Verslag raad van toezicht Rabobank Nederland 62 Rabobank Groep Jaarverslag 2001 Het voorstel zal eerst in de diverse gremia worden Lokale bestuurders en toezichthouders besproken. Bij een positief eindoordeel zal het voor- or-jienr-- stel naar verwachting medio 2002 worden Leden bestuur1-505 bekrachtigd door de algemene vergadering van Man1401 Rabobank Nederland. Vrouw104 Leden raad van toezicht1-921 Vrouw 273 Leeftijdsverdeling lokale bestuurders en toezichthouders Bestuur Raad van toezicht Tot en met 34 jaar 1 3 35-44 jaar 13 20 45 - 54 jaar 36 39 55-64 jaar 42 35 Ouder dan 65 jaar 8 3 Rosita Setz - bestuurder Rabobank Beusichem-Culemborg "De sfeer op de bestuurdersconferentie was zeer open, ieder kwam om van elkaar te leren. Dat is zeker gelukt; er zit zoveel expertise aan tafel als je alle besturen van de Rabobanken bij elkaar brengt. Voor ons bestuur was de deelname zeer waardevol. Niet alleen door de spiegel die je voorgehouden krijgt en de bevestiging die je van collega's krijgt, maar het was ook belangrijk voor de teamvorming binnen ons bestuur. We kijken uit naar de volgende conferentie." Verslag raad van toezicht 63 Jaarrekening Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 69 van de statuten van Rabobank Nederland hebben wij het verslag en de jaarrekening onderzocht. Mede op grond van de verklaring van Ernst Young Accountants stellen wij de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor de jaarrekening 2001 vast te stellen en de winst te verdelen overeenkom stig het gedane voorstel. Decharge Gelet op het bepaalde in artikel 19 sub g van de statuten stellen wij de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor het gevoerde bestuur en het toezicht daarop goed te keuren en aan de raad van beheer.de hoofddirectie en de raad van toezicht decharge te verlenen. Raad van toezicht in 2001 De raad van toezicht heeft in 2001 zes keer vergaderd. Daarbij werd in de eerste plaats aandacht besteed aan de gang van zaken bij Rabobank Nederland en de daarmee verbonden ondernemingen. Onder andere aan de hand van rapportages van de hoofd directie werden de ondernemingsdoelstellingen.de strategie en de daaraan verbonden risico's van finan ciële aard besproken. In dit kader zijn met name initi atieven besproken aangaande de aanpassing van het strategisch kader en een aanpassing van de bestuur lijke verhoudingen binnen Rabobank Nederland. Deze initiatieven worden in de loop van 2002 nader besproken binnen alle daartoe opgestelde overleg- Ook is aandacht besteed aan het financiële beleid en de verslaggeving daarover. In dat ve'rband zijn de financiële kerncijfers, waaronder de jaarrekeningen en halfjaarcijfers,het accountantsrapport en de managementletter beoordeeld. De financieel- economische commissie heeft met betrekking tot de beoordeling van de financiële verslaggeving een voorbereidende rol gehad. Voorts heeft zij de finan cieringszaken getoetst die voldeden aan de door de raad van toezicht terzake vastgestelde criteria. De beroepscommissie van de raad van toezicht heeft in 2001 in één zaak een uitspraak gedaan. In 2001 is onder andere bijzondere aandacht besteed aan de volgende onderwerpen: de consequenties van de tragische gebeurtenissen van 11 september 2001; het besturingsmodel van het aandachtsgebied aangesloten banken Rabobank Nederland; de resultaatsontwikkeling op langere termijn en de voortgang van de in dit kader gestarte en te starten projecten; de positionering van Rabobank Internationalen in het bijzonder haar positie op de internationale food- en agrimarkt; de herinrichting van het kredietgoedkeuringsproces; de invoering van de chartale euro. Samenstelling raad van toezicht in 2001 Op de algemene vergadering van Rabobank Nederland op 8 juni 2001 waren de heren Sjoerd Eisma, Herman Scheffer en Aad Veenman periodiek aftredend. Zij zijn herbenoemd. Utrecht, 7 maart 2002 Raad van toezicht van Rabobank Nederland ir.David Luteijn (D.), voorzitter prof. dr. Ad van der Zwaan (A.H.), plv. voorzitter drs.Joop Hermsen (H.GJ.), secretaris prof. mr. Sjoerd Eisma (S.E.), plv. secretaris Thijs Bierens (M.A.) prof.dr.Nic Douben (N.H.) mr.Vvonne van Rooy (Y.C.M.T.) ir. Herman Scheffer (H.C.) Marius Varekamp (MJ.) dr. ir. Aad Veenman (A.W.)

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 33