VERSLAG RAAD VAN TOEZICHT RABOBANK NEDERLAND 70 Rabobank Groep Jaarverslag 1999 Jaarrekening Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 69 van de statuten van Rabobank Nederland hebben wij het verslag en de jaarrekening onderzocht. Mede op grond van de verklaring van Ernst &c Young Accountants stellen wij de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor de jaarrekening 1999 vast te stellen en de winst te verdelen overeenkomstig het gedane voorstel. Decharge Gelet op het bepaalde in artikel 19 sub g van de statuten stellen wij de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor het gevoerde bestuur en het toezicht daarop goed te keuren en aan de raad van beheer, de hoofddirectie en de raad van toezicht decharge te verlenen. Raad van toezicht in 1999 De raad van toezicht heeft in 1999 zeven keer vergaderd. Daarbij werd in de eerste plaats aandacht besteed aan de gang van zaken bij Rabobank Nederland en de daarmee verbonden ondernemingen. Onder andere aan de hand van rapportages van de hoofddirectie werden de ondernemingsdoelstellingen, de strategie, de daaraan verbonden risico's en de mechanismen tot beheersing van risico's van financiële aard besproken. Met betrekking tot het strategisch beleid is aandacht besteed aan de ontwikkeling van het multidomestic-concept alsmede - in het kader van de internationale samenwerking - aan het starten van de besprekingen met DG Bank. Daarnaast is in het kader van overnames en afstotingen goedkeuring verleend, bijvoor beeld aan de overdracht van Nedship Bank aan Deutsche VerkehrsBank en de acquisitie van Tokai Financial Services. Ook is aandacht besteed aan het financiële beleid en de verslaggeving daarover. In dat ver band zijn de financiële kerncijfers, waaronder de jaarrekeningen en halfjaarcijfers, het accountantsrapport en de managementletter beoordeeld. De financieel-economische commis sie heeft met betrekking tot de beoordeling van het financiële beleid en de financiële verslagge ving een voorbereidende rol gehad. De beroepscommissie van de raad van toezicht heeft in 1999 in drie zaken een uitspraak gedaan. De raad van toezicht heeft zich verschillende keren laten informeren over de voortgang van het project eeuwwisseling (millenniumproble- matiek). In 1999 is onder andere bijzondere aandacht besteed aan de volgende onderwerpen: het goedkeuringsbeleid; de toetsing van het financieringsbeleid; taken en werkwijze van de financieel-econo mische commissie (bijvoorbeeld op het punt van de voorbereidende rol bij toetsing van belangrijke financieringen); verschillende onderwerpen met betrekking tot de coöperatieontwikkeling. Samenstelling raad van toezicht in 1999 Op de algemene vergadering van Rabobank Nederland op 10 juni 1999 waren de heren David Luteijn en Joop Hermsen periodiek aftredend. Beiden zijn herbenoemd. Utrecht, 9 maart 2000 Raad van toezicht van Rabobank Nederland ir. David Luteijn (D.), voorzitter prof. dr. Ad van der Zwaan (a.h.), plv. voorzitter drs. Joop Hermsen (H.G.J.), secretaris prof. mr. Sjoerd Eisma (S.E.), plv. secretaris Marius Varekamp (m.j.) Thijs Bierens (M.A.) prof. dr. Nic Douben (n.h.) mr. Yvonne van Rooy (Y.C.M.T.) ir. Herman Scheffer (h.c.) prof. dr. ir. Aad Veenman (A.w.)

Jaarverslagen Rabobank | 1999 | | pagina 37