A-merk onder de werkgevers Een balans tussen inspanning en ontspanning, resultaat en werkplezier, vrijheid en verantwoordelijkheid, individu en collectief. Dat is de kern van het human-resourcesmanagement van de Rabobank Groep. Getalenteerde en blijvend gemotiveerde mensen zijn van grote waarde voor de organisatie. 38 Rabobank Groep Jaarverslag 2001 Meer over funding en investor relations op www.rabobank.com Geïnteresseerden voor de Nieuwsbrief kunnen zich per e-mail aanmelden via ir@rabobank.com terecht op www.rabobank.com.Tevens ontvangen zij een regelmatig uitgegeven elektronische Nieuwsbrief. Daarnaast worden voor deze geïnteres seerden regelmatig conferencecalls met de top van het bedrijf georganiseerd. Frequente roadshows voor beleggers in de belangrijkste financiële centra van de wereld completeren het palet van instrumenten waarmee het contact met beleggers wordt onder houden. 'World's Safest Bank' In 2001 heeft de Rabobank Groep haar door het gezaghebbende magazine Global Finance verleende titel 'World's Safest Bank'weten te prolongeren. Deze onderscheiding onderstreept de internationaal erkende soliditeit van de Rabobank Groep. Deze soli diteit komt onder meer tot uitdrukking in de triple A- ratings die aan de groep zijn toegekend door de belangrijkste internationale ratingagencies Moody's, Standard Poor's en Fitch. Martine Rooijakkers - Rabobank Eindhoven "Vooraf waren we benieuwd of de tweede emissie van ledencertificaten het succes van de eerste emissie kon evenaren. Deze was echter nog succesvoller, zowel qua nieuw vermogen als qua aantal nieuwe leden. Het onzekere beursklimaat heeft daar zeker toe bijgedragen, klanten zoeken dan toch naar defensieve producten. Een emissie van je eigen bank is extra leuk, ik kon mijn klanten een eigen product aanbieden. Dat ervaren ook zij als een pre; een emissie door de Rabobank wekt vertrouwen, zeker omdat onze triple A-status ze extra garantie biedt." De Rabobank Groep onderscheidt zich als werkgever ondermeer door: een passende beloning; een indeling van de werkweek met ruimte voor eigen inbreng; voldoende vrije tijd; waar mogelijk ruimte voor thuiswerken; uitstekende regelingen voor het woon werkverkeer en een substantiële investering in studie en persoonlijke ontwikkeling. Arbeidsvoorwaarden In 2001 werd de tweede Rabobank-CAO afgesloten. De belangrijkste uitkomsten zijn: introductie van een extra uitkering, afhankelijk van de resultaten (Medewerker Waardeplan); de hoogte van de variabele uitkering over 2002 zal ten minste EUR 500 per medewerker bedragen; bij het geheel of gedeeltelijk vervallen van functies, of bij verplaatsing begeleidt de werkgever de medewerker 'van werk naar werk'; uitbreiding van de seniorenregeling en de mogelijkheid verlofuren te (verjkopen; opname van een nieuwe Geschillenregeling Arbeidsverhoudingen; verhoging van de salarissen met 4,0%. In het verslagjaar werd tevens de nieuwe pensioenre geling met essentiële keuzemogelijkheden ingevoerd. Management In 2001 werd het HRM-beleid voor executive- en seniorkader aangescherpt en ingevoerd.Tegen de achtergrond van het nieuwe besturingsmodel van de organisatie werd een nieuwe functie-indeling opge steld voor de 300 executives. In de herfst van het ver slagjaar werd het project Management Development Circle gestart. Het project richt zich op het senior kader van de lokale Rabobanken (3.200 personen) en van Rabobank Nederland (700 personen). Doel is zo goed mogelijk in de vraag naar kaderfunctionarissen te voorzien. Tevens ging in 2001 een trainingsprogramma van start, in het kader waarvan honderden leidinggevenden aan hun managementvaardigheden en hun persoonlijke ontwikkeling hebben gewerkt. In de beoordeling van leidinggevenden worden commerciële prestaties én HRM-indicatoren meegewogen. Bedrijfscultuur Het HRM-beleid, inclusief de systematiek van beoor delen en belonen, stimuleert een ondernemende, professionele bedrijfscultuur. Gewenste cultuuraspec ten bij de medewerkers van de Rabobank Groep zijn: Zij hebben een attitude als proactieve, onafhankelijk denkende dienstverleners. Hun vakkennis is onbetwist en resulteert in maatwerkoplossingen voor de klant. Zij hebben een grote binding met de lokale gemeenschap. Zij zijn sterk resultaatgericht, hetgeen blijkt uit het feit dat ze luisteren en blijven helpen, elkaar aan spreken op prestaties en dat ze met innovatieve oplossingen komen. Zij werken intern en extern samen in het belang van klanten en van de groep.

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 21