nl, Amsterdam Jaarverslag 2001 People, Planet, Profit SiteManagement (Nederlands en Engels, verschijnt juni 2002) Halfjaarverslag 2002 Coördinatie grafische productie (Nederlands en Engels, verschijnt september 2002) GPR CommunicatieManagement, Eindhoven Exemplaren van deze verslagen zijn op te vragen bij Prepress Rabobank Nederland, Directoraat Communicatie. Neroc, Eindhoven Telefoon 030-216 2040 Fax 030-2161916 Druk E-mail rabocomm@rn.rabobank.nl Hoonte Bosch Keuning, Utrecht Materiaalgebruik Het papier Xmotion Xantur van ModoVanGelder is gekozen na een uitgebreid milieu onderzoek. Naast emissies hebben zaken als bosbouw, herbebossing, grondstof- en energiege bruik, maar ook het milieubeleid van de Rabobank een I grote rol gespeeld. Bij het drukken werd Reflecta ECO mine- raalolievrije inkt gebruikt. Alle jaarverslagen zijn te vinden op internet www.rabobankgroep.nl/jaarverslag

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 40