PROFIEL RABOBANK GROEP De Rabobank Groep is een brede financiële dienst verlener op coöperatieve grondslag. De onderdelen van de groep werken nauw samen om de door klanten gewenste diensten en producten aan te bieden tegen de best mogelijke prijs-kwaliteitverhouding. 8 Rabobank Groep Jaarverslag 1999 Vestigingen buitenland Zie voor een overzicht van de vestigings plaatsen in het buiten land de wereldkaart op pagina 80-81. De Rabobank Groep is een coöperatieve orga nisatie die bestaat uit 424 zelfstandige lokale Rabobanken. Samen vormen zij de overkoepe lende coöperatie Rabobank Nederland, die de banken adviseert en ondersteunt bij hun dienst verlening. De groep kent gespecialiseerde ondernemingen op het gebied van vermogensbeheer, verzekerin gen, leasing, private banking, participaties en corporate en investment banking (zie schema). Deze dochterondernemingen leveren enerzijds financiële adviezen en producten ten behoeve van de lokale Rabobanken en hun klanten en bedienen anderzijds ook klanten rechtstreeks. Rabobank International fungeert behalve als internationale zakenbank met een focus op de voedings- en agrisectoren, ook als bankers' bank van de groep. Competentiecentra De Rabobank Groep speelt actief in op de toe nemende vraag van ondernemers en particuliere klanten naar een samenhangend pakket van financiële diensten en producten op het gebied van betalen, lenen, sparen, verzekeren, beleggen en kredietverlening. De gespecialiseerde dienst verleners binnen de Rabobank Groep vormen een netwerk van competentiecentra en werken nauw samen. haar ruim zeven miljoen zakelijke en particuliere klanten vrijwel alle door hen gewenste financiële producten en diensten. Alle concernonderdelen hanteren daarbij het leveren van klantwaarde als uitgangspunt. Op de Nederlandse markt is de Rabobank marktleider op vrijwel alle gebie den van financiële dienstverlening. Van alle woninghypotheken in Nederland is 22% ondergebracht bij de Rabobank Groep. Van de particuliere spaarmiddelen is circa 40% aan de Rabobank Groep toevertrouwd en van het vermogen in beleggingsfondsen omstreeks 38%. De bank verzorgt een derde van het Nederlandse betalingsverkeer. Bijna 40% van de bedrijven tot 10 werknemers bankiert bij de Rabobank Groep. Van de bedrijven met 10 tot en met 99 werknemers is dat 34% en van de ondernemingen met 100 en meer medewerkers is dat circa 11%. In de agrarische sector, de bakermat van de organisa tie, neemt de Rabobank ruim 87% van de ban caire kredietverlening voor haar rekening. Uitgedrukt in balanstotaal nam de Rabobank Groep medio 1999 een 32s,c plaats in op de wereldranglijst van banken, gemeten in vermo genskracht (tier 1-ratio) de 19dc positie. De Rabobank Groep heeft de hoogste waarde ring voor kredietwaardigheid van alle grote ratinginstituten. Krachtige marktpositie Meer dan de helft van de Nederlanders neemt een of meer producten af van de Rabobank Groep. In Nederland biedt de Rabobank Groep Internationaal netwerk Om klanten internationaal van dienst te zijn, is de Rabobank Groep buiten Nederland met 147 vestigingen vertegenwoordigd in 38 landen. Profiel en organigram 7 miljoen klanten waarvan 560.000 leden 424 Coöperatieve Rabobanken lokale Rabobanken met samen 1.795 vestigingen Rabofacet informatie- en communicatie technologie, facalitaire diensten Interpolis verzekeringen pensioenen De Lage Landen leasing, trade finance vendor finance Gilde Investment Management participaties in risicodragend vermogen Rabobank Nederlanc Aangesloten Banken ondersteuning lokale Rabobanken Rabobank Grootbedrijf Andere onderdelen Rabo Vastgoed Rabobank Nederland Effectendiensten en andere Rabobank Nederland Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank BA Schretlen Co private banking vermogensbeheer Robeco Groep waaronder Weiss, Peck Greer vermogensbeheer beleggingsfondsen Rabobank Internationa waaronder Rabo Securities corporate en investment bank International Privaté Banking Trust waaronder Rabo Robeco Bank vermogensbeheer Meer over de Rabobank Groep op www.rabobankgroep.nl/jaarverslag

Jaarverslagen Rabobank | 1999 | | pagina 6