36 Rabobank Groep Jaarverslag 1999 |xj| Jan Sieders en Diana Kroesen, Hoogeveen "We hadden zo links en rechts naar verzekeringen geïnformeerd, maar vonden het vaak nogal een gedoe of gewoon te duur. Via via hoorden we ook van de Alles-in-één-Polis. Ik dacht: da's mooi, kort en krachtig en alles bij elkaar. We wilden het gewoon in één keer goed hebben, zodat je bij schade geen geëmmer hebt met allerlei partijen. Bovendien bleek die polis voor ons het goedkoopste en het beste. Waren we toevallig ook nog de 900.0005"." Koppositie bij levens verzekeringen Sinds mei 1999 heeft Interpolis meer dan 1 miljoen individuele levensverzekeringen in portefeuille. Pensioenbedrijf In 1999 is Interpolis een samenwerkingsver band aangegaan met de Van Spaendonck Groep op het gebied van pensioenadministratie en ver mogensbeheer. Aanleiding hiervoor zijn de toe nemende privatisering van de sociale zekerheid en de individualisering en flexibilisering van arbeidsvoorwaarden, in het bijzonder van pen sioenen. Deze joint venture is een antwoord op de behoefte in de markt aan geïntegreerde begeleiding door financiële dienstverleners. De joint venture beheert een vermogen van 8 miljard voor 285.000 mensen en zal op het gebied van vermogensbeheer nauw samenwer ken met Robeco. In het streven van de Rabobank Groep naar verdere schaalvergroting en verruiming van kennis op het gebied van pensioenbeheer past de aansluiting van andere partijen. Een eerste stap in die richting is het onderbrengen van de pensioenadministratieacti viteiten van Beon in de joint venture in 2000. Levenbedrijf In 1999 is een eind gekomen aan de onstuimige groei van de afgelopen jaren op het gebied van individuele levensverzekeringen. Interpolis heeft in deze periode een goede ontwikkeling doorge maakt door de hausse op de levensverzeke- ringsmarkt. Interpolis verdubbelde zijn markt aandeel in nieuwe verzekeringen van 7% in 1993 naar 14% in 1999. In de toekomst zal als gevolg van de nieuwe belastingwetgeving het accent bij de advisering door lokale Rabobanken worden gelegd op financiële plan ning en toekomstvoorzieningen. Koploper lijfrentekapitaalverzekeringen Onder invloed van de in 1999 aangekondigde belastingplannen heeft de consument een afwachtende houding aangenomen op het gebied van individuele levens- en pensioenver zekeringen. Dit heeft ertoe geleid dat voor het eerst sinds jaren minder nieuwe lijfrenten zijn afgesloten door de Nederlandse verzekeraars. Interpolis heeft via de Rabobanken haar kop positie in deze markt weten te behouden door een lichte stijging van de omzet over 1999. Stroomlijnen van processen Het levenbedrijf heeft in 1999 een aanzienlijke verkorting van de doorlooptijd voor het aan maken van polissen voor individuele levensver zekeringen gerealiseerd. Door het verbeteren en stroomlijnen van de processen kon de gemiddelde doorlooptijd worden teruggebracht van twee maanden naar een week. Interpolis loopt hiermee duidelijk voorop in de verzeke- ringsmarkt. Verzekeren 37 Alles-in-één-Polis blijft groeien Op het gebied van particuliere schadeverzeke ringen is de portefeuille van de Alles-in-één- Polis met meer dan 10% gegroeid. Inmiddels zijn in Nederland meer dan 900.000 van deze combinatiepolissen afgesloten, waarmee parti culiere klanten zich verzekeren tegen de gevol gen van schade in de rubrieken verkeer, wonen, aansprakelijkheid, rechtsbijstand en recreatie. Verdeling over Alles-in-één-Polis-rubrieken: Wonen 571.000 Aansprakelijkheid 474.000 Rechtsbijstand 205.000 Verkeer 344.000 Recreatie 268.000 Hagelunie In 1999 deed zich minder natuurgeweld voor dan in 1998. Daardoor viel de schadelast lager uit en kon Hagelunie, boven op reeds verleende premiekortingen, in 1999 aan verzekerden een bedrag van 8 miljoen aan premies restitueren. Verder werd in 1999 op initiatief van Hagelunie de werkgroep 'Calamiteiten Kassenbouw' opge richt. Dit om in geval van storm- en hagelcala- miteiten in de glastuinbouw zo snel mogelijk voldoende reparatiecapaciteit beschikbaar te krijgen. Een aantal glastuinbouwbedrijven in Engeland en Ierland bracht in 1999 zijn agrari sche verzekeringen onder bij Hagelunie. Inmiddels zijn in Nederland meer dan 900.000 Alles-in-één- Polissen afgesloten. Bedrijven-Compact-Polis Voor ondernemingen is een vergelijkbaar alles- in-één-concept geïntroduceerd onder de naam Bedrijven-Compact-Polis. Een groot deel van de verzekeringen in de bedrijvenportefeuille is in 1999 inmiddels omgezet naar de Bedrijven- Compact-Polis. Bij deze omzetting kunnen ondernemingen gratis hun bedrijfspanden laten taxeren, waarbij door Interpolis voor de vol gende vijf jaar een garantie wordt afgegeven tegen onderverzekering. Milieuschadeverzekeringen In 1999 heeft Interpolis 9.953 milieuschade verzekeringen afgesloten. De premieomzet bedroeg 1,7 miljoen. Bedrijven kunnen de gevolgen van milieuschade ondervangen met deze verzekering. Ook krijgt een ondernemer hiermee beter zicht op de mogelijke milieu risico's voor zijn bedrijf. Meer over verzekeren op www.rabobankgroep.nl/diensten

Jaarverslagen Rabobank | 1999 | | pagina 20