Verzekeren Interpolis heeft in 2001 belangrijke stappen gezet in het kader van de uitbreiding van haar dienstverlening. Zowel de verzekeringsactiviteiten als de overige dienstverlening namen het afgelopen jaar verder toe. Als gevolg van tegenvallende beleggingsopbrengsten liet het bruto- resultaat een fractionele daling zien. 30 Rabobank Groep Jaarverslag 2001 coöperatieve banken onder de naam Credito Cooperativo. De 534 lokale banken van Credito Cooperativo bedienen samen ongeveer 4 miljoen klanten. Afgelopen jaar is de uit deze samenwerking voortgekomen cashflow relatief beperkt geweest. Dit was met name te wijten aan het slechte beursklimaat. In november 2001 heeft de grootste bank van Spanje (Banco Santander Central Hispano) aangegeven Robecofondsen op de Spaanse markt te willen intro duceren. Hiermee vindt verdere uitbreiding plaats van de dienstverlening van Robeco buiten de Rabobank Groep. Daarmee ontstaat een groter draagvlak voor kosten en neemt de expertise toe. Kerngegevens beleggen (in miljoenen euro's) 2001 2000 mutatie Rente 100 126 -21% Provisies 512 531 -4% Overige baten 67 165 -59% Totaal baten 679 822 -17% Personeelskosten 322 298 8% Andere beheerskosten 215 219 -1% Afschrijvingen 26 30 -12% Totaal bedrijfslasten 563 547 3% Brutoresultaat 116 275 -58% (in miljarden euro's) 2001 2000 mutatie Beheerd vermogen 178 159 12% Voor klanten 118 103 14% Beleggingsportefeuille 60 56 8% Aantal orders 2,9 4,5 -35% Effecten- en optieorders 1,9 3,1 -38% Robecofondsen 1,0 1,4 -29% Aantal fte's 2.462 2.232 10% Robeco 1.605 1.410 14% Schretlen Co 219 218 0% Effectenbank Stroeve 117 106 10% International Private Banking Trust Meer over beleggen op www.rabobank.nl, www.robeco.nl,www.schretlen.nl,www.stroeve.nl en www.raboprivatebanking.com Schretlen Co Schretlen Co is de private bank van de Rabobank Groep voor vermogende klanten van de lokale Rabobanken. De kernactiviteit van Schretlen Co is vermogensmanagement, bestaande uit vermo gensplanning, vermogens-beheer en vermogens advies voor particulieren met een vrij belegbaar vermogen vanaf EUR 500.000. Daarnaast richt Schretlen Co zich op kleine en middelgrote insti tutionele beleggers. In het verslagjaar heeft Schretlen Co een nieuw kantoor geopend in Maastricht. De activiteiten in Antwerpen zijn beëin digd, omdat Schretlen Co zich nu exclusief richt op klanten van de lokale Rabobanken. Het beheerd en bewaard vermogen is in het verslagjaar met 15% afgenomen tot EUR 4,1 (4,9) miljard. Effectenbank Stroeve De in juni 2000 door de Rabobank Groep overgeno men Effectenbank Stroeve biedt vermogensbeheer vanaf EUR 75.000 en hoogwaardige beleggings- advisering voor particuliere klanten met een vrij belegbaar vermogen vanaf EUR 150.000. Effectenbank Stroeve richt zich zelfstandig op deze doelgroep, met name in de Randstad omdat de positie van de Rabobanken daar nog onvoldoende is. Daarnaast is Effectenbank Stroeve een van de belangrijkste spelers op het gebied van dienstver lening aan onafhankelijke vermogensbeheerders en orderremisiers. Eind 2001 had Effectenbank Stroeve een beheerd en bewaard vermogen van EUR 1,6 miljard. Dat is hetzelfde als eind vorig jaar. International Private Banking Trust International Private Banking Trust beheert in het buitenland vermogens voor particuliere klanten. Deze volle dochter van Rabobank Nederland heeft vestigingen in onder andere Zwitserland, Luxemburg, Guernsey, Singapore en Hongkong. De omvang van het beheerd en bewaard vermogen bedroeg eind 2001 EUR 11,4 (11,7) miljard. Dat is 2% minder dan eind 2000. Bijna 30% van dit ver mogen is belegd in fondsen van de Robeco Groep. Verzekeren 31 Ter versterking van haar marktpositie ontwik kelt Interpolis zich verder als allround verze keraar. Uitbreiding van de dienstverlening vindt daartoe plaats op de markt voor onaf hankelijke intermediairs en op het gebied van employment benefits voor het MKB. Bundeling van activiteiten In het verslagjaar zijn de activiteiten van Interpolis, Relan en Van Spaendonck Pensioenen gebundeld, waarmee invulling wordt gegeven aan de missie om een belangrijke speler te worden in de markt voor bedrijfszorg (arbeidsomstandigheden en reïntegratie) en pensioenen.Ter completering van haar producten pakket is Interpolis een intensieve samenwerking aangegaan met zorgverzekeraar VGZ. Direct resultaat daarvan zal zijn de oprichting van een gezamenlijke ziektekostenverzekeraar. Deze gaat onder Interpolis- label producten aanbieden aan zowel particulier als ziekenfondsverzekerden. Employment benefits De Rabobank Groep wil een belangrijke positie inne men op het gebied van employment benefits in met name het MKB. Bij employment benefits gaat het om het bieden van verzekeringen ten behoeve van 'de mens in de onderneming', dus zowel voor de werk gever als de werknemer. In aanvulling op de reeds ontwikkelde producten heeft Interpolis voor de ondernemers in het MKB twee nieuwe producten ontwikkeld. Het PersoneelZekerPakket stelt de ondernemer in staat zijn positie als werkgever in de markt te versterken. Bijvoorbeeld door het bieden van een verzekering voor loondoorbetaling, aanvullingen op de pensioenvoorziening en een collectieve verzekering tegen arbeidsongeschiktheid van werknemers. Het OndernemerZekerPakket biedt verzekerings oplossingen voor arbeidsongeschiktheid en oude dagsvoorziening van de ondernemer persoonlijk. Interpolis is onder het label Commit het competentie centrum voor employment benefits binnen de Rabobank Groep. Eén miljoen Alles in één Polissen In het afgelopen jaar werd de miljoenste Alles in één Polis uitgereikt. De Alles in één Polis werd in 1996 geïntroduceerd en bundelt diverse particuliere schadeverzekeringen op één polis. Klanten kunnen schades verzekeren in de rubrieken verkeer, wonen, aansprakelijkheid, rechtsbijstand en recreatie. De premiekorting loopt op naarmate het aantal afge sloten rubrieken toeneemt. Het gemiddelde aantal producten per polis steeg van 2,91 naar 3,03. Inmiddels kan de Alles in één Polis ook via internet worden afgesloten (www.interpolis.nl). Bedrijven-Compact-Polis Voor het MKB is drie jaar geleden in navolging op de Alles in één Polis eveneens een pakketpolis met schadeverzekeringen ontwikkeld: de Bedrijven- Compact-Polis. De afgelopen drie jaar zijn vooral bestaande verzekeringsklanten benaderd voor de Bedrijven-Compact-Polis en zijn losse verzekeringen omgezet in pakketpolissen. Inmiddels hebben 180.000 ondernemingen voor dit product gekozen.

Jaarverslagen Rabobank | 2001 | | pagina 17