DE FINANCIËLE GANG VAN ZAKEN Op alle terreinen van de financiële dienstverlening groeide de omvang van onze activiteiten. De krediet verlening gaf een stijging met 22% te zien. De toever trouwde middelen namen met 11% toe. De omvang van het voor onze klanten beheerde en bewaarde vermogen steeg met 27%. De premieomzet van de verzekerings activiteiten nam met 15% toe. Hierna is weergegeven hoe de groei van activiteiten voor onze klanten zich heeft vertaald in de balans en de winst-en-verlies-reke- ning van de Rabobank Groep. Het financiële presteren is een belang rijke randvoorwaarde. Om ook in de toekomst klantwaarde te kunnen blijven leveren moet de financiële basis gezond zijn. i 56 Rabobank Groep Jaarverslag 1999 De Rabobank Groep streeft naar de volgende financiële doelen. Deze zijn in het in 1999 vast gestelde strategisch kader herijkt: een tier 1-ratio van 10,0; een rendement op het eigen vermogen van 10%; een baten-lastenverhouding van 1,60. De Rabobank Groep wil gemiddeld over een reeks van jaren aan deze doelstellingen vol doen. Door een snellere toename van de omvang van de dienstverlening dan van de net towinst kunnen solvabiliteitsratio's onder druk komen te staan. Dit was met name de afgelo pen jaren het geval. De Rabobank Groep streeft juist naar hoge solvabiliteitsratio's om jaren van uitzonderlijke groei te kunnen facili- teren. Zij zorgt er daarbij wel voor dat in der gelijke periodes onze doelwaarden binnen bereik blijven. Daarom zijn in 1999 op diverse plaatsen in de Rabobank Groep maatregelen genomen, dan wel voorbereid, om te komen tot vergroting van effectiviteit en efficiency. Hans Ouwerkerk, burgemeester gemeente Almere "Almere werkt vanaf het eerste begin samen met de mensen van Rabo Vastgoed. In die vijfentwintig jaar is er sprake geweest van een prettige en ontspannen relatie. Als het aan ons ligt, gaan we nog minstens tien jaar door. In de omgang met mensen van Rabo Vastgoed komt steeds opnieuw hun lokale betrokkenheid naar voren. Rabo Vastgoed heeft oog voor plaatselijke omstandigheden en de menselijke maat. En dat is belangrijk, juist voor een grote en sterk groeiende stad als Almere."

Jaarverslagen Rabobank | 1999 | | pagina 30