Leasing De Lage Landen richt zich (inter)nationaal op vendor finance, leasing en handelsfinanciering. In het afgelopen jaar heeft De Lage Landen zijn positie zowel nationaal als internationaal versterkt. De krediet portefeuille groeide met 18% tot EUR 10,6 miljard. Het operationele resultaat nam met 50% toe tot EUR 215 miljoen. Deze toename is gunstig beïnvloed door een herstructurering in het vermogen. Geschoond van het effect hiervan bedraagt de stijging 23%. 32 Rabobank Groep Jaarverslag 2001 Marktleider lijfrenteverzekeringen In 2001 heeft Interpolis voor EUR 429 miljoen aan lijfrenteverzekeringen afgesloten. Daarmee blijft Interpolis op ruime afstand marktleider op het qebied van deze verzekeringen. De omzet in lijfrentes was 21% lager dan in 2000, toen voor EUR 545 miljoen aan lijfrenteverzekeringen werd afgesloten. Dit is vooral het gevolg van het gewijzigde fiscale regime. Groei verzekeringsactiviteiten: 15% De premieomzet verzekeringen groeide in het afge lopen jaar tot EUR 3.926 miljoen. Dat is een stijging van 15%. De premieomzet leven nam met 16% toe tot EUR 2.833 miljoen. Deze groei werd in belangrijke mate in het eerste halfjaar gerealiseerd, doordat sprake was van een 'overloop'van de hoge koopsom productie eind 2000. De schadeverzekeringsactivitei ten groeiden met 13%. De toename van het aantal pakketpolissen in combinatie met de stijging van het gemiddelde aantal afgesloten rubrieken leidde tot een groei van de schadeverzekeringsactiviteiten tot EUR 1.093 miljoen. Omzet uit dienstverlening De omzet uit dienstverlening op het gebied van pensioenen en bedrijfszorg (Arbo-dienstverlening en reïntegratie) nam flink toe. De omzet bedroeg in 2001 EUR 223 (60) miljoen. Deze stijging vloeit direct voort uit de samenwerkingsverbanden die Interpolis is aan gegaan. Genoemd kunnen worden de fusie met Relan.de samenwerking met Van Spaendonck Pensioenen en de overnames van Commit Arbo en pensioenuitvoerder Beon.Met deze samenwerkings verbanden heeft Interpolis de basis gelegd voor een verdere groei van de activiteiten op het gebied van pensioenen en bedrijfszorg. Lichte daling brutoresultaat Ondanks de verdere groei van de activiteiten is het brutoresultaat van Interpolis fractioneel teruggelopen. Het slechte beursklimaat leidde in het afgelopen jaar tot fors lagere beleggingsopbrengsten. Deze daling kon onvoldoende opgevangen worden door een groei van de andere baten. Het brutoresultaat van Interpolis daalde met 3% tot EUR 201 (206) miljoen. Kerngegevens verzekeren m'i miljoenen euro's)20012000 mutatie Premieomzet verzekeren 3.926 3.417 15% Schade 1.093 969 13% Leven 2.833 2.448 16% Omzet uit dienstverlening22360 272% Brutoresultaat201206-3% Aantal ft^s4.788 3.527 36% Meer over verzekeren op www.rabobank.nl en op www.interpolis.nl Erik Welling - Interpolis "Bij de ontwikkeling van de Bedrijven Compact Polis heeft de klant centraal gestaan. Een ondernemer wil zich het liefst zo weinig mogelijk bezighouden met verzekeringen, hij wil ondernemen. Uiteraard wil hij wél weten dat hij goed verzekerd is. Uniek is onder andere de polisinformatie op CD ROM, de garantie tegen onderverzekering en een overzichtelijke polis met korting. We zijn er trots op dat we in 2001 het megaproject van de conversie hebben afgerond. Maar liefst 300.000 losse verzekeringen zijn omgezet naar ongeveer 130.000 Bedrijven Compact Polissen. Dankzij de goede samenwerking met de Rabobanken is de klus tot een goed einde gebracht. Voor mij persoonlijk betekende het een heel nieuwe ervaring met een nieuw product en het bood mij de mogelijkheid om uitgebreide contacten te leggen met lokale Rabobanken." Leasing 33 De Lage Landen is het centrum voor de vendor-finance-, leasing- en handelsfinancie ringsactiviteiten binnen de Rabobank Groep. Wereldwijd actief De Lage Landen heeft zich de afgelopen decennia ontwikkeld tot een internationaal opererende onder neming die haar diensten inmiddels kan aanbieden in 17 landen in Europa en Noord- en Zuid-Amerika. Internationale activiteiten Internationaal richt De Lage Landen zich op vendor finance. Dit betreft het aanbieden van leasingproduc ten, aangevuld met andere producten, zoals verzeke ringen. De vendors zijn internationale producenten en distributeurs van kapitaalgoederen. De Lage Landen concentreert zich op vendors die actief zijn op het gebied van landbouwmachines, telecommu nicatie, computers, kopieermachines, (interne) trans portmiddelen en medische apparatuur. In het afgelopen jaar werden internationale vendors zoals Xerox, John Deere, Beekman Coulter, Landis ICT Group, Nissan Fork North America en Applied Biosystems aan het klantenbestand van De Lage Landen toegevoegd. Van KPN Lease is de leaseporte feuille overgenomen. Activiteiten in Nederland In Nederland richt De Lage Landen zich op de afeet van leasing- en handelsfinancieringsproducten. De leasingproducten betreffen equipmentlease, vast goedlease, IT-lease en auto- en bedrijfswagenlease (Translease). De kracht van De Lage Landen, die ondersteund wordt door een uitstekende samenwerking met de lokale Rabobanken, bestaat uit een snelle afwikkeling van standaardleasecontracten en uit het effectief managen van specialistische leasecontracten, zoals vastgoedlease. Het productenpakket van De Lage Landen wordt zowel via de lokale Rabobanken als direct afgezet. Kredietportefeuille De totale kredietportefeuille van De Lage Landen is in 2001 met 18% gestegen tot EUR 10,6 (9,0) miljard. Hiervan was EUR 2,3 (2,0) miljard afkomstig uit Nederland, EUR 3,6 (3,5) miljard toe te rekenen aan Vendor Finance Europa en EUR 4,7 (3,5) miljard aan Vendor Finance Amerika.

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 18