De Rabobank Groep vraagt veel van haar medewerkers, maar heeft ook veel te bieden, zoals uitgebreide mogelijkheden voorstudie en persoonlijke ontwikkeling. 40 Rabobank Groep Jaarverslag 2001 Cijfermatige ontwikkeling De personele bezetting van de Rabobank Groep nam in het verslagjaar met 2.462 fte's toe tot 52.173 (49.711fte's. De personeelskosten bedroegen EUR 3.434 (3.099) miljoen. Deze kostenstijging wordt veroorzaakt door de toegenomen bezetting.de auto nome salarisstijgingen en de CAO-ronde van juni 2001 Het ziekteverzuim bedroeg 5,1% (4,8%). De instroom van medewerkers in de WAO nam licht toe. De investeringen in opleidingen bedroegen EUR 85,4 (70,0) miljoen. Dit is 2,5% van de loonsom. Opleidingsafspraken worden zo veel mogelijk vast gelegd in een persoonlijk ontwikkelingsplan. Het percentage vrouwen in dienst bij de Rabobank Groep bedraagt 56,8% (55,4%). Het streven is erop gericht het aantal vrouwen in hogere functies aan zienlijk te verhogen. In deeltijd werken 52,7% (47,2%) vrouwen en 4% (3,3%) mannen. Idealiter is het personeelsbestand een weerspiegeling van de samenleving. Dit streven naar diversiteit komt tot uitdrukking in het beleid van werving en selectie. De Rabobank-CAO respecteert de diverse geloofs overtuigingen. Brede waardering arbeidsklimaat De Rabobank Groep verricht onder de naam Periodieke Opiniepeiling Identiteit en Arbeidsklimaat (POPIA) jaarlijks onderzoek naar de arbeidsbeleving van medewerkers. Het POPIA-onderzoek 2001 leert dat de medewerkers zeer te spreken zijn over de arbeidsvoorwaarden. Ook uit externe publicaties blijkt dat de Rabobank Groep trots kan zijn op haar reputatie als A-merk onder de werkgevers. In een tweetal onderzoeken van Intermediair ('De 25 beste financiële werkgevers'en 'De beste werkgevers van Nederland') eindigde de Rabobank Groep als zesde van de 120 deelnemende Nederlandse ondernemingen en als beste van de grote financiële instellingen. Management Team stelde 400 Nederlandse managers en ondernemers de vraag 'Welke Nederlandse onderneming maakt op u de beste indruk als het gaat om personeelsbeleid?'Bij de gegeven antwoorden eindigde de Rabobank als

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 22