y JÊ *1 Cv Rabobank Groep Jaarverslag 2001 Verbeteringen in communicatie De informatie aan en communicatie met bestuurders en toezichthouders is in het verslagjaar aanmerkelijk verbeterd. Voor de leden van beide colleges zijn apar te, besloten internetsites ontwikkeld. Daarmee heb ben zij rechtstreeks toegang tot relevante informatie. Daarnaast werd een digitale nieuwsbrief ontwikkeld, die de collegeleden bij actuele ontwikkelingen snel en op maat informeert. Overlegstructuur Rabobankorganisatie Voor de consensusvorming tussen de lokale Rabobanken en Rabobank Nederland bestaat een uitgebreide overleg- en besluitvormingsstructuur De 369 lokale Rabobanken zijn verdeeld over 20 regionale kringen, met ieder een eigen bestuur van zes leden. Samen vormen deze besturen de centrale kringvergadering. Deze vergadering is een belangrijk adviesorgaan voor de algemene vergadering.de hoofddirectie en de raad van beheer van Rabobank Nederland. Beide laatste organen vormen samen het bestuur van Rabobank Nederland. Aanpassing topstructuur De corporate governance van Rabobank Nederland bestaat thans uit de algemene vergadering.de hoofddirectie, de raad van beheer en de raad van toezicht. Eind vorig jaar werd het voornemen bekend gemaakt om deze topstructuur in de loop van 2002 te wijzigen. Doel hiervan is de invloed van de leden van Rabobank Nederland - de lokale banken - te versterken.de bestuurlijke slagkracht te vergroten en het toezicht eenduidiger te organiseren. Nieuwe topstructuur in hoofdlijnen Het voorstel voor de nieuwe topstructuur ziet er in hoofdlijnen als volgt uit: De lokale Rabobanken krijgen via de centrale kring vergadering meer zeggenschap over het beleid van Rabobank Nederland. De hoofddirectie gaat het bestuur van Rabobank Nederland uitoefenen. De raad van beheer zal ophouden te bestaan. De toezichthoudende functie van de raad van toezicht zal worden versterkt. Bestuurders en toezichthouders De Rabobanken krijgen steeds meer - en meer betrokken - leden. Zij praten en beslissen mee over onze dienstverlening.

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 32